Střípky z Estadi Ciutat: Teatrální Casemiro a Baleova reakce na gratulanta Lucase

Čas 25. 02. 2019, 22:03 | Autor Laša
Casemiro byl jednim z hrdinů nedělního utkání. Kladným? Nebo záporným?
Casemiro byl jednim z hrdinů nedělního utkání. Kladným? Nebo záporným?

Real Madrid zvítězil ve Valencii nad Levante 2:1. I tento zápas přinesl několik diskutabilních momentů. Nejvíce se řeší Baleovo odmítnutí Lucase ve chvíli, kdy mu spoluhráč šel gratulovat k proměněné penaltě, kterou o pár momentů dříve vybojoval Casemiro. I tato situace budí velké vášně. Co dalšího se na Estadi Ciutat událo?

Garethe? Co to mělo znamenat?!

Velšský útočník vstřelil na Estadi Ciutat vítězný gól. No mnohem větší diskuze ale vzbudila, kromě Caseho (ale o tom níže), Baleova následná reakce, kterak nepřijal reakci od svého spoluhráče.

Gareth nezažívá ideální období. Je z formy, vypadl ze základní sestavy na úkor 18letého Viniho a v posledních dnech se více než jeho sportovní výkony řeší fakt, že si v kabině s nikým nepokecá, protože se za šest let v Madridu nebyl schopen naučit španělsky.

Když Bale proměnil penaltu, prvním gratulantem byl Lucas Vázquez. Velšan ale svého spoluhráče odehnal gestem, kterým mu naznačil: „Nech mě být.“ Chladně pak přijímal gratulace i od dalších spoluhráčů, přičemž se na žádného z nich nepodíval.

Je frustrovaný, možná se jej dotkla slova, která o něm řekl Thibaut. Tímto gestem sis ale Garethe moc nepomohl. Naopak. Jen si se opět o něco více vzdálil týmu…

VAR opět v akci

Estadi Ciutat včera několikrát skandovalo „así gana el Madrid“, tedy v překladu „a tak vítězí Madrid“. Domácí fanoušci dvakrát zuřili, protože Real Madrid kopal dvě penalty.

Zatímco v prvním případě zahrál Enis Bardhi rukou, a pokutový kop je jednoznačný, druhý moment vzbudil velké kontroverze.

Zda v souboji Casemira s Doukourém došlo ke kontaktu, to ponecháme na každém z vás, a dáváme vám možnost hlasovat v anketě pod článkem.

Brazilský defenzivní středopolař ale celé situaci nasadil korunu, když se teatrálně skácel k zemi. Deník Marca jej přirovnával, který v roce 2010 v Lize mistrů předvedl obdobně směšný pád proti Interu Milán. 

Ovšem sudí Villanueva si tento moment nechal ověřit u VARu, který mu poradil penaltu písknout!

Real zachraňovala branková konstrukce

Bílý balet neodehrál dobré utkání, to je třeba si přiznat. Rovněž musíme uznat, že zápas nevyhrál ten lepší tým, nýbrž ten horší.

Levante bylo jednoznačně nebezpečnější. Mělo několik velice dobrých příležitostí, ale při Realu Madrid stáli všichni svatí. V prvním poločase mohli jít do vedení domácí, ale překonaného Courtoise dvakrát spasila tyč.

Žonglér

Pokud chceme najít nějaké pozitivum na výkonu Los Blancos, opět musíme poukázat na Viníciuse. V tomto utkání byl nejnebezpečnější zbraní Realu, což samo o sobě hodně vypovídá, že teenager zastínil zkušené borce.

V 38. minutě vybojoval na Cabacovi míč, obešel bránícího Piera s Rochinou a štrádoval si to na branku domácích. Jenže tady pozitiva končí. Vini totiž nevyhodnotil situaci dobře. Namísto přihrávky lépe postavenému Benzemovi chtěl zřejmě Fernándeze překonat sám. Jenže v rychlosti a nerozhodnosti neudělal nakonec vůbec nic.

V 71. minutě se dobrým pohybem dostal až před bránu Levante, ale tentokrát jej pro změnu vychytal Fernández.

Čili platí to, co píšeme často. Vini je dobrý při práci s míčem, ale potřebuje čas, než dozraje v hotového hráče. Koncovka a volba těch nejlepších řešení situací. To je to, co se Vinícius musí naučit.

Překvapivé střídání

Německý záložník vypadal překvapeně, když byl 20 minut před koncem utkání vystřídán za Valverdeho.

Tohle střídání je diskutabilní samo o sobě. Vždyť v tu chvíli byli na lavičce Bale, Asensio a Ceballos, ale Solari zvolil Valverdeho, který, ruku na srdce, rozhodně není hráčem, který by svojí kvalitou měl na to, aby otočil zápas ve prospěch Realu. Přitom stav byl v daný moment nerozhodný.

Ale Santi takto rozhodl, a tak jsme mohli vidět mírně zaskočeného Kroose vedle Marcela. Šlo jen o taktický tah? Chtěl si Solari pošetřit svého špílmachra pro dvě nadcházející El Clásika?

Real Madrid zvítězil díky penaltě, která byla nařízená po sporném zákroku Doukourého na Casemira. Brazilský záložník faulu hodně přidal. Rozhodčí se ale po konzultaci s videem rozhodl penaltu zapískat. Udělal správně?

Ano (Počet hlasů: 46)
46

Ne (Počet hlasů: 210)
210Celkem hlasovalo: 256

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (10 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!