REPORT: Real Madrid - Granada 4:2. Drama o čelo ligy se šťastným koncem

Čas 05. 10. 2019, 18:08 | Autor thjuks | Zdrojrealmadrid.com
Luka Modrić
Luka Modrić

Real Madrid si proti Granadě vybojoval třígólový náskok, ale soupeř zdramatizoval vývoj snížením na rozdíl jediné branky. Vítězství Realu však v závěru pojistil James. Bílý balet tak zůstává i po osmi kolech na čele španělské ligy.

Byl to dost zvláštní souboj prvního s druhým. Zvláštní proto, že druhým týmem tabulky nebyla Barcelona, Atlético, ani Sevilla. Byla to Granada, která má snový start sezóny. Doma dokonce porazila Barcelonu.

Vzhledem k tomu, že Real Madrid vinou zranění postrádá levé obránce, byl trenér Zidane nucený postavit na levý kraj obrany Carvajala. A tento tah vyšel na jedničku – Carvajal patřil k nejlepším na hřišti.

Granada v útoku s odchovancem Realu Robertem Soldadem se ani nestačila rozkoukat, a prohrávala. Ve 2. minutě skóroval Benzema po krásné přihrávce Balea.

Vypadalo to na pohodový průběh. Hazard, ani Carvajal sice své šance nejprve neproměnili, ale Real šel do kabiny s vedením 2:0. Krátce před přestávkou vstřelil Eden Hazard svůj premiérový gól za Los Blancos.

Na pohodlných 3:0 zvýšil v 61. minutě nádhernou ranou z dálky Luka Modrić. Chorvat už v prvním poločase střídal zraněného Kroose a Zidanovi se odměnil krásným gólem.

Jenže pak se děly věci. Areola, který v brance nahradil zraněného Courtoise, chyboval v rozehrávce tak šikovně, že při tom ještě fauloval dotírajícího protihráče. S pokutovým kopem si poradil Machís.

Nebyla to dobrá pasáž Realu Madrid, což se ukázalo jen o osm minut později, kdy se po rohovém kopu trefil Duarte.

Konec byl velmi nervózní, ale výsledek nakonec pojistil po krásném protiútoku střídající James. Real tak jistě zůstane v čele soutěže i po osmi kolech. Na Granadu má náskok 4 body. Na rozdíl jediného bodu se může v neděli dotáhnout Atlético.