REPORT: Real Madrid - Levante 1:2. Krize se prohlubuje, třetí prohra Bílého baletu v řadě

Čas 20. 10. 2018, 14:48 | Autor thjuks
Mariano Díaz v šanci

Něco se musí stát, nebo tato sezóna dopadne velmi špatně. Real Madrid prohrál třetí soutěžní utkání v řadě, když doma nedokázal porazit Levante. Ofenzíva Bílého baletu ke na tom velmi špatně, post trenéra Lopeteguiho je v ohrožení.

Špatné už od začátku. Real Madrid po úvodní čtvrthodině prohrával o dvě branky. To je situace na Bernabéu naprosto neobvyklá.

Už po šesti minutách hry se hosté radovali z branky. Sergio Postigo vyslal do brejku chytrou přihrávkou Moralese, který obešel Courtoise a skóroval. Situaci mohl hasit Varane, ale špatně vyhodnotil situaci.

Ve 14. minutě zaúřadoval videorozhodčí. Sudí Cuadra Fernández nejprve nařídil po Varanově ruce přímý kop z hranice pokutového území, ale na radu videa nařídil pokutový kop. Ten proměnil Roger Martí.

Real Madrid chtěl reagovat rychle. Mariano, který tentokrát dostal šanci v základní se stavě, trefil břevno a Asensio postrčil odražený míč do sítě. Ofsajd! Videorozhodčí branku nepotvrdil. Následně Ramos hlavičkoval pod břevno a brankář Oier skvěle zasáhl. Později trefil Mariano (opět!) břevno. A když ani Vázquez nedokázal z vyložené šance skórovat, protože nechal vyniknout Oiera, do kabin se šlo za stavu 0:2.

Druhý poločas byl ve znamení změn. Přišli Benzema, Bale a Ceballos. Především Francouz byl hodně vidět. Především 72. minutě, když nahrál na branku Marcelovi. Brazilský bek tvrdou ranou uvnitř pokutového území dal fanouškům i hráčům poslední naději alespoň k vyrovnání. To se ale nestalo.

V koncovce chybělo trochu štěstí. Benzema orazítkoval technickou střelou pravou tyč. Bale se předtím blýskl přímým kopem, ale Oier opět zasahoval.

V posledních chvílích zápasu Morales střílel v jediné nególové situaci Levante v zápase mimo. Ale to bylo už jedno. Tým Levante vyhrál, dotáhl se na Real na rozdíl jediného bodu, a hlavně nastartoval proces ve vedení Realu Madrid, které se nyní bude rozhodovat, co dál.