REPORT: Eibar - Real Madrid 3:0. Černá sobota, krize stále pokračuje

Čas 24. 11. 2018, 14:58 | Autor thjuks
Útok v čele s Baleem byl opět nulový

Reprezentační přestávka přerušila návrat Realu Madrid na vítěznou vlnu a Solariho svěřenci se podívali do očí tvrdé reality. Herní a výsledková krize pokračuje i s novým trenérem. Real Madrid poprvé v historii prohrál s Eibarem, navíc rozdílem třídy.

Idilické období Solariho na pozici dočasného trenéra Realu Madrid skončilo. První zápas po jmenování hlavním koučem Realu Madrid byl odrazem kruté reality. Bílý balet je v mizerné kondici a potřebuje změnu.

Eibar se dokázal během reprezentační pauzy na Real perfektně připravit. Už ve třetí minutě mohl vést, kdyby Courtois nepředvedl fantastický zákrok. Belgický gólman dokázal konečky prstů vyrazit krásnou ránu z dálky v podání domácího Kikeho.

Na druhé straně měl jednu ze vzácných šancí Realu Benzema.  Francouz, který se celý zápas pohyboval na hranici ofsajdu, překonal gólmana Riesga, ale nakonec míč z brankové čáry vykopl obránce José Ángel. To byla poslední šance na to, aby Real v tomto zápase mohl být ve vedení.

V šestnácté minutě předvedl Eibar parádní protiútok. Coutois nejprve fantasticky zablokoval ránu Kikeho, ale poté už byl krátký na dorážku Escalanteho. Rozhodčí zprvu branku neuznal pro údajný útoční faul, ale po radě videorozhodčího své rozhodnutí změnl. Protiútoky dělají obraně Realu celou sezónu velké problémy. A znovu se to potvrdilo.

Real měl šanci vyrovnat především z přímého kopu, který obstaral Gareth Bale, ale brankář Resgo jeho pokus bez potíží zlikvidoval. Stav po první půli byl 1:0 pro domácí.

Na začátku druhého poločasu Real kostrbatě kombinoval a Eibar trestal. Odriozola lacině ztratil balón a záložník Cucurella namazal Enrichovi. Útočník bez potíží prostřelil Courtoise. Real byl na kolenou.

A to nebylo všechno. Jen o pět minut, tedy v 57. minutě, Kike v pohodě skóroval po centru z křídla. Oba stopeři Realu byli naprosto rozhození.

O chvíli později pravý záložník vyškolil Ceballose a vypálil pod víko. Čtvrté brance zabránil úžasný zákrok Courtoise, asi nejlepšího hráče Realu Madrid na hřišti.

Šance Eibaru pokračovaly, Real si nevybojoval už nic. V poslední čtvrthodince vystrašil Courtoise parádní volej Kikeho. Belgičan v bráně Madridu musel opět zasahovat.

Real Madrid má po 13. kole pouhých 20 bodů z 39 možných. Vítězný Eibar se dotáhl na rozdíl pouhých 2 bodů. Bílý balet bude ještě muset hodně zabrat, aby se dostal alespoň na příčky zaručující Ligu mistrů pro další sezónu.

Rubén Peña - Oliveira - Ramis - José Ángel
Orellana (83. Sergio Álvarez) - Jordán Žlutá karta - Escalante Gól - Cucurella Žlutá karta
Kike García Gól (88. De Blasis) - Sergi Enrich Gól (74. Charles)

Nevyužití náhradníci: Areitio, Bigas, Cardona, Pere Milla.
Trenér: José Luis Mendilibar