REPORT: Atlético Madrid - Real Madrid 1:3. Los Blancos ovládli derby. Madrid je bílý!!!

Čas 09. 02. 2019, 18:10 | Autor Laša
Casemiro nasměroval Real ke třem bodům

Bitvu o Madrid na Wanda Metropolitano ovládli hráči Bílého baletu! Real Madrid zvítězil nad Atléticem 3:1. Na branku Casemira dokázalo Atlético ještě zareagovat díky Griezmannovi. Ne úspěšně proměněnou penaltu Sergia Ramose a branku Garetha Balea z druhého poločasu již ale Simeoneho svěřenci recept nenašli. Real tak vyplenil svatyni Atletů a předskočil svého městského rivala v tabulce La Ligy!

Dva zajímavé příběhy psalo dnešní madridské derby. Za oba týmy nastoupili hráči, kteří v minulosti hájili barvy soupeře – Thibaut Courtois a Álvaro Morata. Na lavičce Colchoneros byl brankář Antonio Adán, taktéž odchovanec Realu.

Od počátku utkání byli aktivnější hráči Atlética, kteří se v 10. minutě dostali k prvnímu ohrožení brány Thibauta Courtoise. Thomas ale z nadějné pozice pálil hodně nad. Real vzápětí kontroval nepřesnou hlavičkou Modriće.

V 18. minutě již šli Los Blancos do vedení. Toni Kroos při rohu poslal míč přesně na hlavu Sergia Ramose. Ten, ač v obležení kvarteta Atletů, dokázal balón posunout na nikým neobsazeného Casemira, který krásně propálil Oblaka.

Atlético se ale z inkasované branky rychle vzpamatovalo. V 25. minutě vybojoval Ángel Correa míč nad Viníciusem, a vyslal milimetrově přesný pas na Griezmanna, který se hnal sám na Courtoise. Belgickému brankáři nasadil jesličky a bylo srovnáno.

Kromě výsledku se srovnal i průběh hry. Žádný z týmů se nikam příliš nehnal a gólové šance nepřicházely.

Až krátce před přestávkou José María Giménez fauloval Viníciuse a sudí Javier Estrada Fernánez ukázal na penaltu. Své rozhodnutí si ještě nechal zkontrolovat VARem. Sergio Ramos tentokrát nezvolil Panenku, ale i tak bezpečně prostřelil Oblaka. Do kabin tak šli šťastnější hráči Los Blancos.

VAR byl v permanenci i po změně stran. Álvaro Morata si naběhl na další přesný pas za obranu a upaloval na Courtoise, který proti němu vyběhl. Španělský útočník jej ale přeloboval, a míč, který mířil do brány, nestihl vykopnout ani Sergio Ramos.

Estrada Fernández si na pomoc opět vzal VAR, který prokázal milimetrový ofsajd. Álvaro se tak banky proti Realu nedočkal. Courtois pak předvedl dobrý zákrok proti tvrdé střele Ángela Correy.

Colchoneros se do Realu pořádně zakousli, a tlačili jej před jeho vlastní bránu. Snažil se i Álvaro Morata, který se dožadoval penalty po kontaktu s Casemirem. Sudí ale na jeho přifilmovaný pád zareagoval rázným odmítnutím. Emoce na hřišti ale pořádně gradovaly, a jen v rozmezí 58. – 68. minutě udělil Estrada pět žlutých karet.

Zlom v utkání nastal v 74. minutě, kdy Luka Modrić vybídl ke sprintu Garetha Balea, který si míč navedl do pokutového území a nedal Oblakovi šanci.

Definitivní hřebíček do rakve si Atleti dali sami, když šlapák Thomase potrestal Estrada Fernández druhou žlutou utkání a ghanský záložník tak musel do sprch již v 80. minutě.

Real Madrid tedy zvítězil 3:1 na hřišti svého městského rivala. Poprvé v historii vyplenil Wanda Metropolitano. Los Blancos poskočili na 2. příčku právě před Atlety, a v neúplné tabulce se dostali pět bodů za Barcelonu. Katalánci hrají zápas ale až zítra v Bilbau.

Příští týden přivítá Real na Bernabéu Gironu. Ještě před tím si ale zahraje v Amsterdamu s Ajaxem v úvodním osmifinále Ligy mistrů.