REPORT: Levante - Real Madrid 1:2. Los Blancos se protrápili ke třem bodům díky penaltám

Čas 24. 02. 2019, 22:35 | Autor Laša
Benz a Regui se radují z úvodní branky zápasu

Povinnost splněna. Real Madrid získal ve Valencii proti Levante tři body. To je ovšem jediné pozitivum nedělního večera na Estadi Ciutat. K oběma brankám, a tím pádem i k bodovému zisku, došli Los Blancos díky dvěma penaltám. Ty proměnili Karim Benzema a Gareth Bale.

Během první půle tahali Los Blancos za kratší konec a nebezpečnější akce předváděli po většinu času domácí hráči. Po jednom z rohových kopů proletěl míč až ke vzdálenější tyči Courtoisovy brány, kde byl zcela neobsazený Roger Martí. Byl již v těžké pozici a tak trefil jen brankovou konstrukci.

O pár minut později Levante málem využilo zmatků v obraně Realu, když se od Lucase Vázqueze odrazil míč k Roberovi. Ten se nikterak nerozpakoval a prudce vypálil. Jeho střela ale mířila nad břevno.

Real se do vyložené šance dostal až v 39. minutě díky Viníciusovi, který obešel Rochinu, jemuž bránění ztížil i podmáčený trávník. Brazilský mladík se ocitl sám před brankářem Fernándezem, ale byl ve velkém úhlu. V rychlosti, v níž byl, nestihl vůbec zakončit.

O dvě minuty později zahrál rukou v šestnáctce Bardhi a sudí Villanueva po konzultaci s videorozhodčím ukázal na pokutový kop. Postavil se k němu Karim Benzema, který tak v závěru poločasu poslal Los Blancos do vedení.

Levante ale mohlo bleskově vyrovnat. Prakticky po rozehrávce vyslal milimetrově přesnou přihrávkou Rochino do obrovské příležitosti Martího, kterého si stopeři Los Blancos nepohlídali. Martí byl sám před bezmocným Courtoisem. Belgického brankáře ale zachránila tyč! Do kabin tak šel Real s jednobrankovým vedením.

Po změně stran se na Estadi Ciutat hrál o něco otevřenější fotbal. Levante si bylo vědomo toho, že se s Realem dá hrát a otevíralo hru. V 56. minutě byl blízko ke zvýšení náskoku Los Blancos Benzema, který po rohu hlavičkou trefil břevno domácí branky.

Levante šlo za vyrovnáním a dočkalo se přesně po hodině hry. Po pohledné kombinaci našel Morales před bránou nabíhajícího Martího, který jen nastavil kopačku a srovnal. Courtois byl bezmocný.

Strhnout vedení na stranu Los Blancos mohl v 71. minutě Vinícius, který unikl domácí obraně. Proti jeho přízemní střele ale skvěle zasáhl Fernández.

A tak se Real dostal do opětovného vedění zase díky pokutovému kopu. Faul Doukourého na Casemira si Villanueva i tentokrát ověřil u VARu. K penaltě se postavil Gareth Bale, který se taktéž nemýlil.

Bílý balet si ale v závěru situaci řádně zkomplikoval. V 88. minutě uviděl druhou žlutou v utkání Nacho. V tu chvíli již Solari navíc nemohl střídat, a tak Real dohrával jen s jedním stoperem.

V závěru oběma týmum tekly nervy, a v nastavení uviděl červenou i hráč domácího Levante. Real však vítězství ubránil.

Před ligovým El Clásikem, které se bude za týden hrát na Bernabéu, udržel ztrátu na Barcelonu na devíti bodech.