Jak si vedli hráči v sezóně 2008/2009

Čas 02. 06. 2009, 19:32 | Autor podvinho
Jak si vedli brankáři a obránci v aktuální sezóně?
Jak si vedli brankáři a obránci v aktuální sezóně?

Zajímá vás, kdo hrál v této sezóně výborně, kdo dobře a kdo naopak vyhořel? Nebo vás snad zajímá spíše budoucnost těchto hráčů? V prvním ze dvou dílů si představíme brankáře a obránce.

Začnu malým úvodem. Nechtěl jsem z tohoto článku udělat v podstatě jen statistiku, proto se zde nedozvíte, kolik hráč odehrál zápasů, kolik dal gólů, ale půjde spíše o osobní, ale objektivní názor na určitého hráče. Pokud vás zajímají vyloženě statistiky, stačí se podívat SEM .

Iker Casillas
Zajímavá sezóna. Nezačal ji tak dobře, jako tu minulou, vyplodil i nějaké chyby. V klíčové části však mužstvo držel nad vodou a ukazoval, že je stále vynikající brankář a jednička mezi tyčemi Realu. Jediný problém, kterého jsem si u něj všiml je, že se občas méně koncentruje, což dříve nedělal. Když jde ale o něco důležitého, je vždy tam kde má být.
Budoucnost: Tady není o čem. Zůstává v Realu a je jasnou jedničkou.

Jerzy Dudek
Není moc co hodnotit, odchytal minimum zápasů (pohár) a v nich ukázal, že je stále dobrým brankářem.
Budoucnost: Nejspíše Real opustí a přenechá místo dvojky Codinovi.

Sergio Ramos
Pro mě jedno z největších zklamání. Je to ofenzivní bek, který velmi často podporuje útok. Nutno dodat, že to dělá dobře a po jeho centrech pár gólů padlo. I při útočných standartkách je užitečný. Jenže to není to nejdůležitější, co má zvládat pravý obránce. Již od slova obránce si odvodíme, že musí hlavně bránit, což ale Ramosovi vůbec nešlo a dost možná to bylo spíše tím, že se mu nechtělo.
Budoucnost: Zůstane v Realu. Když mu trošku nový trenér přistřihne křidélka nebo na jeho místo přivede konkurenci, může to být zase skvělý bek.

Michael Salgado
Trpělivě čekal na svou šanci, nestěžoval si a když musel z jakéhokoliv důvodu hrát, poradil si s tím dobře. Ukázal, jak se má chovat legenda klubu. Přesto toho moc neodehrál a asi by se s ním měl Real rozloučit.
Budoucnost:
Nejspíše Real opustí, ale jako hrdina.

Fabio Cannavaro
Měl dost nevyrovnané výkony. Jednou dokázal zahrát skvělý zápas, další se mu ale vůbec nepovedl. Padlo přes něj docela dost gólů. Přesto tým táhnul, po vyloučení Pepeho se stal hlavní osobností v zadních řadách Realu. Podle mě i dobře načasoval odchod, další sezónou by si mohl pověst spíše zkazit. Děkujeme a přejeme štěstí v dalším působení.
Budoucnost: Již podepsal s Juventusem Turín.

Pepe
Také měl celkem nevyrovnané výkony, přesto byly jeho představení většinou dobrá a byl to jednoznačně nejlepší stoper Realu. Umí dobře rozehrát míč, několikrát soupeře oberem o balon. Dokáže také vyrobit hrubku, ale stále to minimalizoval a dělal jich čím dál méně. Všechno si ale zkazil zbytečným vyloučením, za které dostal trest na 10 zápasů a nejen, že si do konce sezóny už nezahrál, ale pár zápasů si posedí i v té další. Přesto je to talent a určitě se poučí.
Budoucnost: Nejspíše v Realu zůstane, ale už se to nesmí opakovat.

Christoph Metzelder
Ze začátku vůbec nehrál, často laboroval i se zraněním. I po příchodu Juande Ramose byl jednoznačně až třetí stoper, po Cannavarovi a Pepem. Přesto se na hřiště začal dostávat stále více, protože se zraněním měli problémy i další hráči, včetně těchto dvou. Následně přišlo ono vyloučení Pepeho a Metzelder se stal důležitým článkem defenzivy. Ukázal, že není špatným fotbalistou, ve vzduchu vládnul. Přesto to není ta pravá jistota pro královský klub.
Budoucnost: Z Realu na 90% odejde, zájem mají kluby z Německa, Nizozemska i Anglie.

Gabriel Heinze
Snad nejkritizovanější hráč co se týče fanoušků. Určitě na tom něco bude, neodehrál dobrou sezónu. Hrál poměrně často, většinou na pozici levého obránce. Útok moc nepodporuje a když ano, tak většinou neúspěšně. Co se týče obranné části hry, střídá výborné momenty s těmi horšími. Jednoznačně jeden z hráčů, kteří by měli z Realu odejít.
Budoucnost: Zatím se nespekulovalo o jeho odchodu, dá se však předpokládat, že o něj Real nebude mít zájem a pokusí se ho prodat.

Miguel Torres

Odchovanec Realu a hráč, kterého si velmi vážím. Většinou vysedává na lavičce, přesto je se svou úlohou smířen a pokud nastoupí, odvádí spolehlivé výkony a je na něm vidět, že prát se za Bílý Balet mu není cizí. Dokáže nastoupit na levé i pravé straně obrany, někdy může zaskočit i ve středu. Hráč, kterého by si měl Real ponechat, je mladý a prespektivní.
Budoucnost: Spíše zůstane, je tu možnost hostování, ale nic konkrétního zatím není.

Hodnocen nebyl Jordi Codina, jelikož neodehrál žádný zápas. Marcelo, Drenthe i Javi García budou hodnoceni se záložníky, protože na těchto postech odehráli nejvíce zápasů.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (12 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!