REPORT: Real Madrid - Atlético Madrid 0:0. Madridské derby nenašlo vítěze

Čas 29. 09. 2018, 21:35 | Autor Jorquito
Vinicíus Junior

Real Madrid doma pouze remizoval s městským rivalem Atléticem a opět nevyužil nabídku od Barcelony na poskočení na 1. místo v tabulce (Barcelona remizovala s Bilbaem 1:1). V prvním poločase byli jasně lepší hráči Atlética, ale v druhé půli se situace obrátila a hráči v bílém naprosto dominovali, ale bohužel nedokázali vstřelit gól. Na své si jistě přišla spousta fanoušků, jelikož se svého debutu za A-tým konečně dočkal i Vinícius.

První poločas nabídl několik zajímavých situací, avšak ty nebezpečnější byly zejména z kopaček hráčů Atlética. Bílý balet byl sice více na míči, ale Oblakovu bránu příliš neohrozil, zatímco hráči hostí měli minimálně dvě tutovky, které mohly skončit gólem.

První opravodvá šance zápasu započala v 18. minutě když Koke skělou přihrávkou vyslal do úniku Griezmanna, který v souboji 1 na 1 nedokázal překonat Courtoise, který dokonale využil svých fyzických předpokladů a míč vytěsnil mimo tři tyče hlavou.

O tři minuty později se do první své šance dostali také hráči Realu Madrid, a to konkrétně po volném přímém kopu kdy si na Gareth Bale parádně naběhl na Kroosův centr. Welšanova střela prolétla těsně kolem vzdálenější tyče.

Ve 37. minutě se hráči hostů dostali do dalšího úniku. Tentokrát to byl Diego Costa, jehož střelu opět skvělěe zlikvidoval Thibaut Courtois.

Ke konci prvního poločasu se ještě dopsutil Jan Oblak menší chyby když namazal míč Marcu Asensiovi, ten, byl ale v těžké pozici a jeho střelu zvládl Oblak bez sebemenších potíží zlikvidovat.

Druhý poločas pokračoval ve stejném trendu jako první půle, avšak s rozdílem, že tentokrát byl dominujícím týmem Real Madrid.

V 63. minutě se Los Blancos dostali do slibného protiútoku během něhož našel Toni Kroose skvělou křižnou přihrávkou Asensia, který se tak dostal do souboje jeden na jednoho s Jan Oblakem. SLovinský golmán skvěle vyběhl a s Marcovým pokusem si lehce poradil.

Tlak Bíllého baletu se stupňoval a po rychlé kombinaci před pokutovým územímí soupeře posunul Luka Modrić míč na Carvajala, který pálil ze slibné pozice. Střela bohužel letěla přímo na Oblaka.

Do konce poločasu se Real Madrid marně snažil dobýt pokutové území soupeře a hra byla přerušováná spoustou faulů. Debutu se za bouřlivého potlesku dočkal Vinicíus, jehož přítomnost hru alespoň na chvílli oživila.

Další utkání, ve kterém se ukáží hráči Los Blancos, bude Liga Mistrů proti CSKA Moskva a hracím dnem bude úterý 2.10. 2018 ve 21:00.