Ohlasy na první zápas

Čas 21. 07. 2009, 02:24 | Autor Hed | Zdrojrealmadrid.com
Negredo
Negredo

Cristiano Ronaldo, Salgado, Negredo, Metzelder a Manuel Pellegrini se po dnešním utkání vyjádřili k prvnímu utkání sezony.

Cristiano Ronaldo: "Je ještě brzy na vyvozování závěrů. Nejdůležitější je vítězství a později přidat více branek. Právě jsme začali, nic není definitivní. Spoluhráči odvedli dobrou práci, ale hráli jsme spolu poprvé."

"hraje se mi dobře vpravo, vlevo i uprostřed. Chci jen hrát a pomoci týmu a sehrát se s spoluhráči. Jsem v klidu, pracujeme dobře. Doufám, že budu dávat hodně branek. Chci hrát na Bernabéu v neděli, budu to zvláštní okamžik hrát před plným Bernabéuem. Chci se zlepšovat."

Salgado: "Byl to náš první zápas v přípravě na novou sezonu po velmi náročném týdnu, kdy jsme tvrdě trénovali. Začali jsme výhrou, proti dobře připravenému týmu. Tuto sezonu se Real bude jen zlepšovat a ostatní týmy se budou muset hodně snažit."

"Je radost mít v týmu Cristiana Ronalda. Je rychlý a silný. Je mnohem snažnější hrát s ním než proti němu. Je to spása. Benzema má před sebou velkou budoucnost. Vstřelil krásný gól a ukázal svojí sílu."

"Je to moje poslední sezona v Realu Madrid a bylo by krásné končit na Bernabéu ve finále Ligy mistrů. Budeme bojovat, ale vše je to v krátkém časovém horizontu. Ale především se budu snažit přesvědčit trenéra, abych mohl hrát."

Negredo: "Ačkoliv jsme nemohli najít rytmus hry, snažili jsme se držet míč. Jsem rád, že jsem si mohl chvíli zahrát. Hráli dva různé týmy a já jsem hrál v druhém poločase. Snažili jsme se odvést nejlepší práci."

"Cristiano Ronaldo je zvyklý na rychlé tempo hry. Je to radost se na něj dívat, jak ovládá míč. Má ho přilepený na kopačce. Pokud jde o Benzemu, je fyzicky silně vybavený a má čich na branky. Umí si najít dobré místo v pokutovém území a vstřelit krásný gól. Já jsem se snažil dělat nejlepší práci."

Metzelder: "Vždy je těžké posoudit první zápas. Jsme trochu unaveni z náročného tréninku. Týmu scházela rychlost, ale byl to dobrý trénink, proti dobrému týmu."

"Je těžké trénovat tři-krát denně, ale v průběhu sezony se nám naše tvrdá práce zúročí. Mluvil jsem s vedením a to mi řekl, že je to na mě. Já chci zůstat v Realu Madrid ještě jednu sezonu."

Manuel Pellegrini:
Jak hodnotíte první zápas?
"Myslím si, že to byl užitečný zápas a to je důležité. Říkal jsem týmu, aby hráli v rychlém tempu a vyvinuly na soupeře tlak. Myslím, že se nám to podařilo."

Nebyla hra v prvním poločase příliš pomalá?
"Nemůžeme hrát hned nejlepší fotbal. Musíme zakládat na pevné obraně v této fázy. Přesnost a rychlost přijde s časem. Myslím, že naše denní cíle plníme a s tím jsem spokojený."

Jak by jste zhodnotil momentální situaci?
"Myslím, že je to pozitivní situace. Tvrdě pracujeme a chceme, aby každý hráč hrál stejnou dobu. Nemyslím si, že během jednoho týdne přípravy může být něco špatně. Toto je jen počáteční stádium."

Myslíte si, že Benzema zastínil Cristiana Ronalda?
"Nemyslím si, že ho zastínil. Každý hrál jeden poločas. Benzemův výkon nikoho nepřekvapil. Nemůžeme hodnotit výkony jednotlivců v této fázi sezony."

Co se Vám na zápase líbilo a nelíbilo?
"Nejvíc se mi líbilo, že jsme dosáhli našeho cíle. Líbil se mi začátek zápasu, kdy jsme drželi míč. Ale nemohu odpovědět na to co se mi nelíbilo, protože musíme zapracovat na mnoha věcech. Neměl jsem strach z tohoto utkání. Stále máme čas. To je otázka, kterou mi položte za měsíc."

Myslíte si, že je možné sehrát tým za měsíc?
"Nemám strach z termínů. Je tu stále hodně času."

Je vždy důležité vyhrát...
"To je. V týmu roste důvěra. Konečné skóre je relativní. Raději bych vyhrál 1:0 než 6:0, kdy soupeři nepůjčíte balón."

Byl Shamrock Rovers dobrým soupeřem?
"byl to užitečný zápas. Jsou v polovině sezony. My jsme měli na přípravu celý týden. Myslím, že jsme udělali dobrou věc, že jsme si vybrali tento tým."

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!