Střípky z El Clásika: Bernabéu vypískalo Balea a opět přihlíželo výhře Blaugranas

Čas 03. 03. 2019, 21:14 | Autor Laša
Sergio Ramos v souboji se Suárezem
Sergio Ramos v souboji se Suárezem

Real Madrid prohrál ve druhém El Clásiku během 72 hodin. Barceloně podlehl tentokrát o gól 0:1. Los Blancos opět doplatili na nízkou produktivitu útoku. Opět se potvrdilo, že to Bale nemá na Bernabéu vůbec jednoduché, stejně jako celý Real Madrid proti Barceloně. A opět se potvrdilo, že mladíci jsou zábleskem naděje, že brzy bude opět veseleji.

Střelecká impotence pokračuje

Dva zápasy. 180 minut. Celkem 31 střel. Počet gólů 0. Real Madrid opět nevstřelil Barceloně ani branku, což včera znamenalo jediné: další porážka v El Clásiku. Touha Los Blanco po vstřelení gólu byla velká. Solariho svěřenci si vypracovali řadu příležitostí, někdy je vychytal ter Stegen, jindy Lenglet, často doplatili na vlastní nepřesnost. Projev útočné fáze Realu byl v sobotním Clásiku takový, že by Benzema a spol. nedali ter Stegenovi branku, ani kdyby se hrálo ještě teď.

Bernabéu vypískalo Balea

Včera si Gareth vypil kalich hořkosti až do dna. V základní sestavě dostal tentokrát přednost před Lucasem Vázquezem. Solari zřejmě doufal, že se velšský drak v tak vyhecovaném utkání probudí. Jenže se tak nestalo a Baleův přínos týmu byl opět nulový. Pokud budeme hledat v sestavě Los Blancos zbytečného hráče, byl to bohužel Bale. Podobného mínění bylo i Santiago Bernabéu, které, když byl Velšan střídán, spustilo rozhořčený pískot. Velice špatná večer pro hráče, který měl převzít štafetu po CR7.

Real táhnou nové tváře

Slovo „táhnou“ je trochu zavádějící, protože Real Madrid včera nevstřelil branku a prohrál. Při pohledu na hru ale bylo patrné, že je to levá strana, z níž šla většina velkých šancí Los Blancos. Kdo na ní hrál? Osmnáctiletí Vinícius Júnior a dvaadvacetiletý Sergio Reguilón. Co druhý kraj? Zkušení Gareth Bale a Dani Carvajal. Pravý bek se sice snažil, ale jednak v mátožném Baleovi neměl takovou oporu, a pak na své straně čelil Dembélému s Albou, čili musel myslet na vnější vrátka. Co je ale tedy pozitivem, navzdory všemu negativnímu? Pokud Vini, Regui budou nadále získávat zkušenosti a Real s nimi bude opatrně pracovat, stanou se během následujících let tahouny týmu. Zatím ale od nich nemůžeme očekávat, že budou pro nás vyhrávat zápasy. Oba si ale zaslouží palec nahoru.

Solariho střídání

Santi nás pravidelně překvapí střídáním z kategorie „nepochopitelných“. Jako první jde z trávníku Toni Kroos, místo nějž to argentinský kouč zkouší s Valverdem, který rozhodně není hráčem, od nějž bychom očekávali, že má schopnosti, aby otočil zápas s Blaugranas. Na lavičce přitom jsou v tu dobu Lucas, Isco, Ceballos a Asensio.

Marco se na hřiště dostane o pár minut později místo tragického Balea, který měl být dle mého názoru prvním vystřídaným místo Kroose. S příchodem Marquita se ofenzivní aktivita o něco zvýší, Asensio skvěle střídal strany.

Co třetí střídání? Z mého pohledu akt zoufalství. Jak jinak nazvat to, že si Solari, ve chvíli, kdy se on i Real Madrid potápí, najednou vzpomene na Isca, s ním má vztahy na bodu mrazu? Isco má kvality na to, aby vymyslel akci, kterou by zápas dovedl do remízového stavu. Jenže? Není v psychické pohodě, špatné vztahy se Solarim jsou veřejným tajemstvím, a prosakují ven i zprávy, že nevychází příliš dobře s kabinou. Pokud je tohle vše pravda, proč by Isco měl mít chuť a vůli vůbec bojovat? Nene, Santi, Isco tě z bryndy včera vážně vytáhnout nemohl a ani asi nechtěl…

Bernabéu pevností Barcelony

Již šest zápasů čeká Real Madrid na výhru nad svým největším rivalem. Co je ale mnohem horší, je přímo tragická bilance na Santiago Bernabéu. Los Blancos prohráli ve své svatyni s Blaugranas již čtvrtý ligový zápas v řadě, přičemž z těchto utkání je skóre přímo tristní – 2:11. Prokletí Realu trvá již od roku 2009, tedy deset let! Z tu dobu se na Bernabéu hrálo již 18 El Clásik. Bilance z pohledu Bílého baletu? Jen 4 výhry (2 v superpoháru a 2 v La Lize), 3 remízy a 12 výher Barcelony. Merengues, tedy fanoušci Realu Madrid, viděli na vlastní oči mnoho debaklů: 2:6, 0:4, 0:3, 0:3. Hrát na Bernabéu tedy není pro Los Blancos žádná výhoda proti Barceloně. 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!