De la Red pro realmadrid.com

Čas 29. 08. 2008, 23:01 | Autor Hed | Zdrojrealmadrid.com
De la Red a Drenthe
De la Red a Drenthe

Rubén de la Red prožívá nejlepší rok své fotbalové kariery. Nejprve došel s Getafe do semifinále poháru UEFA a byl součástí mistrovského celku z ME. Nyní chce uspět i s Realem Madrid.

Zřejmě prožíváte nejlepší léto kariéry, navíc jste se vrátil do Realu Madrid.
"Je to nejlepší léto mého života. Nejprve jsem se stal otcem a navíc se mi dařilo i ve fotbalovém životě. Skoro tomu nechci ani věřit. Nejdůležitější je, že jsem se vrátil do Realu Madrid. A také triumf na evropském šampionátu. Lepší to snad být už ani nemohlo."

Jste spokojený s letošní přípravou, kterou jste korunovali ziském SuperCopy?

"Je pravdou, že jsem spokojený s naší přípravou. Odvedli jsme velmi dobrou práci. Dařilo se mi v Getafe a Real si mě vytáhl, abych hrál v Realu. Nyní je to jen na mě, abych se popral o místo v tomto klubu. Návrat na Santiago Bernabeu je pro mě velkou motivací, jsem nesmírně hrdý na to, že zde mohu hrát."

Je podle Vás zisk SuperCopy to nejlepší, co mohlo Real Madrid na začátku sezony potkat?
"Jsme rádi, že jsme získali hned první oficiální trofej, o kterou jsme hráli. Valencia je tým, který chce vyhrát titul a my jsme je porazili v devíti lidech. Tím jsme ukázali všem, že naše příprava byla skutečně dobrá."

de la Red

O víkendu začíná ligový ročník, jak vidíte ostatní soupeře?
"Všechny tými posílily a bude to nesmírně vyrovnaný rok. Existuje sedm-osm týmu, která chtějí usilovat ligový titul. Ale poté existují týmy, od kterých nevíte, co máte čekát. Určitě se najdou nějaká překvapení a s těmi je nejtěžší hrát. Nejdůležitější bude, soustředit se samy na sebe a nedívat se na ostatní týmy."

Co je klíčem k úspěchu, pro Real Madrid?
"Důležité je pro nás, že jsme jeden tým. Atmosféra v týmu je velmi dobrá a bude klíčové držet pospolu, pokud chceme dosáhnout naších cílů."

Již 17 let Real nevyhrál na Riazoru, není to příliš dlouhá doba?
"Ano, každý rok všichni říkají, že je pravý čas, ukončit tuto sérii. Ale není to tak snadné. Na Riazoru je zvláštní atmosféra, ve které se nám nehraje nejlépe. Musíme v prvním kole vyhrát, aby jsme získali tři body. Deportivo je ovšem velmi kvalitní mužstvo, které před sezonou dobře posílilo. Určitě bude chtít ukázat svoje kvality. Máme na to devadesát minut a věřím, že se nám tentokrát podaří zvítězit."

de la Red

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (4 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!