Bernabéu: Trávník je připraven

Čas 20. 07. 2009, 15:01 | Autor Hed | Zdrojrealmadrid.com
Bernabéu
Bernabéu

Trávník na stadionu Santiaga Bernabéua je již položen a zbývají udělat jen konečné práce.

Práce na položení nového trávníku na stadionu Santiaga Bernabéua jsou u konce. Zbývá jen upravit trávník na krajích hrací plochy, nalajnovat hřiště, umístit rohové praporky a branky.

15-20 pracovníku nyní pracuje na tomto dokončování, aby hřiště bylo plně k dispozici 26. července, kdy se zde odehraje zápas Real Madrid - Al-Ittihad v rámci Peace Cupu.Tento trávník vydrží na Bernabéu, až do konce sezony, kdy se na něm odehraje finále Ligy mistrů dne 22. května 2010.

Jakmile byl celý trávník položen a hrací plocha byla ním zakryta, tak se na kontrolu vydal i Paul Burgess, který se o trávník bude starat během sezony. Jen co došel do středového kruhu, vzal hadici a začal zalévat místo po místě. Poté si trávník i pohladil, aby vyzkoušel jestli je vše v perfektním stavu.

Trávník pochází ze Slovenska a je jedním z nejkvalitnějších trávníků na světě. Nedostatek slunečního světla u jižní tribuny má za následek zhoršování kvality trávníku a to především v zimních měsících. Hluboká a měkká půda by v tomto měla zabránit a trávník by měl vydržet. Navíc díky novému osvětlení bude trávník chráněn před nízkými teplotami v zimních měsících.


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (15 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!