Prezentace Cristiana Ronalda!

Čas 06. 07. 2009, 22:02 | Autor Hed | Zdrojthjuks, realmadrid.com
Ronaldo
Ronaldo

<Aktualizováno o tiskovou konferenci> Cristiano Ronaldo dnes večer ve 21:00 absolvoval oficiální prezentaci na hrací ploše stadionu Realu Madrid.

Po velmi nabitém dnu Cristiano Ronaldo dorazil na Santiago Bernabéu, kde měl dva hlavní úkoly. Ten první splnil v zasedací místnosti, kde se sešel s prezidentem klubu k podpisu smlouvy, která ho bude vázat k Realu v příštích šesti sezonách.

Florentino Pérez i Cristiano Ronaldo zářili radostí a bylo vidět, že obě strany jsou spokojené. Pro oba je to splněný sen. Ronaldo už dávno řekl, že jeho snem bylo hrát v bílém dresu Merengues a Florentino Pérez konečně dokázal to o co se jeho předchůdci snažili marně. Cristiano Ronaldo navíc po podpisu smlouvy čekal na oficiální prezentaci na hrací ploše Bernabéua, kde na něj čekalo více než 80 000 fanoušků, což je více, než se přišlo podívat na Maradonu v roce 1984 v Neapoli.

Tohoto aktu se kromě Florentina Péreze a Ronalda zúčastnili mimo jiné i di Stéfano, Eusebio, Jorge Valdano, Juan Pardeza a mnoho dalších osobností. Až všichni usedli na svá místa mohlo se přejít k samotnému podpisu.

Prezident také podaroval Ronalda několika dary, které budou sloužit, jako připomínka na tento slavný den. Nechyběla stříbrná replika stadionu, hodinky a také pero, kterým se Ronaldo upsal Realu. Následoval přesun do šatny, kde se Ronaldo poprvé oblékl do bílého dresu, aby byl připraven k oficiální prezentaci.



Cristiano Ronaldo začal svojí show v šatně, kde poprvé ukázal pár kousků s míčem. Jeden parádní kousek střídal druhý a míč nespadl na zem. To byla jen rozcvička na to co Ronalda čekalo na Bernabéu. Valdano dokonce dodal, jestli něco podobného předvede i před fanoušky. Ronaldo na to odpověděl, že nemusí mít strach.

Ronaldo věděl, že datum 6. července 2009, které bylo na dresu vejde do dějin. „Je to největší prezentace?" zeptal se Cristiano. „Ano," dostalo se mu odpovědi. Ronaldo neváhal, zasmál se a pokračoval dále s míčem.

10 minut, před začátkem prezentace přišel Florentino Pérez. „Jak se bavíte?" zeptal se Valdano. „Opusťte tuto místnost, můj příteli." Ronaldo políbil zlatý kříž a již byl připraven v tunelu k prezentaci.

Jakmile Ronaldo opustil šatnu směrem hrací plocha, jedna z nejčastějších otázek byla zodpovězena. Ronaldo bude hrát s číslem 9, který nosil naposledy Saviola, di Stéfano, Hugo Sanchez, Brazilcec Ronaldo nebo Santillana.







Cristiano Ronaldo nikdy nezapomene na zavedení do Realu Madrid. Den kdy se mu splnil jeho dětský sen navždy zůstane v jeho paměti. Po absolvování lékařské prohlídky a podpisu smlouvy, která bude Ronalda vázat k Realu v příštích šesti sezonách byl Cristiano Ronaldo oficiálně představen na Santiago Bernabéu.

Prezentace se přímo na pódiu zúčastnily Florentino Pérez, Alfredo di Stéfano a bývalý skvělý hráč a legenda portugalského fotbalu Eusebio. Ještě před samotnou prezentací, běželi na obrazovce videa s nejlepšími momenty Ronaldovy kariéri. Fanoušci tleskali káždému gólu, který na obrazovce byl k vidění.

Poté již na pódium přišel Florentino Pérez, který se hned ujal slova. „Děkuji Vám všem za Vaší účast. Dnes jste svědky další prezentace nového hráče. Fotbal je vášeň a my se budeme snažit Vás uspokojit. Real Madrid bude slavný po celém světě. To co se nyní tady děje je něco nepředstavitelného. Vaše účast je ohromná. Děkuji Vám, že jste se stali součástí tohoto okamžiku. Přivítejme tady i jednoho z nejlepších fotbalistů historie. Nejlepšího hráče v historii Portugalska, Eusebio."

„Mnoha z Vás si musí být vědomi, že v této situaci neexistuje žádná rivalita, ale jen kamarádství dvou skvělých fotbalistů, Di Stéfana a Eusebia. Na světě je málo takových legend, kteří by zde mohli dneska stát. Real Madrid je domovem jednoho z nich, který plnil Vaše sny v minulosti. Dnes výtáme dalšího takového, Cristiano Ronaldo,"
prohlásil Florentino Pérez, zatímco Ronaldo vycházel z tunelu na hrací plochu. „Ano, ano, ano, Cristiano je tady."

„Můj drahý Cristiano Ronaldo. Splnil se Vám sen a nyní od Vás všichni čekají, že dovedete Real Madrid navrchol. Váš talent Vám dopomohl k uskutečnění vašeho dětského snu. Pro nás je dobré vědět, že jste snil o Realu Madrid. Pro Vás je fotbal požehnání a v Madridu je jasný cíl, týmový úspěch. Cristiano, vítej na Santiago Bernabéu, vidět doma, vítej v Realu Madrid."

Viditelně rozrušený, šťastný a překvapený pozdravil Ronaldo tisíce fanoušků. Cristiano Ronaldo mluvil především o tom, jak snil o nošení bílého dresu Merengues. „Jsem velmi šťastný, že jsem tady. Splnil se mi sen, vždy jsem snil o hraní v Realu Madrid. Neočekával jsem plný stadion. Je to skvělé. HALA MADRID." Po projevu podepsal Ronaldo míč a dres a daroval ho dětem. Následně obešel kolečko kolem stadionu a zamával fanouškům.





Na jakém místě byste chtěl hrát?
"Vždy jsem hrál jako útočník. Nejraději bych hrál na křídle, ale nevadí mi hrát útočníka."

Jaké slovo definuje Vaší prezentaci?
"Působivé."

Bude těžké dnes usnout?
"Budou se mi zdát pěkné sny. Jsem unavený."

Co jsi si myslel, když jsi viděl 80 000 lidí na stadionu?
"Byl to krásný pocit. Miluji ji to. Neočekával jsem plný stadion. To je sen. Myslel jsem na mé rodiče. Děkuji fanouškům za vřelé přivítání. Bude se jim nyní za to muset odvděčit. Vím, že tady bude větší tlak, než v Manchesteru, ale jsem sebevědomí. Chci zde hrát ten nejlepší fotbal."

Co by jste řekl lidem v Manchesteru?
"Myslíte moje spoluhráče a vedení. Měl jsem s nimi skvělí vztah po dobu šesti let. Můj tým respektoval moje rozhodnutí. Real Madrid je sen a pro mě velké výzva. To je můj nový domov a udělám vše proto, abych tady nezklamal."

Co jste řekl di Stéfanovy?
"Bylo to velmi zvláštní setkání. On je legenda. Bylo to stejné, jako setkání s Bobby Charltonem v Manchesteru. Popřál mi štěstí. Jsem mu velmi vděčný. Byl to jeden z nejlepších okamžiků v mém životě."

Co si myslíte o Vaší přestupové částce?
"Já jsem vždy říkal, že klub musí zaplatit hodně peněz pokud chce nejlepšího hráče. Nyní musím dokázat, že se rozhodli správně. Chápu mnoho připomínek na mojí adresu, ale jsem hrdý nato, že jsem nejdražší posilou v historii fotbalu."

Když jste vstoupil do šatny, myslel jste na tu tvrdou cestu, která vedla až do Realu Madrid?
"Ano. Chcete-li hrát za Real Madrid musí to být váš sen. Chtěl jsem změnit klub a tento je ten nejlepší. Je to zvláštní pocit, oblékat se poprvé do dresu Realu Madrid. Cítil jsem zvláštní emoce."

Vyhraje Real Madrid znovu Ligu mistrů?
"Nebudu hrát sám. Budu součástí týmu a budu dělat vše proto, aby se nám to povedlo. Máme skvělí tým a skvělého trenéra. Nejdříve se musíme důkladně připravit a brát zápas po zápasu. Poté až přijde Liga mistrů.

Kolik si myslíte, že v tomto roce dáte branek?
"Budu se snažit přizpůsobit co nejdříve. Branky přijdou později."

Byl jste upozorněn na portugalské vlajky na stadionu?
"Je vždy hezké vidět svojí národní vlajku v cizí zemi. Viděl jsem i vlajku Madeiri, jsou na mě hrdí. Mým dalším úkolem je pomoci týmu a ukázat, že vynaložené peníze za můj přestup nebyli zbytečné."

Jaké bylo Vaše rozloučení s Fergusonem?
"Bylo to dobré. Můj vztah s ním byl a vždy bude dobrý. Mluvil jsem s ním v Manchesteru. Život jde dál."

Co víte o Pellegrinim?
"Slyšel jsem mnoho dobrých věcí o něm. Musí být dobrý, protože trénuje Real Madrid. Vždy bylo těžké hrát s Villarrealem v Lize mistrů. Bude to radost s ním pracovat. Bude se snažit dělat nejlepší práci stejně jako já. Doufám, že vyhrajeme spolu spoustu titulů."

Proč nebyla Vaše matka na prezentaci?
"Zmeškala to z osobních důvodů. Ale dívala se na televizi. Je velmi hrdá a s největší pravděpodobností plakala."

Co si myslíte o Riberym?
"Je to dobrý hráč. Poznal jsem ho a sledoval jsem ho několikrát. Ale moje práce není sledovat hráče, ale hrát fotbal.

Byl důvodem přestupu Florentino Pérez?
"Četl jsem o sobě v tisku spoustu věcí. Bude střílet, nebude hrát týmově. Ale to je nyní jedno, jsem hráčem Realu Madrid a to je to hlavní na čem záleží."

Ztratil jste číslo 7. Nevadí Vám to?
"Nechtěl jsem toto číslo, protože v Realu Madrid toto číslo znamená velkou historii. Čísla nehrají. Budu se snažit hrát stejně jako jsem hrál v minulosti. Číslo nehraje velkou roli. Je mi jedno s jakým číslem hraji, vždy mi záleží jen na výkonu."

Už jste mluvil s krajany v týmu?
"Mluvil jsem s Pepem, Heinzem a Di Salvou. Blahopřáli mi. Jsme přátelé spoustu let. Ale jsem si jist, že počet přátel v Realu Madrid poroste."

Jste nadšený především z toho, že budete hrát s jedním konkrétním fotbalistou?
"Já jsem vždy chtěl hrát za Real Madrid. Vždy je důležité, hrát týmově a ne s jedním fotbalistou. Všichni jsou zde z nějakého důvodu. Nový tým, noví kamarádi, nový šampión..... je to vzrušující."

Nemyslíte si, že jste přišel o rok později?
"Myslel jsem si, že jsem udělal správné rozhodnutí. Chtěl jsem vyhrát Premier League a dosáhnout na finále Ligy mistrů. Jsem spokojený se sezonou, kterou jsem měl v Manchesteru."

Víte co je Cibeles?
"Ano. Je to místo, kde Real Madrid oslavuje tituly. Rád bych tam po sezoně přijel."

Co si myslíš o současném týmu?
"Má skvělé hráče. Naším jediným cílem bude vyhrát tituly. Bude to těžké pro trenéra zvolit základní sestavu. Jsem hrdý na tým který tady vyroste. Doufám, že budeme mít štěstí."

Můžete vyhrát tři tituly?
"Je to jeden z mích cílů, ale dva tituly by byli také pěkné: La Liga a Liga mistrů. Musíme tvrdě pracovat a budovat organizovaný tým. Tento tým, jeho trenér, struktura klubu, naše úsilí a tvrdá práce všech nám dává šanci k dosažení velkých cílů."


Myslíte si, že porážka Barcelony bude sloužit jako pomsta?
"Já nevěřím v pomstu. Chci porazit každého proti komu hraji."

Co od sebe liší La Ligu a Premier League?
"Premier League je rychlejší a La Liga je konkurence schopnější. Zejména v menších týmech."

Co si myslíte o Bernabéu?
"Nikdy jsem neměl takový pocit, jako na Bernabéu. Byl to pěkný první dojem. Bylo to velmi zvláštní."

Jaký bude Váš vztah s Kaká?
"Věřím, že dobrý. On říká totéž. Budeme dobří přátelé."

Co si myslíš o Benzemovy?
"Je to velký hráč a velký přestup. Bude to velmi zajímavé. Bude příjemné s ním hrát. Dokáže se dobře přizpůsobit týmu. Má se toho ještě hodně učit, stejně jako já. Bude s ním velká legrace."

Je La Liga lepší než Premier League?
"Je více konkurence schopná. Jedná se o nejlepší ligy na světě. Mají nejlepší hráče."

Co víte o současném týmu Realu Madrid?
"Já vím, že je to fantastická skupina lidí a všichni jsou si otevřeni. Tam nebudou žádné problémy. Nikdy jsem nezpůsoboval potíže a nehodlám s tím začínat."

Jak by jste přesvědčil dítě, aby šlo hrát do Realu Madrid?
"Není to snadné. Real Madrid je zvláštní klub, Barcelona je velký klub. Mohl bych říct, že tady se plní sny a hraje nejlepší fotbal. Děti musí mít idol a bojovat za své sny."

Na jaký zápas z ligy se těšíte?
"Na všechny. Každý hráč si uvědomuje, že vrcholem je El Clásico, ale ve skutečnosti nejevím žádné preference. Chci hrát každý zápas a vyhrát všechno."

Už jste mluvil s Pellegrinim?
"Ještě jsem neměl šanci. Vím, že jeho metody jsou dobré a hráči mu naslouchají. Bude to potěšení hrát pod takovým trenérem."

Co by jste si přál. Pohledný fotbal nebo tituly?
"Důležité je sbírat body. Tým s nejvyšším potem bodů vyhrává. A poté je to lepší ještě, když hrajete krásný fotbal."

Jak se odpojíte od toho všeho, co se kolem Vás děje?
"Doma u televize."

Máte nějaké obavy?
"Mám strach ze smrti, jako každý člověk."

Už jste mluvil s Luisem Figem?
"Vždy mluvil dobře o Realu Madrid. Kdysi mi řekl, ať přestoupím do Madridu. Chci vyhrát více titulu, než on."

Myslíte si, že můžete obhájit Zlatý míč?
"Mám obavu, že ne. Chci mít dobrou sezonu a dobrý start do ligy. Individuální ocenění jsou důležitá, ale nejsou nejdůležitější."

Chtěl by jste hrát s Manchesterem United?
"Byli ke mě velmi hodní. Ferguson mi ze srandy řekl, že nás porazí ve finále Ligy mistrů. Vždy jsme měli hezký vztah a přeji mu to nejlepší."

Vyhraje Real Madrid ligu?
"Uvidíme na konci sezony. Máme takový cíl, stejně jako Barcelona. Ale je tady více týmů. Doufám, že jsme nejlepší."

Kdo je nejlepší hráč na světě?
"Real Madrid."




Potřebujete Flash player k přehrání videa

Související fotogalerie


Pro pohyb v galerii můžete použít kurzorové šipky doprava (vpřed) a doleva (zpět).

blank
 
blank
 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (72 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!