REPORT: Barcelona - Real Madrid 5:1. Lopetegui odejdi, krize musí skončit

Čas 28. 10. 2018, 18:12 | Autor thjuks
Marcelo dál gól na 2:1 a dal Realu naději

Real Madrid zaslouženě prohrál v El Clásiku. Zázrak se nekonal, Bílý balet se nezlepšil. Jediným možným návratem může být nástup nového trenéra.

Derniéra Lopeteguiho se rýsovala už v prvním poločasu. Real hrál mizerně, průšvih visel ve vzduchu. Barcelona, ač bez Messiho, neměla s Bílým baletem větší potíže.

První gól zápasu jako by přesně ukázal problémy Realu v obraně. Rychlík Alba si až příliš jednoduše došel ke gólové přihrávce na Coutinha. Střela do prázdné branky a 1:0.

Odpověď Realu? Žádná… Varane fauloval Suáreze a sudí Sánchez po poradě s videorozhodčím nařídil penaltu. Suárez ji proměnil, a vstřelil svůj první ze tří gólů v tomto El Clásiku.

Barcelona nedokázala využít ani další šance. Real se zlepšil ve druhé půli, to zkoušel Lopetegui hru na tři klasické obránce. Vedlo to ke snížení – Marcelo zakončil krásnou akci Realu. To bylo jediné pozitivum Los Blancos v zápase. Za zmínku poté stojí už jen tyčka Modriće.

Zbytek utkání byl v dominanci Barcelony. Suárez nejprve napálil míč do tyče, ale poté hlavou přesně zakončil. 3:1! Ukázka výrazně vyšší efektivity Barcy – na druhé straně totiž z lepší pozice Benzema neskóroval.

V závěru po hrubici Ramose skóroval opět Luis Suárez a završil tak hattrick. Zostuzení Realu podtrhl Vidal po asistenci Dembélého.

Labutí píseň pro trenéra Lopeteguiho a jedna z nejhorších proher Realu Madrid s Barcelonou.

Roberto - Busquets - Rakitić Žlutá karta
Artur (84. Videal Gól)- Suárez GólGólGólŽlutá karta - Coutinho (7č. Dembélé)

Nevyužití náhradníci: Cillessen, Malcom„ El Haddadi, Brandariz

Trenér: Ernesto Valverde

Courtois
Nacho Žlutá karta - Varane (46. Lucas Vázquez) - Ramos - Marcelo Gól (82. Mariano)