Prezentace Florentina Péreze

Čas 01. 06. 2009, 14:54 | Autor Hed | Zdrojrealmadrid.com
Florentino Pérez
Florentino Pérez

<Aktualizováno> Florentino Peréz se dnes stal oficiálně prezidentem Realu Madrid.

Florentino Pérez se dnes stal oficiálně prezidentem Realu Madrid. Pérez již jednou prezidentem Realu Madrid byl a to v letech 2000-2006.

Florentino Pŕez se narodil v Madridu 8. března 1947 a se svojí ženou má tři děti, které vystudovaly polytechnickou univerzitu v Madridu, kde Florentino Peréz působil jako učitel základů tělesné technologie.

V roce 1994 kandidoval Peréz na prezidenta Realu Madrid poprvé, ovšem tehdejší volby vyhrál Ramon Mendoza. Nicméně, 16. července 2000 dosáhl svého cíle, když v prezidentských volbách vyhrál nad Lorenzo Sanzem. V létě roku 2004 obhájil svůj post, když získal většinu hlasů. Ale 27 února 2006 dobrovolně rezignoval.

Během jeho prvního působení v Realu Madrid prošli Merengues spoustou změn a do historie se zejména zapsala éra "Galacticos." V ní byli například Luis Figo, Zinedine Zidane, Ronaldo a v neposlední řadě David Beckham. Tyto hvězdy doplňovali odchovanci klubu Casillas, Raúl a Guti. Florentino Peréz za svého prvního působení odvedl velký kus práce. Především vytáhl klub z ohromných dluhů a najednou byl Real Madrid jedním z nejbohatších klubů na světě.

Jak už jsem řekl, Peréz se proslavil nakupováním velkých hvězd a s tímto týmem vyhrál dvakrát ligu (2001 a 2003), Ligu mistrů (2002), Interkontinentální pohrát (2002), dvakrát Super Copa (2001 a 2003) a evropský Super Cup v roce 2002.

Do rekonstrukce Santiaga Bernabéua investoval 127 milionů eur za pět let. Hlavním cílem bylo, aby mohl tento stánek hostit ty nejvýznamnější fotbalové akce. Toho se sice za prvního působení ještě nedočkal, ale nyní se dočká. V příštím roce bude Santiago Bernabu hostit finále Ligy mistrů.

Florentino Peréz nezůstal jen u stadionu, ale pro klub vybudoval i tréninkové centrum Valdebebas, který je jedním z nejmodernějších na celém světě. Základní kámen byl položen 12. květa 2004 a o dva roky později, přesněji 30. května 2006 již bylo na světe. Tréninkové centrum má celkovou rozlohu 1 200 000 m².

Nyní se Florentino Peréz vrací zpět na místo, kde působil v letech 2000-2006 s jasným cílem. Vrátit klub na evropský vrchol. Vrací se s tím, že vybuduje tým, který bude umět vyhrávat každý zápas a který bude bojovat, až do poslední minuty."Čestný prezidente di Stefáno a Vicente Boludo, úředníci a kamarádi. Děkuji za to, že jsme tady v tak důležitý den."

"Je to velká událost a významný den pro nás všechny. Je to nejdůležitější zpráva tohoto klubu na příští čtyři roky. Je to čest a obrovská zodpovědnost. Vím co jsem získal a co ode mne očekáváte. Budu se snažit dělat vše co bude v mojich silách."

"Musíme obnovit sny, stabilitu a ztracený čas. Real Madrid musí ponechat všechny pochybnosti a soustředit se jen sám na sebe. Vždyť je nejlepším klubem 21. století. Jsem tady, abych mu v tom pomohl."

"Musíme uctívat soupeře a uvědomit si, že musíme překonat velké překážky. Čeká nás velká práce, ale věřím, že to společně dokážeme. Všichni chceme , aby se Real Madrid vrátil tam, kam patří. Musíme být klidní a trpělivý a dbát na každý detail. Real Madrid má velkou historii a to je důvod, proč musí být vzorem pro ostatní týmy. Nesmíme zapomenout, že naše prestiž a vše kolem, se vyvíjelo 107 let."

"Real Madrid byl založen s určitými hodnotami, které postupně zvyšoval. Z historie to byli významní hráči, funkcionáři, trenéři, ale i prezidenti. Alfrédo di Stéfano a Santiago Bernabéu nám ukázali, co je to pravá láska k tomuto klubu. Máme tady velký projekt, který počítá s velkými hráči, ale nesmíme zapomenout i na ty, kteří vyrůstají v mladežnických týmech klubu."

"Musíme být velmi zodpovědní a udělat vše, co bude v našich silách. Velká část naší historie spočívá v etiketě, síle, obětavosti, důvěře a fair-play. Ale dnes bych chtěl připomenou jediné. To, co Real Madrid za celou svojí historii dokázal, je výsledkem tvrdé práce, ale především jednoty a soudržnosti. A proto, bych chtěl požádat všechny naše funkcionáře, zamětnavatele a fanoušky o podporu, povzbuzení a spolupráci."

"Real Madrid musí být instituce s jasnými pravidly. To je to, co nám umožnuje být úspěšný. Real Madrid se nesmí vzdát, když se nebude dařit a věřit v sám sebe. Jsem prezidentem několik minut a je to velmi emotivní, ale už se těším, až se dáme do práce. Chci poděkovat mojí rodině za jejich podporu a důvěru."

"Mnoho z Vás je zvědavo na moje první slova a já bych chtěl říct, že budu dělat svoji práci v nejlepším úmyslu. Bude tu neobyčejný tým s velkými hráči, kteří musí být vzory a na hřišti musí nechat všechny svoje síly. "

"Úkol, který jsem dnes dostal je možná můj nejtěžší v životě, ale já Vás ujišťuji, že chci, aby Real Madrid byl symbolem fotbalu. Doufám, že budeme naplňovat všechny sny, všech Madridistas."

"Je tady hodně práce do budoucna. Musíme ještě udělat hodně věcí a chci s tím začít co nejdříve. Děkuji vám."Dnes v Madridu proběhla prezentace nového prezidenta Realu Madrid, kterým se stal Florentino Peréz. Na začátku ceremoniálu si vzal slovo odcházející prezident Vicente Boluda, který poděkoval všem fukncionářům, trenérům a hráčům za odvedenou práci.

Následně již byl povolán k mikrofonu nový prezident Florentino Peréz, který promluvil poprvé, jako nový prezident Realu Madrid. Jeho proslov byl v duchu spolupráce a důvěry v klub. Hodně slov řekl i k historii klubu a nezapomněl ani na legendy klubu.

Ovšem Florentino Peréz se nechtěl moc zdržovat a dát se rychle do práce. Určitě se můžeme těšit na velké přestupy, ale i na velké odchody, třeba jako je ten Cannavarův. Mnoho fanoušků se ptá, jestli Florentino Peréz udělá z Realu Madrid opět neporazitelný tým se spoustou hvězd. Ale samotný prezident prohlásil, že nechce zapomenout ani na odchovance klubu.Vicente Boluda se dnes rozloučil s funkcí prezidenta a post předal Florentinu Pérezovy. Boluda ve svém projevu nazapoměl na jednotu týmu, který pod jeho vedením dlouho bojoval o titul.

"Chci poděkovat hráčům, trenérům a funkcionářům za odvedenou práci. Všichni jste se chovali profesionálně, během klíčových momentů. Chtěl bych poděkovat i médiím za jejich pochopení v těžkých chvílích."

"Vést Real Madrid je obtížný úkol, ale Florentino Pérez to dokáže. Je ochoten odevzdat klubu své srdce a dovést ho zpět nevrchol. Je čas odejít a předat práci novým lidem, kteří budou pracovat na tom, aby tento klub byl zase nejlepší."

"Drahý Florentino Pérezy, tohle není konec, ale začátek tvrdé práce. Přeji Vám hodně štěstí v novém působišti a nabízím pomoc kdykoliv budete potřebovat."

"Pane prezidente, členové představenstva a členové klubu... Děkujeme Vám. Teď a navždy HALA MADRID."


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (43 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!