REPORT: Leganés - Real Madrid 1:3. Bílý balet předvedl slušný výkon a bere tři body

Čas 21. 02. 2018, 20:35 | Autor Jorquito
Hráči slaví gól proti Leganésu

I přes poněkud rozpačitý začátek prvního poločasu a rychle inkasovaný gól se Bílý balet dokázal vzchopit a nepříznivý výsledek otočit. Hrálo se nahoru dolů a o zajímavé šance také nebyla nouze. Pochvalu si za dnešní výkon rozhodně zaslouží Asensio a Karim Benzema. O góly se postarali Lucas Vazquez, Casemiro a Ramos.

Úvod zápasu nevypadal pro hráče Realu Madrid vůbec dobře, ikdyž se jako první dostali ke střele na soupeřovu branku, tak z prvního gólu se záhy radoval soupeř.

Ubíhala 6. minuta zápasu, když si při rozehrávání rohového kopu domácích Sergio Ramos nepohlídal Bustinzu, který tak měl po centru dostatek prostoru ke střele. Jeho první pokus sice Casilla zvládl zkrotit, ale míč se pomalu sunul za brankovou čáru. Za záchranou brzdu se pokusil zatáhnout Theo, ale naneštěstí míč odkopl tak nešťastně, že zasáhl do hlavy padajícího Bustinzu a balón, tak skončil v síti.

O pět minut později se skóre znovu měnilo a to díky skvělému zachycení soupeřovy přihrávky a následné kombinaci Karima Benzemy a Kovačiče, přičemž druhý jmenovaný hráč vyslal přihrávkou do zakončení Lucase, který vyslal na soupřeovu bránu chirurgicky přesnou ránu a nedal Cuellarovi šanci.

Ve 29. minutě předvedli hráči doslova reklamu na fotbal, když  pomocí několika rychlých přihrávek na jeden dotyk a hlavně skvělým pohybem přeměnili hráče Leganésu na tréninkové kužely. Krásnou kombinaci Benzemy, Asensia a Lucase zakončil krásným gólem Casemiro.

Druhý poločas začal poněkud nervózně a až zhruba do šedesáte minuty toho nebylo moc k vidění. Hráči se občas nechali trochu unést a předvedli několik zbytečných zákroků.

V 64. minutě přišla obrovská šance domácích, když Nabil El Zhar našel krásným přízemním centrem Beauveho, který vyslal střelu ze skluzu, ale Casilla mu skvělým reflektivním zákrokem zabránil ve skórování.

Větší ohrožení CUellarovy branky přišlo v 82. minutě, když se po Baleově přihrávce dostal k míči Isco. Španělský kouzelník se pokusil vystřelit z kraje pokutového území, ale Cuellar byl pozorný a míč bez větších problému chytil.

V 89. minutě se k nebezpečné střele dostal Gareth Bale, jeho obrovské ráně chyběly pouze centimetry.

V 90. minutě byl v pokutovém území zfaulován Mateo Kovačić a hlavní sudí správně nařídil pokutový kop. K míči se postavil Sergio Ramos a jako správný kapitán penaltu proměnil.