REPORT: Espanyol - Real Madrid 2:4. Bláznivý večer v Barceloně. K vidění 6 branek i vyloučení

Čas 27. 01. 2019, 22:38 | Autor Laša
Karim Benzema

Real Madrid zvládl zápas na barcelonském Estadi Cornellá, když porazil Espanyol 4:2. Dvěma brankami se pod výhru Los Blancos podepsal Karim Benzema. Při chuti byl opět i Sergio Ramos a čtvrtou trefu svého týmu přidal navrátilec Gareth Bale. Zápas Real dohrával o deseti hráčích vinou vyloučeného Varana.

Uzdraveného Toniho Kroose, který si po návratu na trávník připsal první minuty ve čtvrtek proti Gironě, nasadil Santiago Solari tentokrát již od začátku místo Daniho Ceballose. Byla to jediná změna, kterou učinil od posledního ligového utkání proti Seville.

Vstup do zápasu Bílému baletu, hrajícímu tentokrát v červených dresech, vyšel na jedničku s hvězdičkou. V hlavní roli byl Luka Modrić.

V 5. minutě se vydal na kličkovanou obranou Espanyolu. Jeho střelu Diego López ale vykryl. Ke štěstí Los Blancos se ale odrazil přímo na neobsazeného Karima Benzemu, který už měl úlohu jednoduchou. Doklepnutím do prázdné poslal Real do vedení.

Chorvatský středopolař si připsal asistenci i u druhé branky v 16. minutě. Po nakrátko zahraném rohovém kopu dostal spoustu času k centru do pokutového území. Jeho levačka přesně našla Sergia Ramose a kapitán Realu se tak trefil již potřetí v tomto týdnu.

Domácí Blanquicelestes se vzpamatovali o deset minut později. A bylo to, podobně jako při brance Realu, z rohového kopu. Obrana Los Blancos nezvládla míč odklidit do bezpečí a po sérii odrazů a blokovaných střel se dostal k volnému Baptistaovi, který prostřelil Courtoise.

Hra se následně uklidnila. Do konce poločasu ale Bílý balet odskočil opět na rozdíl dvou branek. Po pěkné souhře Viníciuse s Benzemou se druhý jmenovaný prosadil přesnou střelou k tyči.

Ve druhém poločase Real Madrid kontroloval hru. Na trávník se po třítýdenní pauze dostal v 65. minutě i Gareth Bale, který po dvou minutách na hřišti po nahrávce Lucase zvýšil již na 4:1.

V 73. minutě se situace pro Los Blancos zkomplikovala. Pablo Piatti unikal obráncům a tak za záchrannou brzdu musel zatáhnout Raphaël Varane. Jeho zákrok sudí Gil Manzano správně ocenil červenou kartou.

Santiago Solari, který již na počátku poločasu stáhl Sergia Ramose a na trávník poslal Nacha, neměl k dispozici již jiného stopera, a tak se do středu obrany posunul Reguilón, zatímco levý kraj posílil Marcelo, jenž vystřídal Modriće.

Improvizované obrany i přesilovky jednoho muže dokázali hráči Espanyolu využít v 83. minutě, kdy snížil Rosales. V nervózním závěru už ale obrana Realu znovu nekapitulovala, a Bílý balet zvítězil v Barceloně 4:2.

Uhájil tedy 3. příčku v tabulce. V týdnu Real opět zavítá do Katalánska. V Gironě sehraje odvetu Copa del Rey. V neděli jej pak čeká zápas na Bernabéu proti Alavésu.