Zinedine Zidane: Z řečí o krádeži již jsme unavení, ale na Málagu jsme dobře připraveni

Čas 14. 04. 2018, 23:45 | Autor Laša | Zdrojrealmadrid.com
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

Na tradiční předzápasové tiskové konferenci měl Zinedine Zidane odpovídat na otázky, související s nedělním zápasem na La Rosaledě. Místo toho se ale celá tiskovka točila okolo incidentu ze závěru zápasu s Juve. Zinedine Zidane neskrýval své podráždění z celé kauzy.

Nemáme důvod si myslet, že tento zápas bude o těžší než ty ostatní. Po Lize mistrů je vždy náročné se přeladit zpátky na La Ligu, ale během tří dnů jsme rozložili zátěž na tréninku tak, aby naši hráči byli připraveni na nedělní zápas a dosáhli dobrého výsledku.

Málaga je na samém dně tabulky, ale je to poměrně překvapující. Když vidím, jakou hrou se prezentují, myslím, že si zaslouží být výše. My si ale na La Rosaledu jedeme pro vítězství. Čekáme od soupeře tvrdou a houževnatou hru. Dají do toho všechno. Připravovali jsme se na to a věřím, že tam vyhrajeme a budeme pokračovat v dobrých výkonech.

Bayern. „Je to velmi silný soupeř. Jestli proti němu máme nějakou výhodu? Snad jen to, že v odvetě budeme hrát doma. Šance na postup jsou 50/50. V letošním roce se mi zdají ještě silnější, než tomu bylo loni. Je to velmi silný tým, který nám věci hodně ztíží. Možná více, než kterýkoliv jiný tým.

James. „Je to velmi kvalitní hráč a má za sebou dobrou sezónu. Jedna z klíčových osobností Bayernu v této sezóně.

Tlak na rozhodčí. „Takové věci mě nezajímají. Soustředím se jen na to, abych připravoval svůj tým na zápasy, které jsou před námi. Rozhodčí dělají svoji práci. Nemyslím si, že některý z nich jde na hřiště s úmyslem poškodit jeden z týmů.

Kritika Realu. „Každý má právo se vyjádřit k tomu, zda o penaltu šlo nebo ne. Ale jsou tady lidé, kteří hovoří o loupeži… A na tyto lidi jsem naštvaný. S tímto nic neuděláme, ale já cítím potřebu bránit své hráče. Podali v obou zápasech dobré výkony, a v součtu obou zápasů jsme postoupili zcela zaslouženě. Lidé mají nárok na svůj názor, ale my jsme se do semifinále dostali zaslouženě.“

Hovořit o krádeži, to je něco nestoudného. Ti, kteří tak hovoří, mne velmi zklamali. Ano, neměl bych nic proti tomu, kdyby se vedly debaty o tom, zda penalta měla být či neměla. Já věřím, že ji sudí odpískal správně, jiní zase myslí, že jednal chybně. Ale pak jsou tady ti lidé, pro které je to krádež. Nemohu uvěřit tomu, že si lidé dovolí něco takového vůbec říci.

Anti-madridská nálada. „Nechci se zapojovat do těchto debat. Ale lidé si přece nemohou myslet, že šlo o krádež. Je pochopitelné, že je teď silná anti-madridská nálada, ale s tím já nic nenadělám. Nikdo, žádnými řečmi, nemůže pošpinit skvělou historii tohoto klubu, nejlepšího v historii fotbalu. Už jen tohle hodně lidem vadí a probouzí to v nich zášť.

Diskuze o penaltě. „Podle mě tohle není normální. Je přece absurdní hovořit tak dlouho jen a jen o tom incidentu. Penalta byla udělena, a podle mě není o čem mluvit. Vždyť i zpětné záběry hovoří jasně. Ale ano, názor lidem neberu. Jen je toho už moc. Juventus předvedl dobrý výkon, ale v celkovém součtu jsme my byli o jednu branku lepší, a proto jsme v semifinále. Těch rozhovorů na téma penalta bylo v posledních dnech až moc. Nepamatuji si moment, který by se řešil více.

Buffonova reakce. „Já ho chápu, i jeho komentáře k tomu. On je velmi emotivní, prožívá hru, a v tu chvíli to byla pěkně horká chvíle. Ale mrzí mě, že zatím je i po pár dnech ještě nezměnil. Chce to čas. Jeho pocity chápu, ale já zase cítím to, že jsme postoupili zaslouženě. Štve mě, že tohle v celé této kauze zapadá…

Zaujatost proti Realu Madrid. „Ano, cítím, že je hodně lidí, kterým vadíme, ale já s tím nic neudělám. Mohu jen neustále tvrdit, že jsme se nedopustili ničeho špatného. Moji hráči na trénincích tvrdě dřou, a vše, čeho dosáhli v posledních letech, je právě výsledkem této práce. A teď najednou někdo dělá z nejlepšího klubu posledních let zloděje. V obou zápasech jsme hráli dobře a zaslouženě jsme postoupili.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (17 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!