REPORT: Real Madrid - Girona 6:3. Přestřelku ozdobily 4 branky Cristiana Ronalda

Čas 18. 03. 2018, 22:35 | Autor Laša
Ronaldo slaví se spoluhráči

Bílému baletu se povedla odplata za říjnovou prohru v Gironě. V utkání, kdy se střídaly šance na obou stranách, rozhodla vyšší kvalita na straně Realu. O 4branky se postaral Cristiano Ronaldo, jednou skóroval Lucas a Bale, za hosty se dvakrát trefil Stuani a jednou Juanpe. Diváci na Santiagu Bernabéu viděli mnoho šanci na obou stranách a nakonec i osm branek. Real zvítězil 6:3 a upevnil třetí pozici v La Lize.

Real do zápasu vstoupil očekávaným tlakem a snažil se brzy otevřít skóre. Katalánci hrozili spíše z brejkových situací. Nejprve ze standardky ohrozil brankáře Bona Ronaldo, o chvíli později pak Lucas Vázquez. Brankář hostí byl ale v obou případech pozorný.

Skóre se otevřelo v 11. minutě. Po rohovém kopu Toniho Kroose nepokryla obrana Girony Cristiana Ronalda a portugalský kanonýr tak otevřel své nedělní gólové menu.

Veseleji na Bernabéu mohlo být ve 23. minutě, kdy skvěle hrající Kroos parádně uvolnil Lucase, který Bona prostřelil podruhé. Na radu pomezního ale sudí Gil Manzano branku neuznal. Jak ukázaly záběry, Lucas v postavení mimo hru nebyl a branka tak platit měla.

O pět minut později se skóre přeci jen měnilo, bohužel ale na druhé straně. Po standardní situaci, kterou rozehrál Granell, nechala obrana Bílého baletu zcela volného Stuaniho, který tak vstřelil historicky první branku Girony na Bernabéu.

Po inkasované brance Real vypadl z tempa a Girona se nikam nehnala. S výjimkou pokusů Asensia a Ronalda z přímáků se do konce poločasu nic zajímavého nestalo.

Bílý balet šel do druhé půle s úmyslem co nejdříve rozhodnout. A již ve 47. minutě se dostal do vedení. To když se po ose Kovačić – Lucas – Benzema míč dostal až k volnému Cristianovi Ronaldovi. Hostům tentokrát selhala offsidová past a portugalský kanonýr, osamocen před Bonem, se opět nemýlil.

Další změna přišla v 59. minutě, když tentokrát Marcelo vyslal do náběhu Benzemu. Karim přesně našel Cristiana Ronalda, který z otočky našel nabíhajícího Lucase. Po pěkné akci tak Real zvýšil na 3:1.

Hattricku se CR7 dočkala v 65. minutě, když při dalším brejku, který táhl Asensio, nedokázal Bona překonat Benzema. Brankář Girony sice jeho střelu vytěsnil, ale pouze k volnému Ronaldovi, který nikým neatakován dostal míč za čáru.

Real se ale příliš zaměřil na ofenzivu, zatímco v obraně si chybky neodpustil. Jedna taková přišla při rohu Katalánců, když Carvajal neuhlídal Stuaniho, který hlavičkou snížil na 4:2.

Domácí, viditelně uspokojení dvoubrankovým náskokem, značně ubrali z plynu a tak se Girona pomalu dostávala do hry. Po sérii standardek pálil těsně vedle Ramalho. O chvíli později po chybě Varana netrefil odkrytou bránu Stuani, který také mohl zkompletovat hattrick.

Přestřelka pokračovala v 86. minutě, kdy se Realu opět povedla průniková přihrávka za obranu Girony. Tentokrát Modrić vysunul Garetha Balea, který přidal pátou branku Realu Madrid.

O dvě minuty později ale obrana domácích opět selhala. To když při rohu Katalánců zůstal nikým nehlídaný Juanpe a hlavičkou nedal Navasovi šanci – 5:3

Cristiano Ronaldo gólostroj začal, a také jej ukončil. Ve 2. minutě nastavení přidal svoji čtvrtou branku v zápase a stanovil konečný stav 6:3.

Real Madrid tedy zůstal i po tomto kole na 3. příčce, vinou zaváhání Atlética se ale dostal na dostřel 2. místu. Hlavní hvězdou večera byl Cristiano Ronaldo, který se díky 4 brankám posunul na 2. místo v tabulce střelců, o branku před Suáreze, a 3 branky za Messim.

Nyní nás čeká repre pauza. Následovat bude zápas s Las Palmas a po něm tři těžká utkání – dvojzápas s Juventusem a mezi tím ligové utkání s Atléticem.