Ronaldo? Jednou hráčem Realu...

Čas 14. 06. 2009, 16:59 | Autor podvinho
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

Ronaldo je momentálně asi nejpopulárnější fotbalista světa. Že jsem se zbláznil a že ho nemáte rádi? Ale ne. Je to tak. Tolik komentářů, spekulací a názorů totiž jiný hráč prostě nepřitahuje. Jednou je to hráč Realu (pokud se tak tedy stane) , naučme se ho mít rádi.

Pokud jste se rozhodli tento článek číst, počítá se se skutečností, že Ronaldo je hráč Realu. Oficiálně to sice potvrzeno není, ale tím, že už zbývá jen podpis, je v podstatě vše jasné. Pochybuji, že by se Ronaldovi nezdál jeho plat...

No, radši dál od tohoto tématu než nase*u plno lidí. Pravdou je, že Ronaldo se stane nejdražším hráčem historie a to díky částce, která se může zdát oprávněně nepřiměřená. Ano, je příliš velká. Jenže říkejme si co chceme, dnešní fotbal je o penězích čím dál víc. Nejde se dostat na vrchol jen díky penězům (viz Man. City), ale pomoci si musíte. Podívejme se na krásný, čistý a sympatický Arsenal, který hraje s mladíky a neutrácí. Kde je?! Bojoval o předkolo Ligy Mistrů...a to my přece nechceme!

My chceme tituly a to nejen v lize BBVA, ale i v Champions League. A v té rozhodují zápasy nejen týmy, ale i individuality, jako je právě Kaká nebo Ronaldo. Proti přestupu Kaká nikdo neprotestoval. A proč by ano. Sympatický hráč, u fanoušků oblíben, veřejnosti otevřen. Neprovokuje, nesimiluje, má zlatý míč. Je to skvělý hráč, výborný kup, tak se na to všichni koukají.

Pak přijde Ronaldo a vypadá to jako na úřadě. Všichni se překřikují, názor střídá názor. Ale proč ne. Jsme rádi za (kvalitní) diskuze a nikomu jeho názor přece brát nebudeme. Na druhou stranu, co má Ronaldo společného s mírumilovným Kaká? Možná právě to nejdůležitější. Ano, jsou to fotbalové schopnosti, schopnost rozhodovat zápasy a střílet důležité branky. A koho potom zajímá, že občas skočí nějakou tu rybku, občas se blbě usměje a nikdy nevyběhne na hřiště bez tuny gelu na hlavě.

Ale jo, vlastně to chápu. Už chápu, jako koho ho nemáme rádi. Jako soupeře. Je to velmi nepříjemný soupeř. Ať už se jedná o ty fotbalové dovednosti, o to již zmíněné občasné simulování nebo právě o tu aroganci. Upřímně říkám, já ho také neměl rád, ale jako hráče Manchesteru United (který od srdce nenávidím). Jenže i když jsem ho třeba někdy pomlouval a dělal si z něj srandu, pokud se mu něco nepovedlo, i když jsem doma láteřil nad jeho simulováním a vadili mi jeho přetvářky, přesto někde tam v koutku mého těla, v té nejmenší dušičce, jsem ho obdivoval. A vždy jsem si říkal, proč zrovna on musí být tak dobrý.

Asi se shodneme, že je to velký hráč. A proč ho nezačít mít rád nebo snad dokonce milovat? Vykašlete se na nějaký svý zásady, že na něj názor nikdy nezměníte. Vždyť to je blbost. Každý si zaslouží minimálně přehodnocení názoru na jeho osobu. Jediné, za co ho kdy budu kritizovat, můžou být výkony na hřišti. Ale pokud budou ideální, tak není co řešit.

A víte co, ještě něco. Pojďme si užít, jak nám ostatní kluby budou Ronalda závidět. Pojďme se smát fanouškům, kteří budou říkat, že je to primadona, která je akorát předceňovaná. Není. Ano, není. A víme to všichni.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (92 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!