REPORT: Real Madrid - Huesca 3:2. Výhru v závěru vystřelil Benzema

Čas 31. 03. 2019, 22:36 | Autor Laša
Brahim Díaz nahrál Iscovi na první branku Realu v utkání

Real Madrid porazil v utkání 29. kola Huesku 3:2. Hosté z Aragonie ale kousali až do posledních chvil a po většinu utkání drželi výsledek, který jim zaručoval bodový zisk. Od 3. minuty vedli, a ačkoliv Isco se Ceballosem výsledek otočili, Etxeita ještě dokázal srovnat. Minutu před koncem základní hrací doby spasil Bílý balet Karim Benzema.

Real Madrid už sezónu prakticky jen dohrává, a tak Zinedine Zidane proti velkému outsiderovi vsadil na dosti netradiční sestavu. Do brány nasadil svého syna Lucu a v základní sestavě se objevil Brahim Díaz. Kámen na kameni nenechal ani v záloze, která nastoupila ve složení Isco, Llorente a Ceballos.

První minuty ale Zizouovi přidaly vrásky na čele. Real Madrid se sice od počátku utkání snažil Huesku zatlačit, z úvodní branky se však radovali hosté z Aragonie, kteří využili svoji první příležitost. Ta se zrodila z rychlého brejku, Nacho nezvládl souboj s Avilou, ten stihl přihrát Cuchovi a mladý Kolumbijec nedal Lucovi v bráně Los Blancos žádnou šanci.

Bílému baletu chvíli trvalo, než se z inkasované branky vzpamatoval. Ve 14. a 16. minutě měl dobré příležitosti ke srovnání Karim Benzema. V obou případech mu míč naservíroval dobře hrající Odriozola. První Karimův pokus z těžkého úhlu netrefil bránu, druhý postrádal větší razanci a skončil v Santamariově náruči.

A tak se poloprázdné Santiago Bernabéu, kde zápas sledovalo necelých 50 000 diváků, dočkalo srovnání až v 25. minutě. Velkou zásluhu na něm měl Brahim Díaz, který táhl rychlý kontr Bílého baletu. Nahrál Benzemovi, jehož ve třetí velké příležitosti Santamaria vychytal, míč ale pouze vyrazil. Mladík Brahim k němu měl nejblíže a jako na zlatém podnose připravil Iscovi vyrovnávací gól.

V závěru poločasu mohl vedení na stranu Huesky strhnout Luis Avila, zřejmě nejlepší hráč hostujícího celku na hřišti, jenže z hranice šestnáctky naštěstí netrefil bránu.

Real do vedení mohli zkraje poslat Bale s Benzemou. Trápící se Velšan, který ani tentokrát svým výkonem neoslnil, ale nedokázal míč zpracovat. K dorážce se však dostal Benzema, kterého opět vychytal Santamaria.

Karim Benzema byl blízko i v 62. minutě. Z pravé strany vyslal centr Bale. Hlavičkující Benzema jen lehce ťukl hlavou a míč zřejmě padal mimo tři tyče. Nabíhající Dani Ceballos jej ale akrobaticky dotlačil za Santamariovy záda.

Definitivní zlom v utkání mohl o 10 minut udělat Bale. Výborný Odriozola mu nahrával z pravé strany. Velšan, nikým neatakován, ale trestuhodně ze dvou metrů přestřelil bránu. A tak o tři minuty později Huesca srovnala. Etxeita se při rohu dokázal prosadit hlavou. Jeho náběh nezachytil Nacho.

Real Madrid to ale nezabalil, a minutu před koncem základní hrací doby dokázal přiťuknutí Marcela využít Karim Benzema, který pěknou točenou střelou rozhodl o výhře Los Blancos 3:2.