Primát Sergia Ramose. Jako první hráč ve Španělsku stihl v Seville za 2. poločas zvláštní hattrick

Čas 10. 05. 2018, 16:00 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Sergio Ramos a Borja Mayoral
Sergio Ramos a Borja Mayoral

Že Real Madrid a jeho hráči posunují statistické údaje s určitou pravidelností, není nic neobvyklého. Expertem na překonávání dřívějších rekordů je aktuálně Cristiano Ronaldo, v trenérské branži pak Zinedine Zidane. V dohrávce se Sevillou se ale do historie zapsal i Sergio Ramos. Jde však spíše o prvenství, ze kterého ale radost může mít pramalou.

Zidane v Seville vyslal značně obměněnou sestavu, která jasně hovořila o tom, že zápas na stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána není pro Los Blancos příliš důležitý. Přístup hráčů byl však zklamáním. Proti nažhavené Seville neměli co nabídnout, jejich projev vypovídal o tom, že jsou myšlenkami již v Kyjevě, a jen dva slepené góly ze závěru uchránily Real od potupného debaklu.

Přitom se nedá tvrdit, že by ZZ vyslal nezkušenou sestavu. Hráči jako Asensio či Lucas patří mezi nejvyužívanější hráče týmu, své kvality již několikrát ukázal i Mateo Kovačić, a kvarteto zkušených Ramos, Nacho, Casemiro a Benzema dodávalo celému výběru pocit jistoty.

Kapitán Realu Sergio Ramos byl zřejmě klíčovou postavou celého zápasu, a vše přitom stihl od 57. minuty do konce zápasu.

V 58. minutě se Bílému baletu naskytla šance na stáhnutí dvoubrankového manka. Rozhodčí Mateu Lahoz ukázal na pokutový kop a Sergio Ramos se, při absenci Cristiana Ronalda, jako správný lídr postavil k míči. Jeho razantní rána ale skončila jen na břevně. Jakoby se bál proti svému bývalému klubu prosadit.

Smolný zápas pro Sergia pokračoval v minutě 84. To když si při rychlém protiútoku Sevilly srazil Mercadovu přihrávku do vlastní branky. V tu chvíli svítilo na světelné tabuli hrozivé skóre 3:0 ve prospěch domácích, a zápas v Andalusii tak vypadal na pořádný průšvih.

Borja Mayoral ale o pár minut později pohotovou hlavičkou snížil, a nakonec se, alespoň částečně, vykoupil i Sergio Ramos. Kapitán ukázal pevné nervy, když si i podruhé stoupl k míči při pokutovém kopu. Tentokrát Soriu překonal a z poslední minutě alespoň zkorigoval na závěrečných 3:2.

Podle deníku Marca se tak Sergo stal prvním hráčem s tímto „špatným“ hattrickem. Jako prvnímu hráči ve Španělsku se mu za poločas podařilo neproměnit penaltu, vstřelit si vlastní gól a nakonec se z pokutového kopu i prosadit. Zvláštní zápas zažil Ramos ve své rodné Andalusii, co myslíte?

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!