Jak si vedli hráči v sezóně 2008/2009

Čas 08. 06. 2009, 15:15 | Autor podvinho
Marcelo se přesunul do zálohy a sedí mu to.
Marcelo se přesunul do zálohy a sedí mu to.

Je tu druhý díl této malé rubriky. Dnes si ukážeme jak se v sezóně 2008/2009 prezentovali naši záložníci.

Opět začnu úvodem. Nechtěl jsem z tohoto článku udělat v podstatě jen statistiku, proto se zde nedozvíte, kolik hráč odehrál zápasů, kolik dal gólů, ale půjde spíše o osobní, ale objektivní názor na určitého hráče. Pokud vás zajímají vyloženě statistiky, stačí se podívat SEM .

Royston Drenthe
Nebylo to jeho sezóna. Svoji pověst výborného nadějného hráče si spíše pokazil. Ex-trenér Realu Bernd Schuster mu začal na podzim dávat hodně příležitostí, Drenthe hrál však špatně a bylo s podivem, že ho Schuster v sestavě držel. Hrál moc jednoduše, nebylo těžké ho přečíst. Přesto je to velice mladý hráč a může jít ještě nahoru, nyní by měl ale odejít na hostování.
Budoucnost:
Buď zůstane v Realu nebo odejde na hostování. Zájem mají nizozemské kluby.

Marcelo
Ze začátku to byly nestálé výkony. Když ještě hrával obránce, nebyl stabilním článkem základní sestavy. Když ho ale trenér Ramos chytře posunul do zálohy, byl to jiný Marcelo. Ukázal, že útočit umí lépe než bránit, byl nebezpečný, dal i nějaké góly. Přesvděčil, že má ještě co říct a určitě patřil k největším překvapením sezóny.
Budoucnost: Určitě zůstane v klubu.

Javi García
Tento hráč ukázal jediné - na Real nemá. Hrál spíše defenzivního záložníka, ale nešlo mu to. Buď střídal na poslední minuty nebo nastupoval když byli ostatní zranění či vykartovaní. Přesto nedokázal přesvědčit.
Budoucnost: Nejspíše Real opustí, je tu malá šance, že by šel jen na hostování. Zájem je například z Portugalska.

M. Diarra
Smolná sezóna, kterou si Diarra za rámeček nedá. Ze začátku pravidelně hrál a nutno dodat, že vůbec ne špatně. Mnoho lidí se radovalo, že je to opět ten starý Diarra. Pak ale přišlo osudové zranění a Diarra už si do konce ročníku nezahrál.
Budoucnost: Je zatím ve hvězdách. Nikdo neví, jaké s ním bude mít plány nový trenér, je však jasné, že mít tři def. záložníky je až zbytečný luxus.

Lass
Jaká to náhoda. Diarra přišel, aby nahradil zraněného Diarru. A to se mu povedlo. Možná největší překvapení druhé poloviny sezóny. Musím uznat, že ani já mu příliš nevěřil, ale do týmu zapadl a hrál velmi dobře. Je skvěle technicky vybavený, navíc dobře odebírá míče a dokáže je dobře rozehrát. Není to vyloženě defenzivní bourač, tudíž může hrát i s dalším defenzivnějším záložníkem.
Budoucnost: Není co řešit, zůstává.

Gago
A do třetice defenzivní záložník. Gago začal sezónu ve velkém stylu, dařilo se mu, byl jedním z nejlepších hráčů. Bohužel, postupem času šly jeho výkony rapidně dolů. Ze začátku mu to ještě ve spolupráci s Lassem šlo, ke konci už ne. Přesto hráč, od kterého si ještě slibuji hodně.
Budoucnost: Měl by v klubu zůstat, pokud nepřijde nějaká zajímavá nabídka.

Wesley Sneijder
Po jeho první sezóně a hlavně po Euru 2008 se od něj čekalo možná až příliš. Měl smůlu na zranění, odehrál jen 20 utkání. V některých přesvědčil, v některých ne. Celkově mu ročník spíše nevyšel, ale jak už jsem říkal, hlavně vinou zranění. Je to ale hráč, který jednoznačně patří do Realu Madrid.
Budoucnost: Je možné, že Real opustí. Mluví se o něm jako o součásti výměny za Riberyho.

Arjen Robben
Nebýt jeho věčných zranění, byl by ještě úplně jinde. Přesto ukázal, že je to výborný hráč, skvěle technicky vybavený a neuvěřitelně rychlý. Jeho rychlost na soupeře platí, nikdy nevíte, co s míčem provede. Dal i několik důležitých gólů. Jedinou slabinou je, že až moc často drží míč, ale je to jeho styl.
Budoucnost: Asi v Realu zůstane, je však také možné, že odejde. Těžko říct.

Guti
Opět hráč, který většinu fanoušků zklamal. Pod Schusterem ještě hrával, ale s Ramosem si nesedl. Nutno dodat, že asi nehrál právem. Párkrát zahrál dobře, ale jedině jako střídající hráč. Bránit ho moc nebaví a je to na jeho hře znát. Navíc jeho kolmé přihrávky už mají soupeři přečtené.
Budoucnost: Nejspíše odejde, možná do Ameriky.

Van Der Vaart
Ani on tento rok nepřesvědčil. Začátek měl famózní, pak trochu vypadl z tempa. Přestal střílet góly, ale hlavně na ně přestal nahrávat. Neustále se pokouší o střelbu, ale poslední dobou mu moc nešla. Na jeho obranu potřeba říci, že měl dostat více příležitostí.
Budoucnost: Je dost možné, že se s Realem rozloučí. Možná bude vyměněn za nějakého hráče nebo odejde do Chelsea.

Nehodnoceni byli De La Red, Faubert a Parejo.

Příště útok a také očekávejte hodnocení posil pro sezónu 08/09.

 

 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (24 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!