REPORT: Deportivo Alavés - Real Madrid 1:0. Bílý balet padl a krize se prohlubuje

Čas 06. 10. 2018, 20:29 | Autor Jorquito
Raphael Varane

Real Madrid předvedl nemastný, neslaný výkon, kterému chyběla výrazná myšlenka při tvoření šancí. Domácí dokázali vstřelit důležitý gól v posledních vteřinách nastaveného času a získali tak 3 body, čímž se bodově vyrovnali Bílému baletu. O jediný gól zápasu se postaral Manu García.

Real Madrid svým výkonem neoslnil a předváděl výkon, který známe z posledních zápásů. Spousta přihrávek, ale žádné vážné ohrožení branky. Dnešní zápas opravdu nudil, až an pár světlých okamžiků. Hráčům v bílém chyběl pohyb, nabízení se spoluhráčům, dále byla k vidění spousta zpětných přihrávek, nebo nahrávání mezi obránci, jinak nic.

V prvních pěti minutách zápasu se hráči Bílého baletu dostali do dvou slibných šancí. V první z nich prověřil Pacheca Karim Benzema, ale jeho rána letěla přímo na brankáře domácích. Poté se slova ujal Dani Ceballos, který se pokusil překonat Pacheca prudkou střelou na bližší tyč. Pokus španělského záložníka, ale skončil vedle brány.

V 10. minutě se v obrovské šanci ocitl opět Karim Benzema, který skvěle hlavičkoval směrem k Pachecově bráně. Španělský brankář, ale předvedl skvělý zákrok a zabránil, tak jistému gólu.

První ohrožení Courtoisovy brány přišlo ve 27. minutě, kdy přiletěl do pokutového území centr od Jonyho, jenž poté ještě sklepával Calleri na Ibaie Goméze. Calleriho přihrávku, ale vychytal Varane, který ji vyhlavičkoval z malého vápna.

Druhý poločas ze strany Los Blancos nenábidl snad nic, až na pokus Balea z přímého kopu, se kterým si však Pacheco bez sebemenších problémů lehce poradil.

na druhé straně to však bylo o něčem jiném, hráči Alavésu pečlivě bránili a využívali rychlých protiútoků a nebáli se střílet i z větší vzdálenosti.

Nejvetší šanci zápasu měl Jony, když se po skvělé průnikové přihrávce dokázal uvolnit a bežel sám na Courtoise. Jonyho střela naštěstí tešně minula bránu.

V poslední minutě zápasu přichází první gól zápasu, když hráči domácích zahrávali rohový kop. Když se k míči, který tečoval Courtois dostal Manu Garcia a hlavičkou skóroval.