Granera čaká proti Juventusu základná zostava

Čas 30. 07. 2009, 10:19 | Autor redakce | Zdrojas.com
Esteban Granero

Španielský stredopoliar prišiel len nedávno do Realu Madrid a už stihol ukázať svoje kvality. Preto bude v zápase proti Juventusu Turín hrať v základnej zostave...

Esteban Granero sa vrátil z Getafe v skvelej forme. Síce sa do prvých dvoch zápasov za Los Merengues dostal z lavičky náhradníkov, v každom prípade odpovedal na naše veľké očakávania skvelým výkonom. Svoje umenie bude môcť ukázať aj v ďalšom zápase Peace Cupu proti Juventusu.

Strojcom nákupu Estebana Granera z Getafe bol 'nový' muž v Reale Madrid, tréner Manuel Pellegrini. Čilský tréner totiž nechce, aby bola hra jeho tímu založená len na rýchlych protiútokoch z krídelných priestorov, ale aj zo stredu poľa.

'El Pirata' potreboval iba dva zápasy (proti Al Ittihad a Liga de Quito), aby si získal uznanie v očiach čilského trénera a samotných fanúšikov tímu zo Santiago Bernabeu.

V zápase proti arabskému tímu hral len 26 minút, ale stihol sa 'blysnúť' krásnou strelou, ktorá však skončila na brvne súperovej brány. Nadšení diváci odpovedali na túto skvelú šancu búrlivým povzbudzovaním svojho tímu, pričom niekoľkokrát skandovali Granerovo meno.

V ďalšom zápase, teraz proti ekvádorskému tímu, sa Esteban prezentoval dokonale: šikovne strelil pekný gól na 2-0, a z rohu poslal skvelý center, ktorý nakoniec pristál na hlavne obrancu Christophera Metzeldera a ten upravil skóre na 3-1. Poslal tiež geniálnu prihrávku na svojho spoluhráča Negreda, ale brankár ekvádorského celku (vtedy) nepripustil ďalší gól.

Esteban prišiel do zápasu s Liga de Quito v 40. minúte, keď vystriedal zraneného Arjena Robbena. Pellegrini chcel takto odmeniť mladého futbalistu za snahu a odhodlanie pre klub, ktorú mu preukazoval či už počas tréningu, alebo zápasu. Preto ho s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíme v základnej zostave proti talianskému Juventusu Turín. Granero si opätovnú šancu určite zaslúži.