REPORT: Celta Vigo - Real Madrid 2:4. Ke třem bodům zavelel Karim Benzema

Čas 11. 11. 2018, 22:40 | Autor Laša
Karim Benzema řádil proti Celtě

Čtvrtý zápas Santiaga Solariho v roli trenéra Realu Madrid - čtvrtá výhra. Los Blancos zvládli doposud nejtěžší zkoušku pod novým koučem, když na Balaídos porazili domácí Celtu 4:2. Tahounem Bílého baletu byl Karim Benzema, který jednu branku vstřelil a sehrál důležitou roli u vlastní branky Viga. Zápas byl ve znamení tvrdé hry hráčů Celty a také trojice zraněných hráčů Bílého baletu.

Na horké půdě v galicijském Vigu se Real Madrid opět představil se značně omezenými možnostmi v obraně. Na Balaídos totiž trenér Solari stále nemohl využít služeb zraněných stálic – Carvajala, Varana a Marcela. Byla to ale defenzíva domácích, kdo působil na počátku utkání nervózním dojmem.

Problémy jí v počátku dělal hlavně nažhavený Benzema, povzbuzený zřejmě dvěma brankami, které v týdnu vstřelil plzeňské Viktorii. Již ve 3. minutě Karim po přihrávce Odriozoly prudkou střelou poprvé prověřil pozornost brankáře Álvareze. O minutu později pálil těsně vedle vzdálenější tyče.

Domácí se ale brzy vzpamatovali, a i oni začali ohrožovat branku Thibauta Courtoise. Postupně přebírali iniciativu. Pokus Maxiho Gómeze ale zastavil praporek pomezního. V 19. minutě pak po rohu Cabral hlavičkou orazítkoval tyč.

Skóre otevřel Karim Benzema, rozhodně jeden z nejaktivnějších hráčů Los Blancos směrem dopředu. Po geniálním centru Luky Modriće si v otočce zpracoval míč a střelou k bližší tyči překonal domácího brankáře.

Dvoubrankové vedení mohl svému týmu zajistit Toni Kroos. Zcela volného špílmachra si v pokutovém území všiml skvěle hrající Benzema, který na sebe nalákal několik obránců Celty. Toni se ale v rozhodujícím momentu zřejmě zalekl prostoru, který mu defenziva domácích ponechala, a ačkoliv byl před Álvarezem osamocen, trestuhodně přestřelil.

Vigo se rozhodlo hráčům Realu hru co nejvíce znepříjemnit. Hrálo se velmi tvrdě, na což rozhodčí Mallenco reagoval žlutými kartami v závěru poločasu. Santiago Solari byl navíc nucen dvakrát střídat. Za zraněného Casemira s Reguillónem se na trávník dostali Ceballos a Javi Sánchez, pro kterého to byla ligová premiéra v barvách Los Blancos.

Také druhou polovinu utkání odstartoval lépe Real, a opět byl hodně vidět Karim Benzema. V 51. minutě nejprve francouzský útočník orazítkoval tyč Álvarezovy brány. O pět minut později využil chyby v obraně Celty. Jeho pokus sice opět skončil na brankové konstrukci, nešťastník Cabral si jej ale srazil do vlastní.

Domácí se ale nevzdali tak lehce a již o pět minut později snížil Hugo Mallo. Schylovalo se k dramatickému závěru, což se také do puntíku vyplnilo.

Trable Realu se zraněními jako by nebraly konce, když se v 71. minutě musel ze hřiště poroučet Nacho. Trenér Solari neměl už odkud brát, a tak na trávník vyslal Marca Asensia. Zdecimovaná obrana Los Blancos měla čelit očekávanému tlaku domácích.

Jenže Celta závěr nezvládla. V 81. minutě fauloval Junca v pokutovém území skvěle hrajícího Odriozolu a Mallenco ukázal na desítku. Sergio Ramos se z nařízené penalty, kopnuté ve stylu Antonína Panenky, nemýlil. O pár minut později akcie domácích ještě více poklesly, když byl po druhé žluté vyloučen smolař večera Cabral.

V nastavení vynikl Dani Ceballos, který nádhernou střelou zpoza pokutového území pod břevno nedal Álvarezovi šanci. Poslední slovo však nakonec měli domácí, za které snížil Méndez.

Real Madrid tak v bláznivém utkání zvítězil ve Vigu 4:2 a před reprezentační přestávkou zůstal na 6. příčce. Čelo tabulky je ale, i zásluhou dnešních zaváhání obou barcelonských týmů, nesmírně vyrovnané. Na vedoucí Blaugranas ztrácejí Los Blancos pouhé 4 body.

Sergio Álvarez
Mallo GólŽlutá karta  - Roncaglia - Cabral Gól(vl.)Žlutá kartaŽlutá karta    - JuncaŽlutá karta
Méndez Gól - Beltrán (64. Mor) - Yokuslu - Boufal (64. Hjulsager)
Aspas - M. Gómez

Nevyužití náhradníci: Blanco, Araujo, Jozabed, Vázquez, Alonso

Trenér: Gustavo Lema

Courtois
Odriozola - Nacho (71. Asensio) - Ramos GólŽlutá karta   - ReguillónŽlutá karta  (46. Sánchez)Žlutá karta