Lístky na domácí zápasy Realu Madrid

Každý fanoušek Realu Madrid to musí zažít. Podívat se na zápas milovaného klubu přímo na Santiago Bernabéu je nejúžasnějším sportovním zážitkem. K tomu je pochopitelně potřeba lístek. Jak na to?

1. Přes oficiální web Realu

Nejlepší cestou pro koupi lístků je jednoznačně oficiální web klubu. Na stránce realmadrid.com/tickets se hned dozvíte, na jaké zápasy si můžete vstupenky koupit. Lze zakoupit na fotbal i basketbal. Dodržuje se ovšem následující pořadí.

  1. Členové klubu
  2. Členové oficiálního fanklubu (Madridistas)
  3. Volný prodej pro všechny

Prodej vstupenek pro členy klubu obvykle zahajuje cca 10 dnů před zápasem, po dvou dnech se dostane na Madridistas a přibližně týden před utkáním mohou nakupovat všichni fanoušci.

Ovšem pozor, jsou zápasy, na které lístky takřka jistě touto cestou neseženete. Jedná se například o El Clásico, derby s Atlétikem nebo velké zápasy v Lize mistrů. Všechny lístky totiž poberou členové a Madridistas. Na největší šlágry musíte sehnat vstupenky jinak (viz níže).

Koupě lístků na oficiálním webu je jednoduchá.


Po zvolení zápasu si vyberete počet lístků. Obvykle maximálně 6.

Následně si vyberete tribunu a sektor.

Ve světle modrých sektorech jsou ještě volné lístky. Obvykle lze sehnat dvě vstupenky vedle sebe, velká skupina si spolu ale nesedne.

Poté už postupujete podle pokynů. Vstupenky následně zaplatíte pomocí online platební brány a přijdou vám do mailu. Lístky si můžete vytisknout nebo stáhnout do mobilu. Ani jedno není na stadionu problém.

Ceny lístků

Ceny vstupenek mají velké rozpětí. Na běžný ligový zápas seženete nejlevnější lístky za 45 eur, ale můžete si zakoupit vstupenku rovněž za 150 eur. Zvláštní kategorií je pochopitelně VIP vstupenka, za kterou dáte minimálně 250 eur.

Ze svých zkušeností mohu říct, že na Bernabéu je vidět velmi dobře prakticky ze všech sektorů. Zápas na stadionu Realu je každopádně svátkem a určitě bych neváhal za vstupenky trochu připlatit. Ideální se mi zdá tribuna naproti hlavní, kde úplně nahoru stojí lístek 60 eur a směrem dolů se cena zvyšuje.

Opět musím ovšem upozornit, že mluvíme o „běžných“ ligových zápasech. Ceny se mohou podle soupeře výrazně lišit. A pochopitelně například zápas Copa del Rey proti soupeři z nižší ligy bude zase o dost levnější.

Lístky přes oficiální web Realu
+ Nejlepší cena
+ 100% záruka pravosti
+ Jednoduchá objednávka
+ Lístky máte za pár minut v mailu
+ Většinou velký výběr kategorií
- Nedostatek lístků na největší zápasy
- Lístky k dispozici až cca týden před zápasem


2. Přes cestovní agentury

Druhou možností, jak sehnat vstupenky, je objednat si je přes cestovní agentury. Ty obvykle nabízí jak možnost kompletního zájezdu i s cestou a ubytováním, tak pouze vstupenek. Samozřejmě musíte počítat s tím, že budou lístky dražší.

Cestovní agentury si pochopitelně berou provize, navíc i ony často dostávají lístky za vyšší než oficiální cenu, především na největší zápasy, o které je mimořádný zájem.

Kupovat lístky přes cestovní agentury doporučuji především u zápasů, u kterých vstupenky neseženete oficiální cestou. Jak jsem psal výše, může jít o El Clásico, derby s Atlétikem či šlágry v Lize mistrů (jako například s PSG).

Musíte počítat s tím, že vás to bude stát dost peněz. Na druhou stranu půjde také o neopakovatelný zážitek.

Z českých cestovních kanceláří mohu doporučit Czech Sport Travel, se kterou máme dobré zkušenosti. Určitě nedoporučuji riskovat jakékoliv pochybné agentury, raději se vždy snažte zjistit nějaké reference.

Lístky přes cestovní agenturu
+ Lístky i na největší šlágry
+ Kvalitní servis (u ověřených agentur)
+ Rychlá a jednoduchá objednávka
+ Možnost objednání dlouho dopředu
- Dražší lístky než přes oficiální web
- Někdy menší výběr kategorií.


3. Přes aukční servery

Třetí možností, jak si pořídit vysněné vstupenky, jsou různé aukční servery, kterých je na internetu opravdu hodně. Nejznámější je asi ViaGoGo.

Tady ale musím říct, abyste si dávali opravdu velký pozor. Mnoho fanoušků už bylo na podobných portálech podvedeno, navíc i zde jsou ceny lístků hodně nadsazené. Já osobně tuto možnost příliš nedoporučuji.

Lístky přes aukční servery
+ Lístky i na největší šlágry
+ Možnost objednání dlouho dopředu
- Ne vždy kvalitní servis
- Větší šance pro podvodníky = menší jistota pro fanoušky
- Někdy nepřehledná objednávka
- Dražší vstupenky než přes oficiální web


4. Přímo na Santiago Bernabéu

Samozřejmě existuje možnost koupit vstupenky přímo na Santiago Bernabéu před zápasem. V tomto případě si ale musíte uvědomit, že lístky budou k dispozici jen na zápasy, o které není až takový zájem. Určitě zapomeňte na největší šlágry.

Je potřeba si rovněž zjistit otevírací doby pokladem. Na běžné ligové zápasy je nicméně velká šance, že vstupenky přímo v den zápasu ještě seženete. Je ovšem možné, že ne zrovna do sektorů, které preferujete.

Lístky přímo na Bernabéu
+ Nejlepší cena
+ 100% záruka pravosti
+ Zaplatíte a máte lístek v ruce
- Riziko vyprodaného zápasu
- Menší výběr kategorií a sektorů
- Fronty


Lístky na Castillu

Pokud budete v Madridu a vyjde vám vše časově, neváhejte navštívit také zápas druhého týmu Realu - Castilly, která momentálně hraje třetí ligu. Jde pochopitelně o úplně jiný zážitek než na Bernabéu, přesto to stojí za to.

Castilla hraje na stadionu Alfreda Di Stefana v tréninkovém centru Realu. Vstupenky můžete koupit pouze na místě, ale nemusíte se bát, k dispozici určitě budou. A samozřejmě stojí jen zlomek toho, co lístky na první tým.