REPORT: Real Madrid - Valladolid 1:1. Benzemova branka na výhru nestačila

Čas 24. 08. 2019, 20:45 | Autor Laša
Ani branka Karima Benzemy v 82. minutě tři body Realu nezachránila

Real Madrid překvapivě ztratil body hned ve 2. kole La Ligy proti Realu Valladolid. Los Blancos trápila především bídná koncovka. Když v 82. minutě vstřelil branku Karim Benzema, zdálo se, že všechny body zůstanou na Santiago Bernabéu. O pár minut později ale srovnal na konečných 1:1 Guardiola.

Los Blancos měli během 1. poločasu velkou převahu. Vyprodukovali 14 střel. Kamenem úrazu se však stala přesnost. Na Jordiho Masipa v bráně Blanquivioletas ale šly střely pouze 2. Aktivní byli po celý poločas zejména oba „nechtění“ v kádru Zinedina Zidana – Gareth Bale a James Rodríguez. Během úvodních 20 minut vyprodukovali oba celou řadu pokusů, kterým buďto chyběla větší přesnost, nebo razance.

Gareth Bale byl v největší brankové příležitosti ve 13. minutě, kdy se k němu míč dostal po souhře Daniho Carvajala s Jamesem. Velšan ale v těžké pozici trefil míč jen špičkou kopačky a nedokázal zamířit lépe. Míč tak skončil vedle pravé tyče Masipovy brány. James to ve 20. minutě zkusil prudkou střelou a o 7 minut později z přímého kopu, ani jeden z jeho pokusů ale na bránu přímo nemířil.

Po půlhodině hry tlak Realu Madrid gradoval. Ve 34. minutě načechral Toni Kroos centr přímo na hlavu Jamese, ten bránu ale asi o půl metru minul. O dvě minuty později  hosté zaváhali při rozehrávce, Marcelo vybojoval míč, nahrál Benzemovi, který si všiml nikým neatakovaného a nabíhajícího Jamese. Ani tato nebezpečná střela ale nemířila přesně mezi tři tyče. Benzema se do velké příležitosti dostal ve 38. minutě, kdy se uvolnil vedle pravé tyče, ale Masip jeho přízemní střelu vyrazil.

Druhý poločas začal v pozvolném tempu. Valladolid měl dva náznaky, kdy málem ohrozil bránu Thibauta Courtoise. Real Madrid vážněji ohrozil v 53. minutě, kdy si na Marcelův centr vyskočil opět Gareth Bale, ale i tato jeho hlavička nemířila mezi tři tyče. Zinedine Zidane se pokusil oživit útok Los Blancos stažením Jamese Rodrígueze, místo něhož šel na trávník Vinícius Júnior. V 68. minutě se na trávník místo Isca dostal Luka Jović a hned po pár vteřinách pobytu na hřišti mohl být za hrdinu. Gareth Bale jej přesně našel v šestnáctce, srbský útočník hlavičkou trefil jen břevno.

V 75. minutě poprvé vážněji ohrozili Courtoise hosté, kteří se v několika hráčích vehnali do nezformované obrany Los Blancos. Belgického brankáře přinutil k zákroku Waldo Rubio. O 4 minuty později Nacho Martínez prudkou přihrávkou před bránu málem vybídl ke skórování Sergiho Guardiolu. Poté již Real Madrid konečně udeřil. Raphaël Varane přihrál svému krajanovi Benzemovi na hranici pokutového území, francouzský útočník si míč zpracoval a střelou z otočky nedal Masipovi šanci. Šok na Santiago Bernabéu nastal o 6 minut později, kdy se prosadil Sergi Guardiola a srovnal na 1:1.