REPORT: Villarreal - Real Madrid 2:2. Cazorla dvakrát udeřil a Los Blancos berou jen bod

Čas 03. 01. 2019, 23:20 | Autor Laša
Branky Benzemy a Varana na výhru nestačily

Bílý balet nezvládl vstup do nového roku a v dohrávce 17. kola La Ligy remizoval na půdě 18. Villarrealu 2:2. Na úvodní branku Cazorly zareagovali Benzema a Varane, kteří do poločasu otočili vývoj zápasu. V závěrečné desetiminutovce ale Santi Cazorla svojí druhou brankou srovnal na konečných 2:2. Real Madrid tak zůstává na 4. místě ligové tabulky.

Santiago Solari neexperimentoval a nasadil do prvního utkání v novém roce tu nejsilnější možnou sestavu. Jen místo zraněného Marcose Llorenteho nastoupil Casemiro.

Francouzské duo během 13 minut otočilo skóre

Zápas začaly oba týmy ve velkém stylu a během prvních 10 minut padly dvě branky. Ve 4. minutě nebyl Casemiro důrazný při bránění Chukwezeho, který si všiml nalevo volného Cazorly, jehož si nepohlídali Lucas s Carvajalem. Zkušený záložník obstřelil Thibauta a domácí šli překvapivě rychle do vedení.

Odpověď Bílého baletu přišla vzápětí. A byli u ní opět Dani s Lucasem, kteří tak napravili své zaváhání. Po jejich kombinaci na pravé straně vyslal Lucas načechraný centr přímo na hlavu Karima Benzemy, který zkušeně zavěsil za brankáře Asenja – 1:1.

Do další desetiminutovky pak Real Madrid dokonal obrat. Na centr Toniho Kroose z přímého kopu si nejvýše vyskočil Raphaël Varane. Ani další Francouz v sestavě Los Blancos se hlavičkou nemýlil a poslal Real do vedení.

Chvíle nudy přerušil ve 33. minutě závar Realu před bránou Asenja. Toho nejprve ohrozil střelou Benzema, zblokovaná střela zamířila jen ke Kroosovi. Jeho pokus brankář domácích vychytal. Vyrazil jej ale k volnému Modrićovi a ten nekompromisně zavěsil. V době Kroosovy střely ale byl Lukita v ofsajdu a rozhodčí tak branku správně neuznali.

Studená sprcha na závěr

O přestávce musel Santiago Solari stáhnout zraněného Garetha Balea. Plných 45 minut tak od něj dostal Isco.

Mnoho fotbalové krásy ale oba týmy v úvodu 2. poločasu nenabídly. Až série střídání kolem 63. minuty hru trochu rozhýbala.

V 65. minutě si pěkně do středu pole navedl do té doby neviditelný Gerard Moreno a levačkou vyděsil Thibauta Courtoise. Jeho střela ale šla těsně vedle pravé tyče.

O minutu později přišel zřejmě klíčový moment utkání. Lucas Vázquez využil chybující obrany Villarrealu a ocitl se sám před Asenjem. Jenže v kritické chvíli situaci nezvládl a napálil míč jen do brankáře domácích. Nevšiml si při tom nabíhajícího Benzemy.

Real se poté stáhl a chtěl zřejmě v poklidu uhrát výsledek 2:1. Jenže domácí si připravili ještě jeden úder.

V 82. minutě Fornals centroval z pravé strany Courtoisovy brány a našel zcela volného Santiho Cazorlu. Kde byli v tu chvíli Ramos nebo Varane, čert ví… Nejmenší hráč na hřišti dal Realu branku hlavou a bylo srovnáno 2:2.

Real Madrid, který si po celý druhý poločas počínal až příliš sebejistě a profesorsky se již na mnoho nezmohl. Jen v 85. minutě vyslal na Asenja tvrdou střelu Isco. To bylo ale ze strany Los Blancos vše.

V dohrávce 17. kola si tak oba soupeři rozdělili body za remízu 2:2. Pro domácí jde o jednoznačný úspěch. Pro Real jde o další zbytečnou ztrátu.