REPORT: Real Madrid - Leganés 4:1. Los Blancos táhl za výhrou dvougólový Benzema

Čas 01. 09. 2018, 22:30 | Autor Laša
Hráči oslavují gól

Poslední zápas před reprezentační přestávkou Bílý balet zvládl. V utkání 3. kola La Ligy, navzdory nerozhodnému stavu o poločase, zlomil ve druhé půli odpor Leganésu, a po výhře 4:1 si připsal třetí výhru v řadě. Hvězdou večera byl Karim Benzema, který se prosadil dvakrát.

1. poločas

Jako první zahrozil Marco Asensio, kterého pěkným lobem vysunul Marcelo. Nabíhajícího Asensia si obrana domácích nepohlídala, ten sice dokázal vyběhnuvšího Cuéllara překonat, mířil ale těsně nad bránu.

Real Madrid otevřel skóre v 17. minutě. Sergio Ramos pěkným křižným pasem našel nabíhajícího Daniho Carvajala, který hlavičkou vrátil míč pod sebe přímo k volnému Baleovi. Velšský drak se z voleje nemýlil a překonal Cuéllara.

Thibaut Courtois si ještě ani nesáhl na míč a už jej lovil z branky. Casemiro ve 23. minutě fauloval v pokutovém území Erasa a rozhodčí Jaime Latre nařídil penaltu. Tu proměnil Carrillo a Leganés vyrovnal.

Vstřelená branka hostujícímu celku pomohla. Pepineros hru vyrovnali, zpevnili obranu a nepouštěli Real do žádných vyložených příležitostí. Obranu hostí se nedařilo překonat ani individuálními akcemi Asensiovi nebo Baleovi.

A tak až krátce před přestávkou vystrašil po nadýchaném centru Asensia brankáře Cuéllara Karim Benzema. Ten pálil z velkého úhlu, přesto ale míč mířil do brány. Cuéllar nohou vytěsnil míč mimo tři tyče.

2. poločas

Real se opět do vedení dostal ve 49. minutě, kdy se hlavičkou trefil Karim Benzema. Sudí Jaime Latre branku nejprve neuznal pro domnělý faul útočníka Los Blancos. Po poradě s videorozhodčím ale nakonec změnil názor, a Bílý balet tak šel do vedení 2:1.

Branka Karima tak znamenala, že se francouzský útočník trefil proti 33 týmu La Ligy a má tak kompletní sbírku. V lize se prosadil proti všem týmům, proti kterým kdy nastoupil.

Vedoucí gól domácí uklidnil a Bílý balet v následujících minutách kontroloval hru. Pár minut po Benzemově brance pálil z hranice pokutového území Toni Kroos, o pár centimetrů ale mířil mimo.

Na rozdíl dvou branek zvýšil Karim Benzema. Ten si v 61. minutě krásně narazil s Lukou Modrićem, jehož jméno Bernabéu krátce před tím vyvolávalo v souvislosti se Zlatým míčem (Lukita Ballon d´Oro!), a následně přesně mířenou ranou francouzský útočník překonal bezmocného Cuéllara.

Definitivní ránu do vazu Leganésu zasadil v 66. minutě úspěšně proměněným pokutovým kopem Sergio Ramos. Penalta se kopala po faulu na Marca Asensia.

Čtvrtá branka hosty zcela zlomila a hrálo se prakticky na jednu branku. Isco dal fanouškům na Bernabéu vzpomenout na Zinedina Zidana, když geniální kličkou obešel hned dva bránící hráče. Los Blancos si zápas užívali, a bavili se i diváci na Bernabéu.

Zápas se již dohrával. Real Madrid porazil Leganés 4:1 a posunul se před Celtu na první místo. Bodově se na něj může dotáhnout v neděli Barcelona, která doma přivítá nováčka Huescu. Blaugranas se před Real dostanou pouze v případě výhry o pět a více branek.

Příští týden si La Liga dá poprvé přestávku. Tu vyplní reprezentační zápasy. Další zápas čeká na Los Blancos v sobotu 15. září od 20:45 na San Mamés proti Athléticu Bilbao.