Real Madrid řeší problém s občanstvím hráčů mimo EU, v týmu mohou být jen tři

Čas 04. 08. 2019, 20:20 | Autor thjuks | Zdrojmarca.com
Rodrygo jistě nebude v této sezóně na soupisce A týmu
Rodrygo jistě nebude v této sezóně na soupisce A týmu

Španělská liga povoluje mít v týmu pouze tři hráče, kteří mají občanství mimo Evropskou unii. To je aktuálně problém pro trenéra Zidana. Týkat se to může až pěti fotbalistů.

připravují s prvním týmem Realu Madrid na nový ročník LaLigy. Jenže do nové sezóny mohou registrovat pouze tři fotbalisty s občanstvím mimo EU.

Real Madrid byl na hraně registrace už loni, kdy problémové občanství měli Casemiro, Valverde a Vinícus. Casemiro mezitím získal španělské občanství, ale Valverdeho žádost se stále zpracovává na úřadech.

Brankář Lunin a útočník Jović sice nejsou občany Evropské unie, ale mezinárodních smluv se na ně přihlíží v tomto případě, jako by občany EU byli. V prvním týmu Real tak zůstávají problémoví záložník Valverde, obránce Militão a mladý křídelník Vinícus.

Zidane tak zřejmě přistoupí k triku, kdy Vinícius bude oficiálně registrovaný jako hráč Castilly, béčka Realu. Stejně se naloží i s novými tvářemi v Realu Kubem a Rodrygem, kteří nejspíš dokonce budou zapsáni jako hráči týmu do 19 let. Tento trik tak umožní Zidanovi v případě absence Valverdeho,  Militãa nebo Viníciuse nominovat na zápas Kuba, nebo Rodryga.

Problém je také s nominací na Ligu mistrů. V týmu může být 25 hráčů na tzv. „A listu“, ale Real aktuálně disponuje 28 fotbalisty. Navíc Vinícius, Rodrygo, ani Kubo nemohou být na „B listu“ určeném pro mladíky za akademie, neboť nejsou v klubu vyžadované dva roky.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (11 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!