REPORT: Real Madrid - Real Sociedad 0:2. Los Blancos srazil brzký gól, individuální chyby a střelecká nemohoucnost

Čas 06. 01. 2019, 20:18 | Autor Laša
Marcelo
Marcelo

První ligový zápas v novém roce na Santiago Bernabéu fotbalisté Realu Madrid nezvládli. Se Sociedadem po individuálních chybách brzy prohrávali. Střelecká impotence vyrovnání znemožňovala a šance na obrat ve 2. poločase pohřbil Lucas Vázquez, který se nechal vyloučit. Real neodehrál dobrý zápas a hráči byli po utkání po zásluze vypískáni.

Santiago Solari opět vsadil na svoji oblíbenou sestavu. K jediné změně jej donutilo zranění Garetha Balea. Místo něj se do základní sestavy dostal Vinícius Júnior.

Marcelo s Casemirem připravili hostům skvělý start

Start Realu Madrid do zápasu byl přímo hororový. Marcelo odbyl bránění útočícího hráče, pak ještě nešťastně nahrál Merinovi, který se dostal až do pokutového území. Tam jej fauloval Casemiro a hosté ve 3. minutě zahrávali penaltu. Tu proměnil Willian José.

Bílý balet mohl odpovědět v 10. minutě, kdy důrazný Vinícius Júnior využil zmatků v obraně Sociedadu. Míč se od něj odrazil k Benzemovi. Ten ale sám před Rullim trestuhodně minul.

V 15. minutě se na bránu řítil Vinícius. Rulliho sice překonal, ale v těžké pozici nezamířil ideálně ani přesně. Míč ještě stíhal nabíhající Lucas, ale obrana stihla požár včas uhasit.

Real se po 20. minutě dostal na delší dobu na polovinu soupeře. Ale scházela mu větší preciznost. Střelu Benzemy zblokovala obrana na roh, Modriće vychytal Rulli a po perfektním přiťuknutí Viníciuse se Lucas pro změnu ke střele ani nedostal.

S postupem času ale tlak Realu ochaboval a Los Blancos si víc, než nějaké náznaky, nevypracovali. Penalty se po střetu s Illarramendim dožadoval Sergio Ramos.

V závěru prvního poločasu vyslal Lucas Vázquez centr před bránu Sociedadu. Ten mu sice nevyšel tak, jak zamýšlel, ale skončil na tyči.

Šanci na srovnání pohřbil Lucas

O přestávce se Santiago Solari ještě neodhodlal k žádnému střídání. Na Realu byla vidět snaha, co nejrychleji vyrovnat.

Ve 48. minutě po rohovém kopu následoval obrovský závar před bránou Rulliho. Ale se dvěma pokusy Varana a jedním Viníciuse si obrana Sociedadu s vypětím všech sil poradila. O pár minut později pálil Vinícius těsně vedle pravé tyče Rulliho brány.

Počáteční tlak Los Blancos následně opadl. V 55. minutě se Solari poprvé rozhodl střídat. Místo špatného Casemira vyslal na hřiště Isca.

S Realem začalo být zle v 62. minutě. Po druhé žluté kartě musel do sprch předčasně Lucas Vázquez.

Po vyloučení Lucase frustrace domácích rostla. Zvlášť, když rozhodčí nezapískal jasnou penaltu po Rulliho faulu na skvěle hrajícího Viníciuse.

V 83. minutě dal poslední hřebíček do rakve Bílému baletu Pardo, který zvýšil na 2:0. O výsledku utkání tak bylo rozhodnuto. V závěru ještě Los Blancos přečkali velkou šanci Williana Josého.

Real Madrid tak padl 0:2 a klesl na 5. místo v tabulce La Ligy.