Prezentace Kaká

Čas 30. 06. 2009, 22:34 | Autor Hed | Zdrojrealmadrid.com, thjuks
Kaká
Kaká

<Aktualizováno> Včera večer byl na Santiago Bernabéu oficiálně představen Kaká, jako nová posila Realu Madrid.

Ještě před samotnou prezentací nového hráče Realu Madrid muselo proběhnout několik důležitých aktů. Kaká přiletěl do Madridu v doprovodu svého otce v 7:30. Po příletu na letiště Barajas odcestoval Kaká do hotelu odkud se vydal do nemocnice Sanitas La Moraleja, kde podstoupil lékařské testy. Ty ukázali, že Kaká je v naprostém pořádku a může hrát fotbal na nejvyšší úrovni.

Další důležitou událostí je podepsání smlouvy, které se konalo v zákulisí stadionu Santiago Bernabéu. V 19:45 přišel Kaká po prohlídce stadionu, kterým ho provázeli Alfrédo di Stéfano, Jorge Valdano a Florentino Peréz do místnosti, kde se upsal Realu Madrid na šest let.

"Vítej v klubu" pronesl Florentino Pérez po podpisu smlouvy a daroval Kakámu pero a repliku stadionu Santiago Bernabéu. Ale to už se blížil začátek oficiální prezentace přímo na hrací ploše Santiaga Bernabéua. Na závěr ještě Florentino Pérez poblahopřál nové posile hodně štěstí a úspěchů v novém působišti.

Poté se Kaká v doprovodu Jorge Valdana a di Stéfana vydal do galerie, kde jsou vystaveny všechny trofeje Realu Madrid. Nejvíce na Kaká zapůsobila sbírka devíti pohárů Ligy mistrů.

Po podepsáni smlouvy se Kaká odebral do šatny, kde se měl převléct do svého nového dresu, aby byl připraven na prezentaci. "Věděl jsem, že do šatny se moc fanoušků nevleze" řekl Kaká po vstupu do šatny.

V šatně si usedl na místo, kde sedává Gago. Bylo tedy jasné jaké si vybral číslo. "Mám tady dobrý pocit. Nová šatna je výborná." řekl Kaká po pár minutách v nové šatně.

Když už se blíží konec první návštěvy v šatně ta najednou Kaká vysloví "Belísimo" což v překladu z italštiny do češtiny znamená překrásný. Následně je již Kaká připraven vstoupit na trávník Santiaga Bernabéua, aby se mohl představit svým novým fanouškům.

Na Santiago Bernabéu se již fanoušci shromáždili a tak se mohlo začít. Ve velkolepé atmosféře byl Kaká představen jako nový hráč Realu Madrid. Na představení nové posily dorazilo 55 000 fanoušků a všichni se těšil, až Kaká odkryje svoje nové číslo. Ale pojďme pěkně popořadě.

Už hodiny před začátkem prezentace bylo jasné, že na Santiago Bernabéu se dnes večer bude dít něco neobviklého. Lidé čekali dlouhé řady, aby se vůbec dostali na stadion. Přítomni byli samozřejmě i stovky novinářů a kameramanů. A všichni chtěli vidět jen jednoho může, nového Merengues Kaká. Tento okamžik nastal v 20:30.

Na začátku prezentace přivítalo fanoušky video v kterém bylo k vidění několik nezapomenutelných okamžiků v historii Realu Madrid. Následně již přišel na hrací plochu Florentino Pérez za doprovodu Jorge Valdany a di Stéfana.

"Vítejte v největším fotbalovém chrámu na světě." poděkoval Pérez všem přítomným na stadionu. "Fanoušci jsou motorem každého sportu a to platí i o tomto klubu a naší povinností je vybudovat zde nejlepší tým s nejlepšími hráči" řekl Florentino Pérez na adresu všech fanoušků, kteří dorazili na prezentaci Kaká.

Poté již jeho proslov směřoval k jediné osobě a to Kaká. "Milý Ricardo, děkuji Vám za celý Real Madrid. Udělali jsme všechno, aby jste zde mohl hrát. Věděl jsem, že máte nabídky i z jiných týmů, ale dal jste jasně najevo, že Vaším snem je hrát na Santiago Bernabéu před námi všemi. Dámy a pánové přivítejte novou posilu Realu Madrid KAK?."

Když Kaká vběhl na stadion, ozval se ohromující potlesk. Kaká nevěděl kam se má dřív dívat, jestli má tleskat nebo děkovat. Ale k malému proslovu se dostal taky. "Děkuji Vám pane prezidente. Dobrou noc všem co jsou zde. Dnes je velmi speciální den pro mě. Jsem velmi rád, že novou etapu své kariéry mohu strávit zde v Realu Madrid. Chci se zapsat do historie tohoto skvělého klubu. Chci získat mnoho úspěchů a titulů. HALA MADRID."

Po projevu Kaká představil své číslo. Když mu podali dres s číslem tak stadion stichnul a všichni se soustředili na jedno. A když Kaká otočil dres a na něm bylo číslo 8, tak celý stadion začal pískat a tleskat. Poté již byl Kaká zcela volný pro fotografy a s velkým úsměvem rozdával radost všem přítomným.

Po prezentaci se Kaká odebral do zasedací místnosti, kde byla na programu je první tiskové konference v novém působišti. My ji Vám zde umožníme přečíst.

Jaký je to pocit mít na prezentaci 40 000 fanoušků?

"Jsem velice hrdý, ale cítím velikou zodpovědnost. Pozitivní odpovědnost. Chci vyhrávat tituly s tímto týmem."

Proč jste se rozhodl opustit Milán?
"Vysvětlil jsem moje rozhodnutí v Brazílii. Milán mě otevřel dveře již v lednu. Pochopil jsem, že klub se musí stabilizovat kvůli světové krizi. Poté mi v Brazilii řekl otec, že Milán dostal několik nabídek a mám svolení k vyjednávání. Myslel jsem, že můj odchod bude dobrý pro mě i pro klub. Vždy jsem si přál hrát v Realu Madrid a můj sen se stal skutečností."

Už jste někdy zažil takovou prezentaci?
"Byl jsem svědkem prezentace Ronaldinha v AC Milán. Toto se ještě ve fotbale nikdy nestalo a je to historický okamžik. Je to nepopsatelný a nezapomenutelný den."

Proč jste si vybral Real Madrid?
"Vzhledem k tomu, že Real Madrid má všechno. Je to fascinující klub. Fotbalisté kteří hráli v Madridu, mi tento tým doporučili. Měl jsem skvělé reference, abych si mohl vybrat Real Madrid."

Měl přestup Cristiana Ronalda vliv na Váš přestup?
"Moje rozhodnutí ovlivnilo zvolení Florentina Péreze do pozice prezidenta klubu. On je vítěz. Zeptal jsem se ho, zda by mě mohl koupit a on mi řekl, že je to možné. Je to skvělí pocit hrát v nejlepším klubu na světě. Jsem velmi šťastný, že zde budu hrát s velkými fotbalisty. Ale ne jen s Ronaldem, ale i třeba Raúl, Casillas, Guti, nizozemští hráči... Cítím se velice privilegovaný."

Má taková prezentace za výsledek zvětšení tlaku na Vaší osobu?
"Dodává velkou zodpovědnost, ale to není negativní věc. To mě motivuje. Dorazil jsem zde jako důležitý hráč a chci pomoci týmu k mnoha titulům."

Co jste řekl di Stéfanovy?
"On mi řekl mnoho zajímavých věcí, ve srovnání Maracana a Bernabéua."

Může konkurovat Real Madrid Barceloně?
"Ano. To je to čeho Florentino Pérez chce dosáhnout. Zasloužili si tři tituly v poslední sezoně, ale Real Madrid bude v příští sezoně hrát velkou roli v Evropě tak i ve Španělsku."

Už jste mluvil s trenérem?
"Zatím ne, ale doufám, že se brzy dočkám."

Ulehčí Vám přítomnost Ronalda tlak na Vaší osobu?
"Necítím velkou váhu na mích ramenou. Cristiano Ronaldo hrál v posledních třech letech ve skvělém týmu a dosáhl dvou finále Ligy mistrů. Raúl získal mnoho titulů v Realu Madrid a mnoho jich ještě získá. Real Madrid má skvělé hráče."

Myslíte si, že velká jména zaručí týmu tituly?
"Moje zkušenost mi říká, že jen talent nestačí. Potkal jsem řadu talentovaných hráčů, kteří nebyli úspěšní. Jedná se o spoustu věcí, které se musí dát dohromady, aby tým dosáhl společného cíle."

Myslíš si, že můžete hrát spolu s Ronaldem?
"Mezi námi neexistuje žádná rivalita. Jsme kompatibilní fotbalisté, kteří mohou hrát spolu. Žádná rivalita mimo hřiště neexistuje. Jsme oba zkušení a oba jsme byli již vítězi Ligy mistrů."Jak vidíte svojí budoucnost v klubu?
"Mnoho věcí změnilo moje myšlení, když jsem přijel do Evropy. mám smlouvu na šest let, ale chtěl bych zůstat déle."

Co jsi řekl Ancelottimu, když podepsal smlouvu s Chelsea?
"Byl jsem k němu upřímný. I díky němu jsem dnes tady. Řekl jsem mu, že můj sen je hrát za Real Madrid."

Kdo ti řekl, že kluby se domluvili na přestupu?
"Můj otec."

Chtěl by jste hrát znovu v Japonsku?
"Mám skvělé vzpomínky na Japonsko. V roce 2002 jsem tam vyhrál MS s Brazílii a také v roce 2006 MS klubů s AC Milán. Vím že je tam mnoho fanoušků Realu Madrid a já doufám, že se tam s mím novým klubem jednou vrátím."

Měl jste nabídky od Realu Madrid již v minulosti?
"Vím, že tam nějaké nabídky byli, ale já jsem si jich nevšímal, protože to samé dělal i klub. Ale vždy jsem si říkal, že jednoho dne to přijde a já budu hrát v Madridu."


Potřebujete Flash player k přehrání videa
Prezentace na videu

Související fotogalerie


A stává se Madridistou Jde se na plac Nervozita před prezentací? Nervozita před prezentací? Nervozita před prezentací?
Převlékání Trofeje Kaká s fanouškem

Pro pohyb v galerii můžete použít kurzorové šipky doprava (vpřed) a doleva (zpět).

blank
 
blank
 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (41 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!