REPORT: Girona - Real Madrid 1:4. Odveta za loňskou prohru Bílému baletu vyšla

Čas 27. 08. 2018, 00:05 | Autor Laša
Karim Benzema

Real Madrid zvládl odvetu za loňskou prohru od Girony i přes to, že první branku vstřelili domácí. Po dvou faulech na Marca Asensia, který dnes podal skvělý výkon, otočili vývoj úspěšně proměněnými penaltami Sergio Ramos a Karim Benzema. Francouzský útočník přidal v utkání ještě jednu branku, čímž výrazně přispěl k výhře Bílého baletu v poměru 4:1.

1. poločas

Poprvé bylo na Montilivi rušno v 8. minutě, když Gareth Bale vyslal do nájezdu na branku domácích Karima Benzemu. Ten sice brankáře Bonoa překonal, rozhodčí Martínez Munuera ale správně branku pro ofsajd neuznal.

Do slibné pozice se v 15. minutě dostal Isco. Nejprve po nepřesné rozehrávce Bonoa vybojoval míč, a po rychlé výměně s Asensiem pálil z dobré pozice. Střela pravačkou mu ale nesedla a skončila vedle pravé tyče.

O chvíli později domácí otevřeli skóre. Sudí Martínez Munuera citlivě ponechal výhodu po faulu Garetha Balea. Obraně Los Blancos uprchl útočník Lozano, jehož střelu ještě zablokoval Nacho. Odražený míč se dostal k volnému Borjovi Garcíovi, který si  obranou Realu pohrál a překonal Keylora Navase.

Inkasovaná branka viditelně s hráči v bílém otřásla a domácí hrozili hlavně nebezpečnými brejky. Bílý balet hrozil hlavně z levé strany, kde působil Marcelo, Asensio a stahoval se sem i Bale, kteří se snažili využít nezkušenosti mladého Pedra Porra. Osmnáctiletý mladík si ale proti nim v první půli počínal sebejistě.

V 26. minutě bylo před brankou Keylora Navase opět horko. Obranou Realu pronikl Portu, jeho střílený centr ale před číhajícím Lozanem odklidil Carvajal pouze k Pere Ponsovi. Ten nadvakrát skórovat nedokázal. Prvně trefil bránícího Marcela, podruhé pálil vysoko nad branku.

Real o sobě dal znovu pořádně vědět v 31. minutě, když si obrana Girony nepohlídala Sergia Ramose. Kapitán Los Blancos ale hlavou mířil těsně mimo.

Sergio Ramos nakonec byl tím, který ve 39. minutě vyrovnal. V pokutovém území byl faulován Marco Asensio, což následně potvrdil i VAR. Na penaltový puntík si míč postavil právě kapitán Realu, který po vzoru Antonína Panenky překonal Bonoa.

Do konce poločasu již žádné větší vzrušení nenastalo, a tak se do kabin šlo za nerozhodného výsledku 1:1.

2. poločas

Do druhé půle vstoupil lépe Real Madrid, který se od počátku snažil domácí hráče zatlačit. Ve 49. minutě vyzkoušel pozornost brankáře Bonoa tvrdou střelou Gareth Bale.

O minutu později vysunul Marcelo do náběhu Marca Asensia, kterého v pokutovém území fauloval Pere Pons. Sudí Martínez Munuera nařídil druhou penaltu v utkání, kterou tentokrát střelou k pravé tyči proměnil Karim Benzema, jež tak otočil vývoj zápasu ve prospěch Los Blancos.

Navzdory obratu ve skóre to domácí nezabalili a i nadále byli nebezpeční. Vidět byl hlavně Portu, který nejprve vyzkoušel pozornost Navase hlavičkou, a o pár minut později táhl nebezpečný brejk, vyhnul se obraně Bílého baletu a situaci musel kostarický brankář hasit výběhem. Trenér Sacristán navíc posílil útok, když na hřiště poslal Cristiana Stuaniho.

Jenže krátce na to Real potřetí udeřil. Isco milimetrově přesnou přihrávkou poslal do náběhu Garetha Balea, který měl dostatek času i prostoru na to, aby bezmocného Bonoa překonal. Bílý balet vedl 3:1.

Hra se následně uklidnila, Real Madrid kontroloval hru a většinou držel míč na polovině soupeře. Girona se snažila o brejky, ty ale nebyly již tak úspěšné a nebezpečné jako v 1. poločase.

Jeden z nich přesto málem skončil brankou. V 78. minutě z dobré pozice pálil Borja García. Skvělý zákrok ale předvedl Keylor Navas, a tak si bývalý hráč Castilly García nepřipsal druhou branku v utkání.

Definitivní pojistku přidal v 80. minutě Karim Benzema, jehož druhou branku v utkání sudí uznal až po konzultaci s videorozhodčím.

Za stavu 1:4 již domácí rezignovali na jakékoliv snahy o obrat a utkání se již pouze dohrávalo. V nastaveném čase ještě vyzkoušel Muniesa pozornost Keylora Navase, ale kostarický gólman si i tentokrát se střelou poradil.

Real Madrid tedy zvládl odvetu za loňskou potupnou porážku, a porazil Gironu na její půdě 4:1. Minimálně do pondělka se tak o skóre posunul na první příčku La Ligy. Další zápas čeká Lopeteguiho svěřence v neděli proti Leganésu.