REPORT: Real Madrid - Alavés 4:0. Bílý balet si pohodlným vítězstvím zajišťuje další tři body

Čas 24. 02. 2018, 18:08 | Autor Jorquito
Hráči Reali Madrid proti Alavésu

Real Madrid byl již od úvodního výkopu lepším týmem a dostal se do spousty šancí, u kterých však chyběla vždy trošička štěstí, a to platí hlavně u Karima Benzemy. Bílý balet pokračuje v získávání důležitých bodů a nevzdává boj o titul. O góly se dnes postarali Cristiano Ronaldo, Gareth Bale a Karim Benzema.

První poločas nezačal zrovna ideálně, když se hned v prvních 10 minutach týmu hostí zranili dva hráči. Naštěstí nešlo o nic vážného a oba po delším ošetření pokračovali v zápase.

Začátek utkání byl z pohledu Realu docela nervózní, ale i tak dokázal svého soupeře přehrát a vytvořit si více nebezpečných šancí. První se objevila v 18. minutě, kdy se hráči v bílém dostali do protiútoku a situace byla dokonce čtyři na jednoho. Naneštěstí z toho nebyl gól, jelikož Karim Benzema upadl při pokusu o střelu.

Ve 24. minutě se Lucas Vazquez prokličkoval až k pokutovémuúzemí, kde předal míč Ronaldovi. Portugalský ostrosřelec poté přihrával do malého vápna odkud ze skluzu střílel Benzema. Francouzského útočníka se, ale stále držela smůla a trefil pouze tyč prázdné brány.

S ubíhající 37. minutou se podařilo Baleovi zachytit přihrávku od Pacheca, ale bohužel welšanovi míč uskočil z kopačky a bývalý brankář Bílého baletu rychle ukryl míč ve své náruči.

Ve 44. minutě Karim Benzema našel patičkou Cristiana Ronalda, který nekompromisně zakončil střelou z otočky a otevřel tak skóre zápasu.

Asi největší šance hostí přišla v první minutě nastaveného času, kdy z bezprostřední blízkosti střílel Alexis, ale Keylor Navas mu skvělým zákrokem zabránil ve skórování.

Druhý poločas začal ve velkém tempu a po celé jeho trvání Real Madrid naprosto dominoval a hráče Alavésu vůbec k ničemu nepustil. K vidění byla spousta neproměněných šancí, skvělých přihrávek a náběhů, ale také tří gólů.

První gól druhého poločasu přišel jen půl minutky po výkopu, když Karim Benzema skvěle napadal obránce hostí a vybojoval míč, který následně poslal na Garetha Balea. Welšský drak následně uplatnil svou rychlost a pověstnou levou nohou, kterou vyslal tvrdou střelu k bližší tyči a zvýšil tak skóre na 2:0.

V 61. minutě hráči v bílém předvedli nádhernou kombinace na jejímž konci byl Cristiano Ronaldo, který si naběhl na Vazquezovu přihrávku a vsítil krásný gól.

V 89. minutě vyslal Ronaldo do náběhu Garetha Balea, který byl poté zfaulován v pokutovém území. K penaltovému puntíku se netradičně postavil Karim Benzema a tvrdou střelou ji proměnil a vstřelil tak zasloužený gól, kterým korunoval svůj výkon.