Slova Javiho Garcíi a Jerzyho Dudka

Čas 23. 07. 2009, 01:28 | Autor Karlos | Zdrojslbenfica.pt, jerzydudek.eu
Javi García
Javi García

Odchovanec Javi García v minulých dnech přestoupil do Benficy a je rád, že se tak nakonec opravdu stalo, zatímco Jerzy Dudek hodnotí prozatímní průběh průběh přípravy.

Javi García odešel jako další hráč z Realu Madrid. Mladý Španěl je přesvědčen, že udělal to nejlepší, co v dané situaci udělat mohl. Sám totiž moc dobře ví, že na Bernabéu je obrovská konkurence a jen těžko by se probojovával do sestavy.

Před podepsáním pětileté smlouvy v Lisabonu mluvil Javier s Cristianem Ronaldem a také Pepem, kteří moc dobře znají portugalské prostředí a také samotný Lisabon. I díky nim se rozhodl právě pro klub, jehož maskotem je orel.

"Mluvil jsem o Lisabonu s Cristianem, protože to město vůbec neznám a také s Pepem. Řekli mi, že je to skvělé město, velký klub, a že mi tam nebude nic chybět," prozradil García, který je za poslední dva roky již třetí lisabonskou akvizicí z Realu Madrid.

"Nemyslím si, že je to krok zpět v mé kariéře. Přišel jsem z velkého klubu a teď jdu do jiného velkého klubu - je to krok vpřed. Je to pro mě šťastný den. Slibuji, že budu tvrdě pracovat, abych byl hoden nosit tento dres a budu chtít splatit peníze, které do mě Benfica investovala."

Po roce stráveném na Bernabéu musí být García na plný stadion zvyklí, ale i tak se těší a je vzrušený ze skvělého stadionu, na kterém Benfica hraje (Estadio Da Luz).

"Znám da Luz z fotografií a jsem nadšení z prostředí a klubových fanoušků. Nemohu se dočkat okamžiku, až budu na tom stadionu hrát. Zdá se mi, že je Benfica skvělý tým, byli skvělí proti Atléticu, který je jedním z největších španělských týmů."

Ve středu se na svých internetových stránkách rozpovídal Jerzy Dudek. Na paškál si vzal především probíhající přípravu, která jde do další fáze, když dnes opustili Los Blancos své útočiště v Maynoothu.

"Dnes se vracíme po těžké dřině v Irsku do Madridu. V neděli začneme Peace Cup. Dva zápasy se budou hrát na Bernabéu - a možná finálové utkání v Seville."

"Na konci přípravného kempu jsme hráli s Shamrockem Rovers. Po týdnu tvrdé práce nebylo vůbec snadné vyhrát. Všichni očekávali debut Cristiana Ronalda a Karima Benzemy. Myslím, že zklamaný nebyl nikdo. Cristiano ukázal některé ze svých triků a Karim Benzema dal jediný gól zápasu."

"Všichni byli Shamrockem překvapení. Měli skvělý střed pole, hráli typický anglický fotbal. My měli výhodu v držení míče. Vítězství patřilo zaslouženě nám."

"Hráli jsme ve dvou sestavách po 45 minutách, jen já hrál celý zápas. Neměl jsem mnoho příležitostí k tomu, abych mohl zasáhnout, ale po třeba po chybě van der Vaarta ano. Hrál míč dozadu a domníval se, že tam jsou obránci, ale byl tam jen útočník Rovers. Neočekávaně šel na mě sám. Podařilo se mi zasáhnout a zabránit vstřelení gólu."

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!