REPORT: Real Madrid - Alavés 3:0. Benzema soupeře načal, Vinícius a Mariano dorazili

Čas 03. 02. 2019, 22:35 | Autor Laša
Autoři dvou ze tří branek Los Blancos - Benz a Vini

Real Madrid zvládl zápas 22. kola La Ligy a porazil Deportivo Alavés 3:0. O úvodní branku Los Blancos se postaral Karim Benzema. Ve druhém poločase navýšil skóre skvěle hrající Vinícius Júnior. V nastaveném čase pečetil výhru domácích Mariano Díaz.

Santiago Solari nenechal před středečním El Clásicem kámen na kameni, a po vítězném utkání v Gironě obměnil v základní sestavě hned 7 hráčů! Na lavičce zůstali Navas, Llorente, Marcelo. Do zápasové nominace se nevešel Lucas. Toni Kroos odpočíval, a Raphaël Varane s Dani Carvajalem hrát nemohli kvůli kartám.

Houževnaté Basky nalomil Karim Benzema

1. poločas se nesl v jasné dominanci Los Blancos, kteří po tři čtvrtiny úvodní půle drželi míč na svých kopačkách. První velké nebezpečí pro bránu Alavésu, kterou hájil odchovanec Realu Madrid Fernando Pacheco, byla tvrdá střela Karima Benzemy v 9. minutě, která skončila těsně vedle levé tyče.

O deset minut později si z levé strany naběhl do šance aktivní Sergio Reguilón. Jeho střela ale těsně minula pravý roh Pachecovy brány. Tlak Bílého balet s postupem času nabýval na síle. Obrana Basků jen s vypětím sil odolávala.

Skóre se otevřelo ve 30. minutě a v hlavních rolích byla již zmíněná skvěle hrající dvojice Reguilón – Benzema. Vinícius skvěle nahrál přes dva bránící obránce Alavésu na rozeběhnutého Reguilóna, který si míč navedl k pokutovému území, všiml si volného Benzemy a ten nekompromisně zavěsil.

Bílý balet pak poněkud povolil, ale Alavés z defenzivní ulity příliš nevylézal. Hra se kouskovala a do konce poločasu se již skóre neměnilo.

Hektický závěr

Po změně stran se obraz hry přece jen změnil. Alavés začal vystrkovat růžky a dostával se na dostřel brány, kterou tentokrát hájil Thibaut Courtois. Velké šance si ale příliš nevytvářel. Za zmínku stojí pouze dvě.

V 57. minutě Calleriho střela z velkého úhlu skončila těsně nad břevnem. V 66. minutě si obrana Los Blancos nepohlídala Jonyho, který tvrdou ranou vyprášil rukavice belgického brankáře, který s vypětím všech sil míč vyrazil.

Velké chvíle Realu Madrid přišly až v závěrečné desetiminutovce. To už Solari začal i se střídáním. Postupně stáhl Balea a Benzemu, místo nichž na trávník vyběhli Asensio a Mariano.

Byl to ale Vinícius, který v 80. minutě konečně přinesl vytoužený klid na kopačky Bílého baletu. Brazilský benjamínek si při rychlém přechodu do útoku vyměnil míč s Marcem Asensiem. Vini měl dostatek prostoru a chladnokrevně zakončil na zadní tyč Pachecovy brány.

Blízko k první brance v ligovém utkání za Real Madrid byl o pár minut později Álvaro Odriozola, ale Pacheco jeho pokus zneškodnil. Los Blancos hráli ve velké pohodě, a po další pěkné kombinaci s Asensiem mohl přidat druhou branku Vinícius. Tentokrát ale trefil dobře postaveného obránce.

V 90. minutě se za Pachecova záda prosadil Odriozola, ale sudí jeho branku pro ofsajd správně neuznali. O minutu později ale již přidal třetí a poslední hřebíček do rakve Basků Mariano Díaz.

Real Madrid tak využil zaváhání Atlética, které padlo na půdě Betisu, i Barcelony, jež ztratila doma body po remíze s Valencií, a po výhře nad Alavésem stáhl náskok na své dva rivaly na dva, potažmo šest bodů.

Nyní čeká na Solariho svěřence středeční pohárové El Clásico na Camp Nou. O víkendu pak další těžký zápas, kterým bude madridské derby s Atléticem na Wanda Metropolitano.