REPORT: Sevilla - Real Madrid 3:2. Branky v závěru na úspěch nestačily

Čas 09. 05. 2018, 23:20 | Autor Laša
Mateo Kovačič

Zinedine Zidane nechal proti Seville odpočívat několik klíčových hráčů, přesto základní sestava, s osou zkušených Ramosem, Nachem, Casemirem a Benzemou nevypadala zle, když připočteme i dravého Lucase, Asensia a Kovačiće. Hladovější po výhře ale byli domácí Rojiblancos, kteří uštědřili Bílému baletu další porážku na svém stadionu. Utkání vypadalo na pořádný debakl, který ale v závěru utkání odvrátili Borja Mayoral a Sergio Ramos.

1. poločas

Úvodních pětačtyřicet minut příliš mnoho fotbalové krásy nenabídlo. I s ohledem na zahajovací sestavy se dalo očekávat, že to bude tentokrát Sevilla, která od úvodu převezme otěže zápasu. Rojiblancos ale začali velice opatrně, faulovali a na míči byl častěji Real Madrid.

Casillovu svatyni se poprvé pokusil ohrozit Franco Vázquez, jeho pokus z 11. minuty ale mířil o hodně nad branku. Že je na hřišti i Real připomněl o chvíli později Casemiro, s jehož slabou ranou neměl David Soria příliš mnoho práce.

Fotbalovou nudu ukončila 26. minuta. Po dlouhém nákopu jednoho z obránců Sevillistas nezvládl Vallejo hlavičkový souboj s Murielem, který šikovně míč posunul k nabíhajícímu Ben Yedderovi. Ten se sám řítil a Casillu. Kiko proti němu sice vyběhl, ale útočník Rojiblancos jej přesto propálil.

Inkasovaná branka Real neprobudila a obraz hry se vůbec nezměnil. Los Blancos i nadále nepatrně více drželi míč, ale nebyli si schopni vytvořit nějakou nadějnější šanci. A tak se závěrem první půle přišly další pohromy pro obranu hostujícího celku.

Ve 42. minutě si hráči Sevilly role proměnili. Ben Yedder vyslal z pravé strany přihrávku do pokutového pole, kde našel nabíhajícího Muriela. Ten ale nezpracoval příliš dobře. Přesto se po sérii odrazů míč řítil za branku, naštěstí pro Real ale stihl Nacho včas zasáhl.

V poslední minutě první půle ale už tolik štěstí při hráčích Realu nestálo. Po rychlém brejku Sevilly sice Theo zblokoval pokus N´Zonziho. Míč se ale odrazil zpět k němu, načež si všiml nabíhajícího Layúna. Ten měl situaci jednoduchou. Chladnokrevně zavěsil a do šaten tak domácí šli za stavu 2:0.

2. poločas

Kdo čekal, že se Real Madrid do svého soupeře ve druhé části zápasu od začátku zakousne, ten byl zklamán. Zinedine Zidane neokysličil hru svého týmu žádným střídáním, a tak průběh zápasu se v úvodních minutách po poločase nezměnil.

Velké věci se odehrály v 56. a 57. minutě, kdy se střídaly příležitosti na obou stranách. Nejprve Real Madrid zahrával přímý kop. Při absenci Ronalda, Balea nebo Isca se příležitosti chopil Sergio Ramos. Jeho rána měla dobrou razanci, ne už však přesnost, a tak skončila těsně vedle tyče Soriovy brány.

Hned z protiútoku zahrozila pro změnu Sevilla. Velkou šanci Ben Yeddera ale Kiko Casilla fantasticky zlikvidoval. Bláznivá minuta pokračovala na druhé straně, kdy po brejku Los Blancos fauloval Franco Vázquez svého jmenovce Lucase. Sudí Lahoz ukázal na desítku. Sergio Ramos ale ani se svojí druhou velkou příležitostí nepochodil, a míč napálil do břevna.

Hra se poté na několik minut opět uklidnila. Jisté oživení přinesla série střídání a zhruba od 75. minuty začal zápas opět nabírat rychlejší tempo. Merengues ale nebyli schopni dostat soupeře pod nějaký tlak a tak minuty plynuly.

V 84. minutě naděje na obrat v zápase definitivně vzaly za své. Mercado táhl brejk Sevilly po pravé straně. Jeho centr v pokutovém území ale nešťastně zasáhl Sergio Ramos, který míč srazil za záda bezmocného Casilly. Bývalý hráč SFC se konečně dočkal branky, bohužel ale vlastní!

Jakousi jiskřičku naděje po perfektním centru Marca Asensia vykřesal sice o tři minuty později Borja Mayoral, který hlavičkou nedal Soriovi šanci. Mateu Lahoz nastavil pět minut, ale s výjimkou pokutového kopu z poslední minuty, který tentokrát Ramos proměnil, si Real již žádnou další příležitost nepřipravil.

Shrnutí

Real Madrid ani na čtvrtý pokus v řadě nedokázal na stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána zvítězit. Domácí aréna Sevilly je tak stále místem, kde Zinedine Zidane nemohl se svým týmem slavit úspěch.

Sázka na odpočinek klíčových hráčů tentokrát proti srdnatě bojujícímu soupeři nestačila. Nejdůležitější zápas Real sice teprve čeká, ale pohled na to, jak závěr ligové sezóny týmu nevychází, jistě není pro fanoušky příjemný. Již nyní je jasné, že půjde o nejhorší ligový výsledek za posledních deset let.

Další ztráta Los Blancos ale znamená, že boj o 2. místo již nyní opět nemají ve svých rukou, a budou muset čekat na zaváhání Atlética. Do konce soutěže zbývají již jen dva zápasy.

Domácí Sevilla se po výhře posunula na 7. místo, což je pozice, která by jí zajistila postup do předkola Evropské ligy. Sevillistas ale mají ještě naději i na posun na vyšší příčky.

Příštím soupeřem Realu Madrid bude Žlutá ponorka z Villarrealu. Zápas se bude hrát v sobotu 12. května od 20:45.