REPORT: Real Madrid - Getafe 2:0. Bílý balet si na úvod v lize připisuje vítězství

Čas 20. 08. 2018, 00:08 | Autor Jorquito
Hráči slaví gól proti Getafe

Real Madrid potvrdil svou roli favorita a pohodlně poráží Getafe 2:0. Bílý balet celý zápas dominoval a soupeře téměř do ničeho nepustil. O góly se dnes postarali Dani Carvajal a Gareth Bale.

Úvod zápasu nabídl nemastnou, neslanou hru od obou celků, kdy se hráči v bílém snažili kombinací dostat přes pevnou obranu hostí, ale hře hráčů v bílém chyběla klíčová přihrávka nebo odvaha některého z hráčů, který by se pokusil o individuální akci.

První obrovská šance zápasu se objevila v 16. minutě, kdy si na Marcelův centr naběhl Gareth Bale a hlavičkou trefil břevno.

Ve 20. minutě brankář Soria vyrazil centr od Balea přímo na hlavu Dani Carvajalovi a španělský krejní bek nezaváhal a hlavičkou poslal míč do sítě.

Zbytek poločasu po většinu času nudil, hráči bílého baletu kontrolovali hru, ale branku již nijak vážněji neohrozili. Nejnebezpečnější šance byly správně přerušeny offsidem a poté byl po právu neuznán gól Sergia Ramose po útočném faulu.

Druhý poločas začal, tak, jak skončila první půle. Spousta přihrávek hráčů v bílém a poctivé bránění hráčů ve fialovém.

Marco Asensio využil v 52. minutě špatně hozeného autu hostí a vybojoval v blízkosti pokutového území soupeře míč, který poté tvrdou přihrávkou poslal na Garetha Balea, jenž střelou na bližší tyč překonal Soriu a zvýšil tak skóre na 2:0.

Krátce po vstřelném gólu se Real Madrid více hrnul do hry a předváděl agresivní pressing a pohyb s míčem. V 54. minutě vyslal Marco Asensio skvělou střelu z dálky a trefil tyč.

Marco Asensio se ocitl v další šanci s ubíhající 60. minutou, kdy mu přiťuknul míč Karim Benzema na hranici pokutového území. Španělský mladík, ale nedal své střele dostatečnou razanci a brankář hostí si s ní lehce poradil.

V 74. minutě se do zajímavé situace dostalo i Getafe, kdy Alejo vyslal skvělou křižnou přihrávku na vzdálanější tyč Navasovy brány, kam si sbíhal Ángel Rodriguez, kterému chyběly centimetry, aby trefil míč a ohrozil tak čisté konto Bílého baletu.

Real madrid pokračoval v nastoleném tempu a zbytek zápasu kontroloval a téměř k ničemu svého soupeře nepustil, až v 92. minutě se do velké šance dostal Ángel, ale Kyelor navas jeho střelu skvěle zlikvidoval a udržel čisté konto.

Bílý balet si pohodlně došel pro úvodní vítězství v lize.