Casillas čtvrtý...

Čas 02. 12. 2008, 16:55 | Autor Karlos | Zdrojgoal.com
Casillas s medailí z EURA 2008

Fotbalová veřejnost již zná výsledky fotbalové ankety o Zlatý míč France Football. Vítězem se stal Portugalec Cristiano Ronaldo!

I přes velice úspěšný rok se nepodařilo získat našemu brankářovi tuto prestižní trofej. Iker se stal ligovým vítězem, vyhrál EURO 08, stal se nejlepším brankářem španělské ligy, ale ani to nestačilo na tisk této prestižní soutěže.

Velkou podporu měl první španělský reprezentační brankář u fanoušků Realu Madrid, bohužel mu to cenu nepřineslo. Tu získal s pohodlným náskokem hráč Manchesteru United Cristiano Ronaldo, za ním se umístil Lionel Messi z Barcelony a na třetím místě se umístil Fernando Torres z Liverpoolu FC. Saint Iker skončil "až" na 4. místě.

Není však proč smutnit, je to skvělý výsledek, zvláště pro brankáře. Iker dostal 133 hlasů a pomyslná "bedna" mu unikla jen o kousek. Jediným brankář toto ocenění získal v roce 1963 a byl to Lev Jašin (Dinamo Kijev), poté už jsou na tom lépe jak Iker jen Buffon (2006 - 2. místo) a Oliver Kahn (2001 a 2002 - 3. místo). Mnoho brankářů tedy Ikerovi jeho umístění může závidět.

Přesně šest Španělů je v seznamu 25 hráčů, jejichž pořadí dnes zveřejnil France Football. Fernando Torres, Iker Casillas, Xavi Hernández, David Villa, Marcos Senna, Cesc Fábregas a Sergio Ramos. za to mohou poděkovat skvělým vystoupením na Euru.

Když se podíváme na ligovou příslušnost, tak vyhrála Premier League (11), poté následuje La Liga (9). Dále Serie A (3) a Bundesliga (1). V již zmiňovaném pořadí 25 hráčů se umístili tři hráči Los Blancos, Casillas, Ramos a v neposlední řadě Ruud van Nistelrooy.

Nezbývá mě nic jiného než pogratulovat Cristianu Ronaldo, ač osobně bych na první místo dosadil právě našeho Ikermana, ale jeho čtvrté místo je perfektní výsledek, který může být inspirací do práce do dalších let.