Prezentace Klaase-Jana Huntelaara!

Čas 04. 12. 2008, 13:41 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com a Marca
Huntelaar
Huntelaar

<Aktualizováno 16:20 o foto a video> Klaas-Jan Huntelaar je od dnešního dne oficiálně hráčem Realu Madrid. Podívejte se na podpis smlouvy, prezentaci a tiskovou konferenci.

Dnešní den byl pro Klaase-Jana Huntelara opravdu výjimečný. Stal se totiž hráčem Realu Madrid. Již včera prošel lékařskými testy a dalšími formalitami, dnes přišla třešnička na dortu v podobě prezentace.

Prvně však přišla na řadu smlouva, přesněji její podepsání. Ve 12:45 byl na řadě tento důležitý akt. Na Bernabéu se sešlo mnoho lidí, hlavně však Huntelaar, jeho rodina a Calderón. Je to velký okamžik v životě Klaase, který se jednou může stát idolem madridských fanoušků.

Ještě před samotným podpisem byl "Hunter" na prohlídce útrob stadionu spolu s čestným prezidentem Di Stéfanem a další legendou, Santamaríou. Kolem 13:00 již došel čas na samotný podpis.

Vše proběhlo za přítomnosti Calderóna, Mijatoviče a dalších členů představenstva. Vše proběhlo jako vždy bez větších problémů. Po podpisu si oba podali ruce a Calderón popřál Huntelaarovi mnoho štěstí v Realu Madrid.

Poté mu ještě prezident ukázal všechny trofeje, včetně devíti trofejí za vítězství v Lize mistrů (a PMEZ), také poukázal na ocenění pro nejlepší klub 21. století. Huntelaar ohromeně dodal, že by chtěl jednou tyto trofeje rozšířit.

Huntelaar se o tento slavnostní okamžik podělil i se svou rodinou, která čítala něco kolem deseti členů, včetně jeho rodičů a přítelkyně. Ti všichni ho doprovázeli na stadion. Několik minut s nimi hovořil Alfredo di Stéfano, všem vyprávěl o klub a městě. Čestný prezident Merengues také vyslovil přání: "stane se pro nás velkou posilou. Doufám, že bude mít mnoho štěstí a dá hodně gólů."

Jedním z nejvíce nervózních členů Huntelaara byla jeho matka. Ta ho popsala jako dobrého kluka, sportovně založeného, který myslí jen na jedno, fotbal. Také řekla, že její syn nerad prohrává, k čemuž se smíchem odvětil Stéfano: "Ani já ne."
Prezentace pokračovala klasicky. Klaas-Jan Huntelaar dostal číslo, které bude v Realu Madrid nosit. Tím bude 19. Poprvé byl jako hráč Merengues představen ve Palco de Honor, kde obdržel dres od čestného prezidenta, di Stéfana. Při představování přišly na řadu ještě i nějaká ta pochvalná slova. Toho se účastnili kromě dvou prezidentů ještě i Pedja Mijatovic a Luis Guerrero, Pascual Cervera, Antonio Medina, Francisco Moreno-Cariñena a Antonio Serrano. První si vzal slovo prezident Merengues, Calderón.

"Chtěl bych vás tu všechny přivítat: představenstvo, fanoušky, rodinu hráče, novináře... Sportovní ředitel vždy věřil, že v budoucnosti budeme získávat hráče s určitým profilem: mladý, ale připravený. Klaas-Jan Huntelaar je k tomu jako stvořený."

"Je mu 25, ale již ve 14 dal ve 20 zápasech 33 branek. Hrál za skvělý klub, Ajax Amsterdam, v posledních třech sezonách, během nichž dal 70 gólů. Dvakrát byl nejlepším střelcem Eredivisie a nejlepším talentem roku 2006. Již získal dva ligové tituly a dva nizozemské superpoháry. Nedávno získal bronzovou kopačku. V nizozemské reprezentaci dal i přes svůj věk v 18 zápasech již 10 gólů. S reprezentací do 21 let vyhrál EURO 2006 a je nejlepším střelcem své země této věkové kategorie."


"To vše dokazuje, že Huntelaar odpovídá popisu, který jsem zmiňoval dříve. Jsme velmi šťastní, že jsme ho byli schopni získat, protože se o něj zajímaly nejvýznamnější evropské kluby. Začne hrát a střílet branky nejspíše 4. ledna."

"Příští léto bychom ho stejně přivedli, ale Ruud se nešťastně zranil, což nás k tomu přimělo nyní. Jsme šťastní a doufáme, že na něj budeme moci být v příštích čtyřech a půl letech hrdí. Vítej v Realu Madrid Klaasi-Jane!"

Nakonec prezentace řekl pár slov i samotný hráč. "Chtěl bych poděkovat Donu Alfredu di Stéfanovi a prezidentu Calderónovi. Přál bych si mnoho branek. Děkuji vám všem!" Po těchto slovech obdržel Huntelaar dres se svým číslem od čestného prezidenta, di Stéfana.Následně měl Huntelaar vstoupit na trávník San Bernabéua. Ještě předtím se však musel převléknout do bílého úboru. A proto se vydal do šatny, kde ho již čekaly všechny důležité propriety. Sám Huntelaar také zmínil, že ho venku čeká velká zima, s ohledem na roční období.

Při oblékání dresu, šortek a štulpen zmínil, že se mu dres Merengues velice líbí. Jeho místo v šatně nyní bude mezi De la Redem a Higuaínem, kteří mají svá čísla hned vedle jeho 19-ky. Připraven na nástup si nasadil své kopačky, vyšel ze šatny, prošel tunelem a vystoupal až na trávník, kde ho již čekal potlesk.Na Bernabéu se ukázal poprvé ve svém životě, dnes ho zde čekaly stovky fanoušků. Všem příznivcům Merengues zamával a zapózoval v dresu a s míčem. Po těchto věcech čekalo Klaase-Jana Huntelaara klasické představení dovedností. I přes lehké zranění ukázal, že si Merengues umějí vybrat technické hráče. Na konci této části prezentace se Huntelaar pozdravil ještě jednou s diváky a do hlediště vykopl pár míčů.

Poté byl zastaven před vchodem, aby ho fotografové mohli zvěčnit v nejdůležitějším momentu jeho dosavadní kariéry, spolu se svou přítelkyní a rodinou se nechal vyfotit. Všichni jeho příbuzní byli hrdí na Klaase-Jana, protože přestoupil do největšího klubu na světě, Realu Madrid.

To byl prozatím první kontakt Huntelaara s trávníkem Santiaga Bernabéua. Poté se ještě zastavil prezidenta a dalších členů klubového představenstva, kteří byli na Bernabéu přítomni. Na svůj debut na tomto trávníku si bude muset počkat do ledna, nejspíše bude poprvé hrát proti Villarrealu.
Následovala první tisková konference Klaase-Jana Huntelaara jako nového hráče Realu Madrid.

Jaký máš pocit ze svého zranění?
"Nebolí mě to moc. Nejsem v optimální formě, ale myslí, že během několika týdnů budu plně k dispozici."

Co si myslíte o tom, že se budete muset adaptovat na nový tým, vzhledem k tomu, že jste v jiné zemi a budete muset mluvit jiným jazykem?
"Myslím, že má adaptace bude plynulá, protože je v týmu mnoho Nizozemců, z nichž několik znám z působení v Ajaxu. Díky tomu to bude snadnější, než v týmu kde bych nikoho neznal. Zatím jsem o tom moc nepřemýšlel. Uvidím, jak to proběhne a požádám o pomoc, pokud ji budu potřebovat."

Uvědomujete si co znamená přestup do Realu Madrid?

"Vše se odehrálo velmi rychle a jejich vliv na mě byl obrovský. Real Madrid je největší klub na světě a já jsem hrdý, že zde můžu být. Samozřejmě se musím ještě přiučit tomu, co znamená být zde, přesto je to velký okamžik."

Jste si vědom současné situace Realu Madrid? Dorazil jste k týmu jako spasitel...
"Jak už jsem řekl dříve, Real Madrid je největší klub na světě a my budeme muset udělat vše pro to, aby se vrátil do boje. Musíme na tom pracovat velmi tvrdě."

Ty jsi loni získal Bronzovou kopačku díky úžasnému počtu branek v Holandsku, ale někdo si myslí, že zde nebudeš rád, ve Španělsku, protože španělská liga je považována za lepší. Co chceš na svou obhajobu říci?
"Je pravda, že španělská liga je o něco lepší než Eredivisie. Budu se muset přizpůsobit hraní s lepšími hráči. To je třeba udělat a já myslím, že se mi to povede."

Prezident nedávno řekl, že přestupy nebudou na prvním místě. Co od Vás očekává?
"Mluvil jsem o tom s mnoha lidmi a měl jsem skvělou zpětnou vazbu, co ode mne očekává. Opravdu mě zde chtějí. Chtěl jsem přijít až na konci sezony, ale zranění ro změnilo. Budu muset tvrdě bojovat o místo v týmu."

Van Basten nechtěl, abyste přestoupil do Realu v létě. Co se stalo, že bylo možné, abyste přišel nyní?
"Minule byly s Ajaxem nějaké problémy, ale oba týmy se znovu zkontaktovaly. Opravdu nevím, co za tím stálo a dnes jsem tady velmi spokojený."

Lidé na Vás pohlížejí jako na nástupce van Nistelrooye. Co si o tom myslíte? Chcete nám říci, kolik byste chtěl dát tento rok branek?
"Ruud je zraněný, ale je fantastickým hráčem. Jsem rozdílným typem útočníka a zkusím hrát co nejlépe. Pokusím se vstřelit tolik branek, kolik bude možné."

Co si myslíte o nynějším boji mezi Realem Madrid a Barcelonou?
"Tuto rivalitu zná každý. Barcelona je nyní na prvním místě a my budeme muset bojovat velmi tvrdě, abychom byli šampiony na konci sezony."

Jakého hráče v týmu byste zdůraznil?
"Je to těžké, protože všichni jsou velice dobří, ale já bych zmínil Wesleyho Sneijdera, se kterým jsem hrál v Ajaxu a nizozemském národním týmu. Již v té době byl hodně dobrý, ale ještě se zlepšil. Znám také Ruuda, Robbena, hráče jako Casillas, Raúl... Je to velmi dobrý tým."
VIDEA
Související fotogalerie


Pro pohyb v galerii můžete použít kurzorové šipky doprava (vpřed) a doleva (zpět).

blank
 
blank
 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (36 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!

DIGI TV

Nahrávám...

Kam dál?