OHLÉDNUTÍ za 1. kolem LaLigy: Modrićův „faul“, hráči na hostování nebo výsledky konkurentů

Čas 19. 08. 2019, 12:00 | Autor S3F1K
Hráči se radují z branky Toniho Kroose

Jelikož nám naplno vypukla nová sezóna LaLigy, podíváme se zpětně, co se v uplynulém kole událo, nejen u Realu. Řeč dojde i na městské rivaly Atlétiko, nebo Barcelonu. Pozornosti neujdou ani hráči, kteří odešli z Realu hostovat do jiných klubů.

Modrićova červená

Real v sobotu uspěl na půdě Celty Vigo, to všichni víme. Vítězství se ovšem nerodilo hladce, natožpak když Real přišel o Luku Modriće. To běžela 56. minuta a po faulu Modriće a přezkoumání videa vytáhl rozhodčí Estrada červenou kartu a Chorvat putoval do sprch.

Na celou situaci se můžete podívat zpětně zde, ať jste všichni v obraze. Samozřejmě, faul to byl jasný, žlutá karta by také připadala v úvahu, ale červená? To je opravdu příliš, což si myslí také vedení Realu a plánuje se proti červené kartě odvolat.

Sám hříšník Modrić se k situaci vyjádřil na twitteru, kde napsal: „Vyloučili mě za faul! Nikdy bych záměrně nikoho nechtěl zranit, bylo to naprosto neúmyslné!“

Jak celá situace dopadne, se momentálně neví, budeme vás informovat, zda Real uspěl s odvoláním, či nikoliv.

Reguilón pálil i asistoval, Ødegaard urval s týmem bod

Sevilllu vede bývalý kouč Realu Julen Lopetegui, který si s sebou na hostování přivedl levého obránce Sergia Reguilóna. Ten se představil hned v premiéře v základní sestavě na půdě Espanyolu Barcelona.

Sergio toho během utkání stihl opravdu dost, nejprve dostal žlutou kartu za úder loktem, poté dorazil do odkryté branky střelu de Jonga a nakonec ještě založil akci, která vedla ke druhé vstřelené brance. Sevilla tak vyhrála 2:0 a čisté konto vychytal Čech Tomáš Vaclík.

Druhý jmenovaný se vydal sbírat zkušenosti do Realu Sociedad, který vyrazil do Valencie. Taktéž Martin vyběhl na trávník v základní sestavě, s číslem 21 na zádech.

I on se zapsal do statistik žlutou kartou, branku ovšem nepřidal, ani nepřipravil, na rozdíl od Reguilóna. Utkání mělo bláznivý závěr, když rozhodčí nastavil 8 minut a v 95. minutě kopala domácí Valencia za stavu 1:0 penaltu, jenže Gameiro branku přestřelil.

2 minuty na to, zahrál rukou domácí Coquelin, po druhé žluté putoval do sprch a Sociedad měl možnost z pokutového kopu srovnat na 1:1, což se v 10. minutě nastavení také povedlo a zápas tak skončil 1:1.

Ødegaard odehrál celý zápas, na sestřih jeho výkonu se můžete podívat zde.

Zapomínat bychom neměli ani na Daniho Ceballose, který odešel na rok do londýnského Arsenalu. Dani se představil v domácím zápase proti Burnley v základní sestavě a byl to právě španělský záložník, který se podílel na všem důležitém, připravil obě branky Arsenalu, který tak doma zvítězil 2:1.

Prohra Barcelony a klasické vítězství Atlétika

Barcelona zahájila svým zápasem letošní ročník LaLigy, když se již v pátek střetla s Athleticem Bilbao. K utkání necestoval zraněný Messi, ani Brazilec Coutinho, jenž dnes dopoledne podepsal s Bayernem.

Hrdinou zápasu se stal Aritz Aduriz, který přišel na hřiště v 88. minutě, aby pouhou minutu na to vystřihl učebnicové nůžky a zařídil pro svůj tým tři body.

To Atlético začínalo doma, na stadionu Wanda Metropolitano. Soupeřem bylo Getafe, které Atlétiku nedokázalo v 16 předešlých zápasech vstřelit ani branku při celkovém skóre 30:0 pro Atlety.

Utkání rozhodl bývalý hráč Realu Álvaro Morata, oba týmy dohrávaly v 10 hráčích, když červené karty uviděl hostující kapitán Molina a domácí bek Lodi.

Morata mohl v 56. minutě ukončit zápas, když zahrával pokutový kop, jenže penaltu neproměnil a domácí se o výsledek strachovali až do konce zápasu, v 86. minutě trefil hostující Angel břevno, zápas ale skončil výsledkem 1:0.

Za domácí se představil nejdražší klubový hráč Joåo Félix, který vybojoval zmíněnou penaltu, pak se ovšem zranil a musel střídat. Kromě něj do zápasu zasáhl také Marcos Llorente nebo Mario Hermoso.

V dalším kole Barcelona přivítá doma Betis a Atlético cestuje na půdu Leganés.