Real Madrid pokořil rekordy ve sledovanosti

Čas 22. 07. 2009, 14:19 | Autor NikkiSinks | Zdrojrealmadrid.pl
Fanynky Realu Madrid
Fanynky Realu Madrid

Debut Cristiana Ronalda a Karima Benzemy si nenechalo ve Španělsku ujít přibližně 2 miliony obyvatel. Přípravný zápas Realu Madrid byl zatím nejsledovanějším přenosem tohoto roku a sledovalo jej 21,2% obyvatel. Z každé stovky tedy vidělo zápas 21 fanoušků...

Není nic nového na tom, že lidé sledují zápasy Realu Madrid, ale když se jedná o přípravný zápas, tak je to něco vyjímečného. Nutno říct, že průměrná sledovanost ligového zápasu minulý rok nepřesáhla dva miliony obyvatel Španělska. Přípravný zápas proti Shamrocku Rovers od televize sledovalo 2 645 000 fanoušků! Potvrzuje se tedy mediální síla Karima Benzemy a Cristiana Ronalda.

La Sexta má průměrně a normálně sledovanost okolo 7% v žebříčku, nejlepší programy 8%. Ovšem nový Real Madrid překonal i přípravný zápas ze sezóny 2006 o 15%! Nebyl bych daleko od pravdy, kdybych řekl, že zápas na Tallaght Stadium byl nejsledovanějším přátelským zápasem v historii fotbalu.

Samozřejmě si všichni uvědomují, že nás přes léto ještě čeká Peace Cup nebo zápas o trofej San Bernebéa s AC Milánem, ve kterém by měl nastoupit i Kaká. Real Madrid tedy může již tak úspěšnou sledovanost překonat a zapsat se do historických tabulek nesmazatelným písmem.

Bude to ovšem pouze rekord v přátelských zápasech. Bylo by těžké soupeřit s Fernandem Alonsem. Jezdec F1 kdysi přilákal k televizi 3 miliony obyvatel a tehdy to bylo 40% z celého žebříčku!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!