Miguel Torres na tiskové konferenci

Čas 18. 07. 2009, 19:44 | Autor Hed | Zdrojrealmadrid.com
Miguel Torres
Miguel Torres

Miguel Torres dnes v Irsku navštívil tiskovou konferenci, kde mluvil o svém postavení v týmu, ale i o mnoha dalších věcech.

Pátý den tréninků v Irsku, cítíte únavu?
"Snažíme se dostat na zápasovou zátěž. V odpoledních hodinách trénujeme s míčem a hrajeme fotbal jedenáct na jedenáct. Víme, že v těchto dnes je nejdůležitější nabrat fyzickou sílu. Tento způsob tréninků nám v tom pomůže.

Myslíte si, že trenér bude brát v úvahu, že jste si zkrátil dovolenou?
"Každý dělá to co si myslí, že je nejlepší. Hrál jsem na mistrovství Evropy a neodehráli jsme tam tolik zápasů jak jsem si představoval. Nyní se cítím dobře. V klubu mi řekli, že na mě spoléhají a to je pro mě velmi důležité. Mohu hrát na několika postech a budu dělat vše proto, aby přesvědčil trenéra o mích schopnostech."

Jaký je Váš cíl v tomto týmu?
"Myslím si, že okamžik na který všichni čekali je tady... dobrý tým, který chce vyhrávat trofeje. Musíme pokračovat v tvrdé práci a pokusit se vyhrát všechny tituly."

Hodně se mluví o přestupech, ale nikdo nechce opustit tento tým.
"Každý hráč je v určité situaci, ale všichni víme, že musíme pracovat na 100%. Na konci sezony je Mistrovství světa a každý hráč si na něm chce zahrát."

Budete hrát více než v minulé sezoně?
"Doufám, že si zahraji více než v minulých sezonách. Budu dělat to co je zapotřebí, protože mnoho šancí dostat se do sestavy nebude. Musím využít hned první šanci."

Je tady nějaká speciální atmosféra v týmu?
"Jsme nadšeni vždy, když začíná příprava. Začínáme s čistým štítem. Každý se chce ukázat novému trenérovy, ale nové posily to ještě více zkomplikovali. Ale našim společným cílem je uspokojit naše fanoušky. Doufáme, že vyhrajeme mnoho titulů."

Je dobré mít v týmu více španělských hráčů?
"Nejdůležitější je vytvořit skupinu, která bude šlapat. Obzvláště u takového týmu jako je Real Madrid. Je tady mnoho hráčů s velkými zkušenostmi, které doplňují mladí a talentovaní hráči. Tento tým bude velmi silný a vyhraje mnoho titulů."

Je těžké se soustředit, když se kolem týmu motají média?
"To je vždy, když je příprava na sezonu. Jsem univerzální hráč a vím, že dnes soupeřím jen s hráči, kteří jsou tady. Musím využít moje přednosti a ukázat se trenérovi. Jakýkoliv nový hráč to zde bude mít velmi těžké, každý hráč chce hrát v každém utkání."

Jaká je zdravotní situace týmu?
"Jsem připraven na začátek sezony. Někteří hráči jsou sice v jiné situaci, ale věřím, že se jejich situace vyřeší co nejdříve."

Co má rád Manuel Pellegrini?
"Je jedním z nejvíce mluvících trenérů, co jsem kdy zažil. Vždy dává pozor na všechny hráče, především na ty, co hrají v Castille.

Je Manuel spíše vážný, nebo vtipný trenér?
"Je příliš brzy, abych to mohl zhodnotit. Je sice vážný, ale velmi rád komunikuje s hráči a občas i zavtipkuje. Ukazuje každý trénink, že je velká osobnost."

Závidíte Barceloně, že ve finále Ligy mistrů hrálo sedm odchovanců?
"Snažíme se tady o poctivou práci, především v mládežnických kategoriích. několik hráčů může hrát za první tým, ale je to obtížné. Existuje mnoho skvělých talentovaných hráčů a doufejme, že jednoho dne je uvidíme ve finále Ligy mistrů."

Budete lepší než Barcelona?
"O tom se nemá cenu bavit. Snažíme se dostat na nejvyšší úroveň a poznat jeden druhého. Doufejme, že dosáhneme toho, co od nás fanoušci očekávají. Musíme být v top formě na začátku sezony."

Čím Vás nejvíce překvapil Cristiano?
"Vším. Je to normální chlap, který tvrdě pracuje. Je to kompletní hráč. Neviděl jsem jich moc, kromě Roberta Carlose. Umí hrát oběma nohama."

Má na tým vliv pozornost médií?
"Je to pochopitelné, když v týmu hraje Cristiano Ronaldo. Vše se uklidní, až se začne hrát. Fanoušci chtějí být v obraze a vidět nejlepšího fotbalistu světa."

Jakým jazykem mluví hráč, který dosud nehrál ve Španělsku?
"Fotbal má univerzální jazyk. Existuje mnoho podobných výrazů, ale nemyslím si, že by v tomto měl být problém. Pomůžeme jim se přizpůsobit a oni nám pomůžou vyhrát tituly."


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (6 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!