Rozhovor s Pellegrinim

Čas 02. 06. 2009, 20:34 | Autor NikkiSinks | Zdrojrealmadrid.pl
Pellegrini
Pellegrini

Již včera jsme se dozvěděli jméno nového trenéra Realu Madrid. Stal se jím Manuel Pellegrini. Již dnes Vám nabízíme první rozhovor s naším novým trenérem, který má s Realem Madrid velké plány podobně jako Florentino Perez.

 Na prezentaci jste řekl, že se Vám splnilo přání. Jak se v tuto chvíli cítíte před tak velkou výzvou?

Pro každého trenéra je snem trénovat Real Madrid. Mám teď před sebou ohromnou šanci. Vypadá to, že mé sny se splnily díky těžké práci. Je to pro mne velký den. Jsem velice pyšný. Vedl jsem již jiné velké kluby, ale toto je pro mne něco jiného.

 Nedávno tedy přišla dohoda mezi Realem Madrid a Villarrealem. Očekáváte velký tlak?

 Ve Španělsku jsem již pět let, takže vím, jak to tady chodí. Podobně jako v Ekvádoru, nebo Argentině je tady tlak velký. Mě ale tento tlak nedeprimuje, ale motivuje. Já se ale nezměním. Přišel jsem v momentu, kdy musím zlepšit výsledky a výkony Realu Madrid a to také udělám.

Co Vás zajímá více? Výkony týmu a potřeby týmu, nebo neohroženost Barcelony?

 Nemyslím si, že Real Madrid musí pomýšlet na ostatní kluby. Tady se očekává vše nejlepší. Neohlížejí se zde na ostatní týmy. S úkoly musím počítat celou svou kariéru. Chci, aby můj klub hrál svou hru a myslím, že to dokážeme.

Stabilita je velice důležitá. Myslíte, že současný projekt Realu Madrid je stabilní?

 Samozřejmě, že ano. Věřím, že to bude velice silný projekt. Každý ale počítá s tím, že samozřejmě vše nepůjde vždy tak lehce, takže jsme připraveni i na chyby, ze kterých se poučíme. Správného člověka na správném místě každý pozná až ve chvíli, když dokáže tým pozvednout v době nezdarů. Nebojím se přítomnosti, ani budoucnosti. Věřím ve styl své práce. Výzvy mě vždy motivují.

Jak si poradíte s tím, že se od Vás očekávají dvě věci? Zaprvé, vítězství a zadruhé, skvělé výkony.

Od velkých klubů se vždy očekává pouze vítězství. Těžko se hodnotí projekt, který nevyhrává. Ale je to normální, ten, kdo udělá větší projekt, tak ten také může odnést větší úspěchy.

Řekl jste, že jste v Realu Madrid v pravý moment. Je to ale také pravý moment pro Real Madrid?

Myslím, že můj příchod do Realu Madrid je dobrý pro všechny. Když se buduje tak velký projekt, tak u toho musí být odpovídající osoby. Chceme samozřejmě udělat co nejméně chyb a nejlépe žádné.

 Říkáte, že sázíte na elegantní styl fotbalu. Jaké hráče tedy ve svém klubu potřebujete?

 Sázím na hezkou hru, která přináší výsledky. Real Madrid potřebuje také něco takového. Jestli ale musím mluvit konkrétní jména, tak bych raději odešel od tohoto tématu, protože na to teprve přijde čas.

Jak hodnotíte Real Madrid v sezóně 2008/09 a co by jste rád změnil?

 Nechci mluvit o budoucnosti. Viděl jsem před dvěmi sezónami Real Madrid, který vítězil a získal trofeje. Ale to není vše. A v tom také spočívá má výzva - spojit hezký fotbal s výsledky.

 Jak to vypadalo s odchodem z Villarrealu. Vypadá to, že obě strany jsou spokojeny...

Jsem velmi spokojen s tím, jak proběhl můj odchod. Když jsem do Villarrealu přišel, tak jsme věděli, že odejdu pouze v případě, že přijde nabídka, která mě osloví. Měl jsem na stole hodně lukrativních nabídek, ale všechno jsem odmítl. Ale nabídka od Realu Madrid se odmítnout nedala. Ve Villarrealu jsem strávil skvělé časy. Ten tým mi otevřel cestu na vrchol a ukázal mi pravý španělský fotbal. Díky všem v tomto klubu. Mám tam stále mnoho přátel.

Ještě v sobotu jste ale tvrdil, že žádná nabídka nepřišla. Co se vlastně stalo?

Pouze jsem řekl, že na toto téma semnou nikdo nehovořil. A tak to také bylo do chvíle, než skončila liga. Objevilo se mnoho spekulací, ale až časem toto byla pravda. Pokuď jde o mou volbu, tak jsem velice pyšný, že jsem byl vybrán. Vím, že jsem byl vybrán do klubu, který musí být nejlepší a to mě velice motivuje do mé práce.

Říká se, že Real Madrid koupí pět, nebo šest hráčů. Co si myslíte o těchto spekulacích?

Tento klub získá určitě ty nejlepší hráče. Objevilo se opravdu několik jmen. Každý klub na světe by chtěl mít v týmu ty hráče, o kterých se mluvilo. Neviděl jsem ale v těchto řečích žádnou oficiální nabídku ze strany klubu. Projekt bude opravdu ohromný a jména se dozvíte brzy.

Vedl jste již Forlana ve Villarrealu. Může to být také posila do Realu Madrid?

 Mluví se o velkých hráčích. Je to velký projekt, ale konkrétní jména říct nemohu.

Jak velkou pravomoc by jste chtěl mít v Realu Madrid?

 Tak velkou, jakou si jen může trenér Realu Madrid dovolit. V Madridu teď zůstanu ještě několik dní, abych se co nejrychleji se vším seznámil.

Okolo pozice trenéra Realu Madrid kolovalo hodně jmen. Myslel jste si, že právě Vy budete ten pravý?

 Jsem velice šťastný, že právě já budu u tohoto velkého projektu Realu Madrid. Nikdy jsem nebyl nervozní z toho, že Real Madrid měl i jiné kandidáty. Je to jasné, když potřebuje opravdu sehnat trenéra, který má zájem. Nejdůležitější ale je, že jsem zde.

Považujete se za trenéra Galacticos?

 Necítím se jako nějaký galaktický trenér. A fakt, že jsem v nejlepším klubu na světě na tom nic nezmění. Jsem spokojený, že jsem zde. Nic víc.

Co můžete slíbit fanouškům Realu Madrid?

 Myslím, že fanoušky Realu Madrid nezajímá, jak dobrou sezónu měla Barcelona. Zapoměli na to. Teď začínáme od nuly, budeme se připravovat na novou sezónu. A budeme to dělat s nadějí, že můžeme ve všech soutěžích zvítězit. Velká historie Realu Madrid začala díky klubu, jakým Real Madrid je. Real Madrid se nikdy neohlížel na své soupeře.

Real Madrid již pět let nepostoupil přes osmifinále Ligy Mistrů. Vy jste ale s Villarrealem postoupil do čtvrtfinále a dokonce i do semifinále. Jste si vědom toho, jak důležitá je tato trofej pro fanoušky Realu Madrid?

Vím, že fanoušci Realu Madrid chtějí, aby jejich tým byl nejlepší. Je tedy jasné, že Liga Mistrů je pro ně něco vyjímečného. To ale neznamená, že La Liga a Copa Del Rey nebudou prioritami. Chceme vytvořit tým, který bude bojovat ve všech soutěžích. Chápu frustraci fanoušků.

 Kdysi jste řekl, že nemáte radost z výhry, když není podložená výkony. Je to pravda?

Když vyhrávám, tak si nestěžuju. Problém je v tom, jakým způsobem se tento úspěch dosáhne. Na stadioně je 80 000 fanoušků, kteří chtějí vidět fotbal. Nechodí jen proto, aby viděli vítězný gól. Zde očekávají i způsob, jakým vítězství Real Madrid dosáhne. 

V Realu Madrid je několik hvězd. Kdysi jste měl problém ve Villarrealu s Riquelmem. Myslíte si, že toto se bude opakovat i v Realu Madrid?

Konflikt s Riquelmem byl pouze jeden a trval rok. Trenérem jsem již dlouhou dobu a myslím, že mám právo na svůj názor. Do Realu Madrid jsem přišel kvůli své povaze. A já se nezměním. Myslím, že udržet dobré vztahy v týmu je důležité. Já si to pohlídám.

 Co říkáte na ty, kteří nejsou spokojeni s tím, že vedete Real Madrid?

Říct k tomu něco? Ne. Nemohu si vymáhat něco, co nejde. Nemůžu se zamlouvat každému fanouškovi a žádný člověk nemůže mít stejný názor. Ve fotbale jsou každou chvíli nové debaty. Nejdůležitější jsou činy a na ty se já soustředím.

Co říkáte na Raula?

Není čas, abych říkal své dojmy. Všichni víme, kdo je Raul. Ukazuje to v každé sezóně, je skvělý.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (12 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!