Zidane před Sevillou: SuperCopa nám ukázala, že jsme na správné cestě. Bude Ramos hrát?

Čas 17. 01. 2020, 15:06 | Autor Laša | Zdrojas.com
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

Zinedine Zidane se na tradiční předzápasové tiskovce věnoval zítřejšímu zápasu proti Seville. Novináři se jej logicky ptali na jeho nástupce, a vlastně i předchůdce, na lavičce Los Blancos - Julena Lopeteguiho. Dále se Zizou vyjádřil k několika hráčů, či na téma odvolání Ernesta Valverdeho z Barcelony.

Superpohár a jeho vliv na zbytek sezóny. „Nebudeme nic měnit po úspěchu na SuperCopě. Ověřili jsme si pouze, že jsme na správné cestě. Hodláme v ní pokračovat. Chceme i nadále dělat věci stejně, protože jsme přesvědčeni, že je to cesta k úspěchu. Víme, že sezóna je velmi dlouhá. Nadále budeme pokračovat v práci, předvádět dobré výkony. Tím, že jsme vyhráli trofej, jsme jen splnili cíl, který jsme si dali. Chtěli jsme ho získat a šli jsme za tím. Pro můj tým bylo důležité, že uprostřed sezóny získal trofej, navzdory mnoha obtížím. Napsali jsme tím další kapitolu v historii klubu. A budeme v tom pokračovat i nadále.

Casillasova kandidatura na prezidenta RFEF. „O tom nic nevím, Ikerovy plány neznám. Ale jako bývalému spoluhráči mu samozřejmě přeji jenom to nejlepší. Více bych to asi nechtěl komentovat.

Ramos a Benzema. „No, zatím ještě nevíme. Musíš počkat zítřka. Všichni v mém týmu už přemýšlejí o sobotním utkání. Měli jsme před ním nějaké zdravotní problémy, ale nebudu o nich mluvit. Zítra uvidíte, s čím proti Seville nastoupíme. Víme dobře, že proti nám bude hrát jeden z nejlepších týmů ligy. Musíme být perfektně připraveni, abychom z toho udělali dobrý zápas.

Bude Ramos hrát?. „Má úžasný charakter. To víme všichni. Samozřejmě, že Sergio chce proti Seville hrát, ale uvidíte v sobotu. My se rozhodneme až v den zápasu. Sergio je našim vůdcem, příkladem k následování pro hráče.

Ulička cti. „Je to zvyk, který respektujeme a přijímáme. Ale není to pro mě důležité. Sevilla tímto pouze ocení náš úspěch na superpoháru, ale sobotní zápas bude o něčem jiném. Sevilla přijede, aby na Bernabéu získala tři body, my máme v úmyslu to samé. Ulička cti je pěkné gesto, ale oba týmy přemýšlejí jen nad zítřejším zápasem. Musíme být soustředění. Bude nás čekat těžký zápas.

Julen Lopetegui v Realu. „Nepřísluší mi, abych komentoval práci kolegy. Jsem si jistý, že Julen dělal to, o čem byl přesvědčen, že je pro Real nejlepší. Byl ale v těžké pozici, to ví každý. Ale o jeho působení tady mluvit nechci. Skončilo to, jak to skončilo. Přes tohle všechno je ale Julen Lopetegui vynikající trenér. Dokázal to již několikrát, a dokazuje to i nyní při svém angažmá u Sevilly.

Lopetegui zítra na Bernabéu. „Doufám, že ho fanoušci přijmou dobře. Lopetegui hrál za Real Madrid, trénoval jej. Na Santiago Bernabéu je doma. A zdejší fanoušci vítají své lidi pozitivně. Doufám, že to bude i jeho případ.

Brahim a Mariano. „Hovořil jsem s oběma, ale je to jen mezi námi. Znají svoji situaci. Já osobně jsem ale spokojen se všemi hráči, které mám k dispozici.

Varane a 300 zápasů za Real. „Znám ho již když byl mladý a talentovaný stoper. Věděl jsem, že má v sobě obrovský potenciál, který může naplnit. A to se mu podařilo. Raphaël může za Real odehrát dalších 300 zápasů. Nebo ještě víc.

Reinier. „Real Madrid vždy vyhledává ty nejlepší mladé talenty. Chce totiž mít ty nejlepší hráče i do budoucna. Reinier by měl být dalším z nich.

Vyhození Valverdeho z Barcelony. „Mrzí mě to za něj. Nebyla to dobrá situace. Mám k němu obrovský respekt. Je to ale věcí klubu. Každý trenér ví, kde působí, jaké jsou na něj kladeny požadavky… Pozice trenéra je vrtkavá. Pokud teď my prohrajeme dva zápasy v řadě, věřím tomu, že mě budete kritizovat stejně, jako jste to dělali před měsícem a půl. Je těžké si udržet konstantně stejnou výkonnost. Ale způsob, jakým byl Valverde odvolán, mi přišel nešťastný. Mrzí mě to.

Setién a Barcelona. „Doufám, že Barcelona bude i nadále soutěživá, jako s předchozími trenéry. Je to náš velký rival. Baví mě konkurence s ní.

Spojení Zidana a Péreze. „Říkal jsem to vždy. Toho, co pro mě Florentino udělal, od doby, kdy mě přivedl do Realu Madrid, si obrovský vážím. Jsem s tímto klubem svázán již 18 let. Je to něco jako požehnání. Hodně to pro mě znamená.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (1 příspěvek) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!