REPORT: FC Barcelona - Real Madrid 2:2. El Clásico vítěze nepoznalo

Čas 06. 05. 2018, 22:40 | Autor Laša
Cristiano Ronaldo a Gareth Bale

Čtvrté letošní El Clásico na barcelonském Camp Nou skončilo tentokrát nerozhodně. Od začátku se hrálo ve vysokém tempu. Na první branku Barcelony dokázal brzy zareagovat Cristiano Ronaldo. Real Madrid nevyužil 45 minut trvající přesilovku, a po brankách Messiho a Garetha Balea skončil zápas 2:2.

První poločas

Poprvé zahrozila Barcelona. Ve 3. minutě po Messiho průnikové přihrávce se do nadějné pozice dostal Luis Suárez. Ránu uruguayského útočníka ale Raphaël Varane zblokoval na roh. Z něj následně Blaugranas nic nevytěžili.

Real začal poněkud opatrněji. Do první střely se až v 7. minutě dostal Cristiano Ronaldo. Jeho pokus ale postrádal razanci i lepší přesnost, a tak ter Stegen neměl příliš mnoho práce.

V 10. minutě Barcelona otevřela skóre. Macelo se nezachytil náběh Sergiho Roberta, který tak měl až příliš mnoho prostoru na centr. Ten mířil k zadní tyči, kde stál zcela osamocený Luis Suárez, který nabídnutou možnost bez váhání využil. Katalánsko slavilo vedoucí branku!

Real ale rychlé vedení Blaugranas nezaskočilo, naopak to byl on, kdo po inkasované brance pomalu přebíral iniciativu a měl i více vyloženějších šancí.

A hned tu první využil Cristiano Ronaldo! Los Blancos využili své umění, které ovládají jako nikdo jiný – rychlý protiútok. Ten ze středu pole táhl Toni Kroos. Německý špílmachr z levé strany odcentroval na Karima Benzemu, který hlavičkou zamířil do branky. Míč by se patrně za čáru dokutálel, ale před bránícím Piquém jej rychle umístil za záda ter Stegena CR7 – 1:1!

Po hektické úvodní čtvrthodině se hra poněkud uklidnila. Barcelona měla mírnou převahu na držení míče, ale do šancí se nedostávala. A tak ve 28. minutě zahrozili Merengues. Luka Modrić získal na polovině soupeře míč a vyslal do náběhu zcela volného Ronalda. Portugalce ale tentokrát ter Stegen vychytal.

O minutu později se do vyložené šance dostal opět Ronaldo. Jeho střela se sice vyhnula všemu v červenomodrých dresech, ale bohužel i svatyni německého gólmana. Skončila těsně vedle tyči. Barca se připomněla až ve 38. minutě. Messi rozehrál volný přímý kop a obrana Los Blancos si nepohlídala Umtitiho. Jeho pokus ale skončil těsně vedle tyče.

Závěr poločasu se velmi rozkouskoval, protože sudí Hernández Hernández musel uklidňovat emoce. I tak ale žlutou kartu dostali Nacho, Varane nebo Ramos, na druhé straně pak Suárez s Messim, a Sergi Roberto dokonce po incidentu s Marcelem červenou!

Do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

2. poločas

Do druhého poločasu nasadili oba trenéři čerstvé síly. Na vyloučení Sergiho Roberta zareagoval Valverde stáhnutím nevýrazného Coutinha, a nasazením Nelsona Semeda. Trenér Bílého baletu zase nechal odpočinout Cristiana Ronalda, kterého nahradil Marco Asensio.

Los Blancos, vědomi si početní výhody, se od začátku do svého soupeře pustili s vervou a snažili se rychle skórovat. Do šancí se ale v úvodu nedostali, s výjimkou dobré střely Asensia, která ale mířila přímo do náruče ter Stegena.

Ihned poté, v 53. minutě, udeřili Blaugranas. Sudí Hernández Hernández si nevšiml faulu Luise Suáreze na Varaneho. Při následném přečíslení si s obranou Merengues pohrál Leo Messi, který poslal do vedení Barcu.

Inkasovaná branka hráče Realu poněkud rozhodila, a nějaký čas byl v obraně bílých chaos. V 70. minutě, po úniku Messiho, zachránil svůj tým před třetí pohromou Keylor Navas.

Real následně zabral a začal utahovat smyčku kolem brány ter Stegena. Marco Asensio projevil svoji genialitu, když si, ač sledoval levou stranu, všiml zprava nabíhajícího Garetha Balea. Velšan krásnou střelou nedal brankáři Barcelony šanci a srovnal na 2:2.

V 75. minutě Hernández Hernández neodpískal penaltu ve prospěch Realu Madrid po jasném faulu na Marcela po kontaktu s Jordim Albou. V 83. minutě ještě zkusil Navase obstřelit Messi, ale ani jeho pokus ke strhnutí výsledku ve prospěch Katalánců nevedl.

Oba rivalové se rozešli smírně po remíze 2:2.

Shrnutí

Čtvrté El Clásico sezóny 2017/18 tedy skončilo nerozhodně. Real Madrid ani počtvrté v řadě neprohrál na Camp Nou, což je vynikající bilance Zinedina Zidana. Tím se nemohli chlubit ani Mourinho nebo Ancelotti.

Vzhledem k vývoji a dlouhému oslabení jsou s výsledkem asi spokojenější v Katalánsku, protože nepřišli o svoji neporazitelnost. V utkání se prosadily obě největší hvězdy současného fotbalu, a opět přepisovali statistiky.

Leo Messi si připsal 27. branku v El Clásiku, Cristiano Ronaldo se prosadil proti Barce již poosmnácté, čímž vyrovnal Di Stéfana. Byl to rovněž poslední zápas pro Andrése Iniestu. GRACIAS POR TODO, MISTER ANDRÉS!

Další zápas čeká na Los Blancos již ve středu, kdy zamíří na hřiště andaluské Sevilly.

Messi 52' 72' Bale

44' L. Suárez; 45' Messi; 85' Rakitić Žluté karty 12' Nacho; 31' Varane; 44' Ramos; 76' Bale; 77' Marcelo