Casillas: Vyrostl jsem pro Real Madrid

Čas 24. 06. 2009, 12:00 | Autor Hed | Zdrojthjuks, Marca, AS
Iker na konferencii
Iker na konferencii

Iker Casillas během působení v JAR podal rozhovor v kterém vyvrátil spekulace o jeho odchodu z Realu Madrid.

Iker Casillas v rozhovoru pro společnost "Al Primer Toque' de Onda Cero" ujistil fanoušky Realu Madrid, že jeho budoucnost je v Realu Madrid. Reagoval tak na spekulace, že se o něj zajímá Manchester United. „Není absolutně o čem mluvit, ať už o Manchesteru či jiném klubu. Ani můj agent, ani Real Madrid mě neinformovali o případných nabídkách. Mě také nikdo nevolal. Toto jsou pouze spekulace a to je v přestupovém období normální... Můj kontrakt s Realem platí do roku 2017 a chci ho splnit. Celý svět ví, že jsem skutečný Madridista. Real Madrid až do konce života. Přišel jsem sem jako malý kluk a Madrid je můj domov. Fanoušci můžou být v klidu.“

Ani nikdo si nedokáže představit, že by Iker Casillas opustil Real Madrid, vždyť za první tým nastupuje již od roku 2002, když vychytal Realu Madrid finále Ligy mistrů proti Bayeru Leverkusen.

San Iker vyhrál s Realem madrid již čtyřikrát La Ligu, dvakrát Ligu mistrů, třikrát španělský superpohár, ovšem Copa del Rey mu stále uniká a tak možná proto zůstane v Realu Madrid, až do konce kariéry.

Jedinou jeho starostí je porazit Spojené státy a hrát finále FIFA Konfederačního poháru: „Bylo by pěkné dosáhnout na další úspěch pouhý rok po vítězném mistrovství.“ Utkání začíná dnes ve 20:30 a vysílá ho v přímém přenostu ČT4. 

Současný zřejmě nejlepší tým světa v případě výhry nejen, že postoupí do finále turnaje, ale také vytvoří absolutní rekord v neporazitelnosti národního týmu, který by činil úctihodných 36 zápasů. Jeden rekord už drží. Již pětadvacetkrát za sebou vyhráli, bohužel FIFA nepočítá výhru ve čtvrtfinále mistrovství Evropy 2008 nad Itálií, na kterou Španělé dosáhli až díky penaltám. Takže jejich série trvá oficiálně 15 zápasů a dnes budou rozhodně chtít svůj rekord navýšit. Navíc Španělsko na turnaji vyhráva bez komplikací, ještě ani neinkasovalo. Nicméně Iker varoval: „Ve světě fotbalu se může stát cokoliv. Musíme být opatrní a respektovat našeho soupeře. Jsme jedním z nejlepších týmů na světě, ale musíme hrát zodpovědně a hrát naši hru."

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (12 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!