Derby na druhé straně! Thibauta Courtoise čeká víc než prestižní zápas

Čas 29. 09. 2018, 10:17 | Autor podvinho
Thibaut Courtois
Thibaut Courtois

Většina fanoušků Realu Madrid dnes nemohla dospat. Důvod? El Derbi Madrileño! Prestižní duel pro fanoušky, hráče, realizační týmy... Pro jednoho borce jde ale ještě o něco víc.

Tím borcem je Thibaut Courtois. Brankář Realu Madrid má totiž svou minulost výrazně spojenou s druhou stranou. Za Atlético odehrál tři sezony a v té poslední zažil (naštěstí) jedno ze svých největších zklamání ve fotbalové kariéře. To když ho v čase 92:48 překonal Sergio Ramos...

Samozřejmě mluvíme o finále Ligy mistrů v sezoně 2013/14. V témže roce nicméně Courtois vyhrál s Atlétikem nečekaně La Ligu. Následně si ho José Mourinho vyžádal zpět do Chelsea a udělal z něj jedničku, což odnešl český gólman Petr Čech.

Tím začalo Courtoisovo úspěšné angažmá v Chelsea, kde potvrdil pověst jednoho z nejlepších brankářů na světě, což ještě stvrdil výkony na letošním MS v Rusku. To nenechalo chladným Real Madrid. A protože Belgičan má v Madridu rodinu, nebylo z jeho strany co řešit.

Courtois si splnil sen a stal se posilou Realu Madrid. A teď ho čeká utkání, které pro něj osobně bude možná tím největším. Královský klub se totiž postaví Atlétiku, kde má Courtois mnoho kamarádů a samozřejmě stále výborné vzpomínky.

Teď už ale bude stát Thibaut Courtois na správné straně! Hala Madrid!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (1 příspěvek) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!