Beckham ani pořádně nezačal a už končí

Čas 22. 10. 2007, 17:54 | Autor Peči
Beckham (© sportvital.cz ).
Beckham (© sportvital.cz ).

Ani s uzdraveným Davidem Beckhamem nepostoupil Los Angeles Galaxy do play off MLS. Největší hvězdu soutěže tak čeká jen série exhibicí v Austrálii a na Novém Zélandu.

Pro Davida Beckhama a jeho Los Angeles Galaxy se sezóna v zámořské MLS skončila předčasně. V nedělním závěrečném duelu základní části soutěže Kaliforňané prohráli v Chicagu 0:1 a zůstali hluboko pod čarou postupu. Na dvojici týmů Chicago, Kansas City, které uzavřeli osmičku pro vyřazovací boje, ztratili "beckhamovci" šest bodů. Fire stačila na domácím Toyota Parku remíza, ale svůj postup zpečetili triumfem, o který se postaral v 3. min nastaveného času střídající John Thorrington. Galaxy tak nepomohla ani 6-zápasová stíhací jízda, v které i s absencí anglického středopolaře nenašli přemožitele. "Měli jsme skvělý finiš, ale rozhodl slabý začátek ročníku. Musíme se soustředit na vítězství v celém průběhu sezóny, ne jen v závěrečných pěti - šesti zápasech. V koncovce jsme se však předvedli ve vynikajícím světle a před budoucím ročníkem je to pozitivní znamení," říkal Beckham, který až ve čtvrtek nastoupil proti New Yorku na prvý zápas po zranění. Ani proti Chicagu nehrál od začátku, v 58. min přišel na hřiště místo Petra Vagenase.

Do únorového začátku nového ročníku MLS se však Beckham rozhodně nebude nudit. S týmem ho čeká série exhibičních vystoupení v Austrálii a na Novém Zélandu, zatím co jeho manželka Victoria bude na dvojměsíčním světovém turné hudební skupiny Spice Girls. "Jsem druh člověka, který má oblíbené tréninky a každodenní práci, zvykl jsem si na tento režim po dobu mojí kariéry. Za 15 roků jsem neměl dovolenou delší než tři týdny. Nevím, co budu po dobu dlouhé přestávky dělat, ale určitě se budu udržovat ve fyzické kondici," říkal Beckham. 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (4 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!